Dzisiaj kulminacja arktycznych mrozów w Europie

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Niemal cała Europa doświadcza właśnie arktycznej pogody. Na Biegunie Północnym i na Grenlandii jest obecnie cieplej niż na naszym kontynencie. I jakkolwiek zima w zimie nie jest czymś niezwykłym, to wiosna w zimie w Arktyce to już coś niepokojącego.

 

Właściwie cała Europa jest pod wpływem arktycznych mas powietrza. Jedynie Portugalia i południowa Hiszpania nie doświadczają tego ochłodzenia. Mróz trwa już kolejny dzień i niestety każda noc przynosi kolejne informacje o ludziach, którzy zamarzli. W sumie, od początku tego tygodnia, z powodu wychłodzenia organizmu, w całej Europie zmarły 23 osoby. Tylko wczoraj aż 5 osób. Służby apelują do bezdomnych aby decydowali się spać w noclegowniach, proszą też o sygnalizowanie jeśli ktoś próbuje spać na ławce lub w nieogrzewanych pomieszczeniach.

Bardzo silne opady śniegu występują w Wielkiej Brytanii i spodziewane jest ich nasilenie. Śnieg spadł we Francji i we Włoszech. Co zaskakujące, padało nawet w Rzymie. Poprzednio widziano tam śnieg w 2012 roku, a tak późno w lutym nie padało tam od dekad. Zima oczywiście zaskoczyła włoskich drogowców i na skutek śniegu powstał spory chaos komunikacyjny, który dotknął drogi i miejscowe lotniska.

 

Zima dotarła również do Chorwacji gdzie wystąpiły pierwsze od 6 lat opady śniegu. W niektórych miejscach zaspy sięgają 2 metrów! Gwałtowna pogoda była dodatkowo potęgowana przez silny wiatr wiejący w górnych partiach gór z prędkością aż 180 km/h. Jednak mrozy na południu kontynentu są zdecydowanie mniejsze niż na północy i sięgają najwyżej - 8C. Jest to jednak wielkie wyzwanie dla ludzi, którzy nie obcują zwykle z taką zimą

W Skandynawii zapanowała aura arktyczna z mrozami przekraczającymi -20C w Szwecji i Norwegii. Najchłodniej było w Estonii gdzie zanotowano temperaturę -27C. Im bardziej na południe tym cieplej. Na przykład w Polsce na terenie całego kraju panują mrozy od -13C do -18C. Najzimniej jest oczywiście w rejonach górskich Karkonoszy i Tatr. W Zakopanem dzisiaj w nocy spodziewane jest -23C.

 

Arktyczna pogoda potrwa jeszcze przynajmniej do soboty. Potem spodziewane jest gwałtowne ocieplenie, a jak wiadomo takie szybkie zmiany pogody mogą wywoływać falę zachorowań na infekcje górnych dróg oddechowych. Szczególnie narażone mogą być na to dzieci i osoby przebywające długo na zewnątrz. Typowe przednówkowe choroby w niektórych przypadkach mogą wymusić przyjmowanie środków na kaszel, takich jak na przykład mucosolvanmini

 

Wszystko wskazuje na to, że mroźne dni odchodzą na dobre i marzec, przynajmniej w pierwszej połowie miesiąca, będzie dużo cieplejszy od lutego. Srogie mrozy zostaną wyparte przez cieplejsze masy powietrza znad Afryki, a to da przedsmak nadciągającej wiosny.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika CzarnyOlo

Zima minie, 

Zima minie, 
wiosna przyjdzie,
ukochana. 

Śniegi spłyną, 
lody zginą.
Wyjdzie trup z bałwana.

To, co skryte
ujawnione 
wnet zostanie.
Spójrz kochanie.

O, jak miło.
O, jak miło.
Trup w bałwanie.
Trup w bałwanie.

Portret użytkownika Takitam

Naprawdę nie macie większych

Naprawdę nie macie większych problemów do omawiania tylko te nieszczęsne reklamy ???. Takie czasy, są i będą wszędzie - a ty albo kupisz MUCOSOLVAN albo nie - tylko od Ciebie to zależy. To tak jakby się przejmować że księżyc nie świeci na fioletowo - musisz się z tym pogodzić że świeci tak jak świeci bo inaczej fioła dostaniesz. I z tymi reklamami musicie się też pogodzić bo będą świecić tak jak świecą...

Portret użytkownika Medium

Wszyscy tu piszą o reklamie,

Wszyscy tu piszą o reklamie, a jej nie widzę, więc mnie nie drażni.

Przypominam, że pisałam wcześniej, że powrót Saturna do zimowych znaków (aktualnie jest na początku znaku Koziorożca) powinien nam przywrócić prawdziwe zimy.

No i tak się dzieje rzeczywiście.

Saturn przez najbliższe 5 lat będzie widoczny na tle Koziorożca i Wodnika. Ponieważ Wodnik należy do tzw. krzyża stałego, jeszcze bardziej niż Koziorożec związany jest z energetyką.

I właśnie z Saturnem w Wodniku wyobrażam sobie prawdziwe i stałe ataki zimy.
 

Możemy śmiało kupować ciepłą odzież, przyda się na najbliższe lata.

Portret użytkownika Anonymous

No I oczywiscie  reklama leku

No I oczywiscie  reklama leku się pojawiła, tak jak przypuszczałem prędzej czy później i ta strona stanie się narzędziem propagandy !  Żal czytać takie artkuly. Ale cóż coś się stało się nieodstanie. Proszę administratorów o usunięcie tego materiału i pozostanie postronnym !

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Eva11

Myślisz Baronie ,że te ich

Myślisz Baronie ,że te ich przepowiednie są uzasadnione ? 

W Irlandii apokalipsa,ogłoszono czerwony alarm ....Sklepy pozamykane chleba nie było od dwóch przed zamknięciem ...

Mój pies i połowa Irlandii jest przerażona ...

A ja pamiętam taką pogodę i była normalnością ...

Lecz po tylu latach bezsnieznych zim wygląda to trochę niepokojąco ,albo może cała medialna nagonka robi swoje ....

 

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Strony

Skomentuj