Jest już 305 ofiar śmiertelnych i 17 tysięcy zarażonych. Trwa ekspansja zabójczego koronawirusa

Kategorie: 

Źródło: twitter.com

Epidemia niebezpiecznego koronawirusa 2019-nCov, która rozpoczęła się w Chinach, cały czas się rozwija. Bardzo szybko rośnie też ilość ofiar śmiertelnych oraz zachorowań. Praktycznie codziennie dowiadujemy się o tysiącach nowych przypadków. Jeśli ta dynamika się utrzyma, za kilka tygodni będą już dziesiątki tysięcy zarażonych. 

 

Z nieoficjalnych informacji wynika, że żywotność wirusa 2019-nCoV jest zatrważająca. Koronawirus podobno wytrzumuje aż 30 minut w 56 stopniach Celsjusza! Żaden znany wirus nie ma takiej zdolności przetrwania. W takiej temperaturze normalny wirus ginie przeważnie w ciągu 1-2 minut. Prawdopodobnie zaraża również w okresie inkubacji. 

 

Wirus 2019-nCoV dociera też do kolejnych krajów. Istnieją już potwierdzone przypadki w Australii, Japonii, Korei Południowej, a także w Europie. Na naszym kontynencie potwierdzono zachorowania we Francji, w Niemczech, we Włoszech oraz w Finlandii. Są to jednak tylko pojedyncze przypadki i jeszcze nikt nie umarł na skutek koronawirusa poza Chinami. 

W wielu krajach europejskich hospitalizowane są osoby podejrzewane o zachorowanie, głównie na skutek odczuwania pewnych symptomów zgodnych z tymi jakie daje zakażenie koronawirusem. Jednak w sezonie grypowym prowadzi to często do przewrażliwienia pacjentów. Podstawą do izolowania takich chorych jest obecnie to, czy osoby te wcześniej przebywały w Chinach. W Polsce takiej kwarantannie jest obecnie poddawanych kilka osób. 

 

Powagę sytuacji uzmysławia fakt, że wiele linii lotniczych zawiesiło już loty do Chin, w tym British Airways, Lufthansa i nasz polski LOT. Jednocześnie prowadzona jest sukcesywnie ewakuacja obywateli Unii Europejskiej z Chin. Grupa Polaków przebywających w prowincji Hubei przybędzie najpierw do Paryża, a stamtąd wojskowymi samolotami zostaną przetransportowani do Wrocławia gdzie będą przebadani i w miarę potrzeb, poddani kwarantannie. 

 

Sytuacja jest bardzo poważna, bo jak wiadomo Światowa Organizacja Zdrowia, WHO, ogłosiła stan ogólnoświatowego zagrożenia epidemiologicznego. Rośnie również ogólnoświatowa panika na skutek epidemii koronawirusa z Chin i należy się spodziewać, że będzie raczej narastać.

 

Trudno obecnie przewidzieć rozwój wypadków, ale już teraz można stwierdzić, że 2019-nCoV będzie bardziej niebezpieczny niż poprzedni tego typu koronawirus, który w pierwszej połowie pierwszej dekady XXI wieku wywołał kilka tysięcy zgonów na skutek choroby zwanej SARS. Obecna epidemia bardzo przypomina tamtą, tylko wirus 2019-nCoV wygląda na bardziej zjadliwy. 

 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika jaron22

Próbowałem dodać odpowiedź

Próbowałem dodać odpowiedź pod moim postem ale niestety nie była dodawana. Nie wiem z czego to wynika... Mogę ieę tylko domyślać. W związku z tym postaram się ją opublikować bezpośrednio w dyskusji. Podaję link do artykułu w czasopiśmie medycznym lancet. Dla nie wtajemniczonych jest to jedno z najbardziej prestiżowych czasopism medycznych na świecie, w którym każdy artykuł jest odpowiednio sprawdzany zanim się ukaże jego publikacja. Dane na 25 stycznia wskazywały że zarażonych jest już prawdopodobnie 75 tys ludzi. do tej pory liczba ta na pewno została co najmniej podwojona, biorąc pod uwagę fakt, że każda zakażona osoba zaraża około 2-3 innych osób. 

https://www.thelancet.com/journals/lancet/article/PIIS0140-6736(20)30260-9/fulltext

Dziękuję i pozdrawiam forumowiczów.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Kłamstwa, jako ochrona przed

Kłamstwa, jako ochrona przed panbiką. Zmarło kilkaset tysięcy chińczyków w kilku miastach wokół Wuhan. O ilości zakażonych nie wspomnę, ale liczyć w milionach. Na świecie wirus jest już w każdym europejskim kraju a umieralność wybuchnie za kilka dni, nie do opanowania. W Polsce zmarło 7 osób na wirusa...

Portret użytkownika keri

Poczytaj link z sygnaturki.  

Poczytaj link z sygnaturki. Mediawirusy to podpucha do szczepień.

Jeśli bez epidemii w Polsce (38 milionów ludzi) umiera dziennie ponad 1100 osób, to odpowiednio w Chinach, gdzie żyje 1miliard 400 milionów ludzi umiera dziennie ponad 40 tys.

