Chińscy lekarze twierdzą, że koronawirus SARS-CoV-2 powoduje uszkodzenie wątroby

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Jak wiadomo infekcja koronawirusem SARS-CoV-2 u ponad 80 proc. zakażonych przebiega bezobjawowo. Jednak jak twierdzą chińscy lekarze wirus może uszkadzać wątrobę u wszystkich chorych, nawet u osób, które przeszły COVID-19 bez gorączki i problemów oddechowych.

Według chińskich statystyk u 54 proc. pacjentów z chorobą COVID-19 doszło do zaburzenia pracy wątroby. Już wcześniejsze wirusy SARS i MERS, pokrewne z obecnym SARS-CoV-2 częścią genomu, powodowały uszkodzenie wątroby u około 60 proc. pacjentów. Zatem statystyki podane przez chińskich lekarzy wydają się prawdopodobne.

 

Skala dewastacji jaką koronawirus robi z wątrobą nie jest jeszcze znana. Chińczycy twierdzą, że zaburzeniu ulegają niektóre enzymy wątrobowe. Oznacza to, że nawet dla młodych ludzi, którzy przeszli zakażenie bezobjawowo, infekcja koronawirusem może być bardzo niebezpieczna i wywoływać poważne ryzyko  zdrowotne. Przechorowanie COVID-19 nie wydaje się w takich okolicznościach rozsądną strategią. Brytyjski model radzenia sobie z epidemią polegający na ignorowaniu jej, jest zatem błędny i może się stać tragiczny w skutkach dla brytyjskiego społeczeństwa.

Jeśli do szeregu uszkodzeń płuc w postaci zwłóknień, dochodzą jeszcze z dużym prawdopodobieństwem uszkodzenia wątroby, to jest to bardzo poważna sprawa. Leczenie tego narządu jest bardzo trudne i nie zawsze skuteczne. Ryzyko powikłań w postaci zaburzeń pracy wątroby zdecydowanie zwiększa skalę zagrożenia na skutek trwającej pandemii koronawirusa SARS-CoV-2.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika jaron22

To co teraz się dzieje to

To co teraz się dzieje to jest dopiero poczatek poważnego kryzysu. za 2-3 tygodnie. pod koniec marca zobaczycie co się będzie działo. Francja Anglia Szwecja hiszpania USA. wtedy będzie ukazana dopiero prawdziwa moc tego wirusa. jak szpitale będą przepełnione, będzie brak sprzętu i personelu do walki z choroba i liczba ofiar będzie gwałtownie rosnąć. pod koniec kwietnia liczba zgonów przekroczy znacznie 200 - 300 tyś ludzi. zauważcie jużjak teraz szybko rośnie liczba zgonów na świecie. 

Portret użytkownika mariano

mamy kilka przeslanek ze

mamy kilka przeslanek ze wirus faktycznie pochodzi z USA z Ford Detrick, trump szuka szczepionki na gwalt aby pierw podac ja amerykanom:

"Prezydent Donald Trump próbuje ściągnąć naukowców pracujących w CureVac nad potencjalną szczepionką przeciwko COVID-19 do Ameryki. Amerykański rząd ma kusić naukowców wysokimi ofertami finansowymi. Dzięki temu szczepionka przeciw SARS-CoV-2, opracowywana już pod amerykańskim nadzorem, zostałaby podana najpierw obywatelom USA."

zaczyna sie proba obalenia tzn wysmiania teori Chinskich naukowcow nazywajac ja oczywiscie uwaga "teoria spiskowa" :

"Chińskie media publikują teorię spiskową nt. koronawirusa Media w Chinach łączą epidemię koronawirusa z zamknięciem amerykańskiego laboratorium wojskowego.Chiński "Global Times" donosi o petycji na stronie internetowej Białego Domu, wzywającej rząd USA do opublikowania dodatkowych informacji na temat zawieszenia laboratorium badawczego chorób zakaźnych niedaleko Waszyngtonu."

Chińscy internauci i eksperci apelują o więcej szczegółów na temat tego, czy laboratorium w Fort Detrick zamknięto z powodu koronawirusa. Jak twierdzą, zamknięcie amerykańskiej placówki zbiegło się w czasie z wybuchem epidemii.

Strony

Skomentuj