Nad Europę nadciąga fala nietypowych arktycznych chłodów

Kategorie: 

Źródło: tropicaltidbids.com

Modele pogodowe wskazują, że Europa będzie w najbliższych dniach pod wpływem dwóch arktycznych frontów powietrznych. Niezwykle zimna pogoda, nietypowa dla drugiej połowy kwietnia, rozpocznie się już w przyszłym tygodniu. Jeśli do tego dojdzie mrozy mogą wyrządzić wielkie straty w rolnictwie całego regionu.

 

 

Zwykle o tej porze roku spodziewamy się w Europie początku sezonu burzowego. W dużej części kontynentu spodziewane są ulewy, ale centralna i wschodnia część Europy może doświadczyć opadów śniegu i kilkustopniowych mrozów. Taka sytuacja może trwać nawet przez 10 dni.

Eksperci z dziedziny meteorologii twierdzą, że masy arktycznego powietrza skutecznie wypchną ciepłe i wilgotne masy zalegające dotychczas nad Europą, a skutkujące cieplejszą pogodą. W rezultacie burze, które już zaczynały się pojawiać, powrócą dopiero w maju. 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (6 votes)Komentarze

Portret użytkownika Janusz

życzę powodzenia skoro tobie

życzę powodzenia skoro tobie jest wszystko jedno to życzę ci w czerwcu jak bedziesz chciał z kobietą być na plaży opalać sie czy uprawiac sex( niech wtedy koło ciebie wali zimnem )  to niech w twoim regionie spadnie śnieg skoro go tak lubisz poczujesz kto wtedy rządzi i ciekaw jestem czy będziesz miał wtedy wielki szacunek do przyrody czy nie bedziesz sie wtedy wkurw... na nature !!!!

------------------------

Wszystkie konwenanse, savoir-vivre i nonszalancki bon ton służą do sterowania społeczeństwem, by biło się o pozycje generowane przez najwyższe warstwy. To tylko potyczki o ładną obrożę i łańcuch.

Portret użytkownika klakson

Zdrowo odżywione rośliny

Zdrowo odżywione rośliny które nie są GMO i pochodzą z naszego klimatu sobie poradzą z chłodem :) 

Mam tylko nadzieję że to nie jest związane z niszczeniem plonów naszych rolników w tym roku by zrobić miejsce na jedzenie z traktatu CETA. Luźna myśl....

Portret użytkownika tubylec

A co niby jest takiego

A co niby jest takiego nietypowego w tej sytuacji? Ja pamiętam takie kwietnie gdzie były zaspy na metr śniegu i -20 na termometrze .. zresztą i tak pewnie jutro albo pojutrze prognoza im się zmieni, bo nikt nie potrafi teraz trafnie przewidzieć co bedzie za 3 dni.

Portret użytkownika NanoRurka

Faktycznie tak będzie . Moje

Faktycznie tak będzie . Moje mapy bazują na silniku Wetter GmbH z siedzibą w Bonn są wyjątkowo dokładne dane ,bo to najwyższej klasy radar , zaś jeśli wasza pogoda się nie sprawdza to dlatego że macie państwo pogodę z USA która nazywa się accuweather z której nie korzystam taki amerykański szajs. Wszelkie informacje dotyczące pogody jakie są podawane są właśnie z accuweather więc trudno się dziwić. Jakiś czas temu ,a nawet dość dawno posadziłem opuntie Ficus indica są to małe jeszcze siewki kaktusa , ale mała anomalia pogodowa która ma prawo się trafić raczej mi ich nie uszkodzi . Troszkę czasu minie i będzie dużo lepsza pogoda dwa tygodnie zleci szybko więc nie ma co na zapas się tą sprawą zamartwiać.

Wake up people

Portret użytkownika Szkarłatny Leon

Tak już zaprogramowali tych

Tak już zaprogramowali tych biednych ludzi na zmiany klimatyczne na ziemi, że nawet normalne zjawiska meteorologiczne stają się dla nich anomalne, wystarczy zasugerować nietypowość i większość się na to łapie, a za moich czasów śnieg padał w maju i nikt z tego wielkiego halo nie robił.

Strony

Skomentuj