Nad Europę nadciąga fala nietypowych arktycznych chłodów

Kategorie: 

Źródło: tropicaltidbids.com

Modele pogodowe wskazują, że Europa będzie w najbliższych dniach pod wpływem dwóch arktycznych frontów powietrznych. Niezwykle zimna pogoda, nietypowa dla drugiej połowy kwietnia, rozpocznie się już w przyszłym tygodniu. Jeśli do tego dojdzie mrozy mogą wyrządzić wielkie straty w rolnictwie całego regionu.

 

 

Zwykle o tej porze roku spodziewamy się w Europie początku sezonu burzowego. W dużej części kontynentu spodziewane są ulewy, ale centralna i wschodnia część Europy może doświadczyć opadów śniegu i kilkustopniowych mrozów. Taka sytuacja może trwać nawet przez 10 dni.

Eksperci z dziedziny meteorologii twierdzą, że masy arktycznego powietrza skutecznie wypchną ciepłe i wilgotne masy zalegające dotychczas nad Europą, a skutkujące cieplejszą pogodą. W rezultacie burze, które już zaczynały się pojawiać, powrócą dopiero w maju. 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (6 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Janusz

życzę powodzenia skoro tobie

życzę powodzenia skoro tobie jest wszystko jedno to życzę ci w czerwcu jak bedziesz chciał z kobietą być na plaży opalać sie czy uprawiac sex( niech wtedy koło ciebie wali zimnem )  to niech w twoim regionie spadnie śnieg skoro go tak lubisz poczujesz kto wtedy rządzi i ciekaw jestem czy będziesz miał wtedy wielki szacunek do przyrody czy nie bedziesz sie wtedy wkurw... na nature !!!!

Portret użytkownika klakson

Zdrowo odżywione rośliny

Zdrowo odżywione rośliny które nie są GMO i pochodzą z naszego klimatu sobie poradzą z chłodem :) 

Mam tylko nadzieję że to nie jest związane z niszczeniem plonów naszych rolników w tym roku by zrobić miejsce na jedzenie z traktatu CETA. Luźna myśl....

Strony

Skomentuj