Teraz każdy, który umiera ma w przyczynie śmierci mediawirusa, aby siać strach ku ucisze tych, którzy zrobią na tym biznes.

Portret użytkownika Pamiętający

"...jeszcze nikt nie umarł na

"...jeszcze nikt nie umarł na skutek koronawirusa poza Chinami..."  Interesują mnie następujące rzeczy:

- Czy ofiarami tego koronawirusa są ludzie tylko rasy żółtej,

- jeśli będą śmiertelne przypadki w Europie i w innych miejscach, to jakiej rasy będą ofiary tej choroby?

- I oczywiście jak łatwo się domyślić czy zdarzą się też ofiary rasy białej, czarnej, bądź potomstwo rodziców różnych ras (jakich?)?

Zadaję te pytania, ponieważ pamiętam, że już w latach 90-tych (a może nawet 80-tych), z ówczesnych przecieków medialnych wyczytałem ze w tajnych laboratoriach wojskowych pracuje się nad bronią typu "B" (wirusy), która działałaby na określoną populację ludzi. Jak zapewne wszyscy tu czytający wiedzą, gospodarka chinska coraz bardziej zagraża innym gospodarkom, a zwłaszcza tej za oceanem.

Portret użytkownika Trup

nie mamy się co martwić, nasz

nie mamy się co martwić, nasz bardzo wierzący i wielki Patriota Polski Prezydent Duda mówił że każdy Polak ma domieszkę żydoskiej krwi - więc chyba nam nic nie grozi buhehehe - k. mać ! dzień świra abo lepiej - dom wariatów - bo to była pierwsza wersja filmu dzień świra jak by kto nie wiedział. 

NoweFilmy i BacoLogia i corium.5v.pl

Portret użytkownika Adam

fragment ksiazki z 1981

fragment ksiazki z 1981 rokuoczy ciemnosci .tam jest o tym wirusie i o chinach co i jak .i jaka to jest bronią idealną .i wcale tak nie jest jak mowisz admin .on poza organizmem czlowieka umiera jak syfilis po krotkiej chwili,nie zakazi miast nie zagrozi niczemu tylko ludziomk .bron doskonala.

Portret użytkownika Trup

to jak ten wirus poza ciałem

to jak ten wirus poza ciałem nosiciela nie przetrwa nawet godziny i umrze - to jakim to cudownym sposobem przełazi na wszystkich i się rozrasta cały czas? Nie wierzę w nic co gadają - obserwuję i widzę więcej prawdy niż z jakieś paplaniny o procentach śmiertelności itp. bzdur. Mamy do czynienia tak naprawdę ż czymś nowym i sztucznie wykreowanym - a sprawa według mnie jest arcy groźna, mimo zapewnień Jackowskiego Krzysztofa że nic nie będzie to jakoś mam dziwne obawy że jednak będzie z tym wielki kłopot - bo cholerstwo się jednak roznosi po całej kuli ziemskiej.

NoweFilmy i BacoLogia i corium.5v.pl

Portret użytkownika ben

Ciekawe jaki czosnek maczał w

Ciekawe jaki czosnek maczał w tym swe pasożytnicze paluchy .Bo dla nich liczy się tylko kasa .Bardzo dobry sposób na zatrzymanie Chińskiej gospodarki .Ciekawy jest film Resident Ewil i korporacja Umbrela i ich wirus .Niby fantastyka  ale te zachłanne pasożyty poświęcą nawet własną rodzinę dla geszeftu.

Portret użytkownika jaron22

Chińscy lekarze na łamach

Chińscy lekarze na łamach najnowszego tygodnika Lancet stwierdzili ze już 25 stycznia czyli tydzień temu chorych było ponad 75 tys ludzi. to co pokazują na wykresach to bardzo zaniżone wyniki  z tego powodu, że służba zdrowia nawet chińska ma ograniczone możliwości przerobowe. Wielu ludiz nie idzie do lekarzy w ogółe. Wielu umiera w domach, Testy też nie wykonuje się wszystkim pacjentom a do tego na wyniki trzeba czekać dłuższy czas. to nie jest jak przystawienie termometra elektronicznego do czoła gdzie wynik masz od razu. Każda próbka musi zostać wyizolowana i odpowiednio potrzeba dużo czasu by stwierdzic czy ten wirus w niej się znajduje. njagorsze jest to że w Wuhan odnotowano ognisko ptasiej grypy. To jest najgorsze kombo jakie może być, bo teraz wystarczy by wirusy wymieszały swoją pulę gentyczną i mamy niezłego klocka. patogen z zaraźliwością naszego koronawirusa i zjadliwością ptasiej grypy. To dopiero będzię niebespieczny wirus. Gdy dojdzie do tej mutacji, a przy tej ilości wirusa w Wuhan jest to niemal pewne, to Hiszpankę będziemy wspominać niczym drobne przeziembienie...

Portret użytkownika keri

Jaron22, masz już psychozę

Jaron22, masz już psychozę, pierdolisz jak potłuczony.

>"Testy też nie wykonuje się wszystkim pacjentom"

Nie ma jeszcze żadnych testów. Już kumasz, jaki masz sprany mózg od mediawirusa?

> "njagorsze jest to że w Wuhan odnotowano ognisko ptasiej grypy."

To oznacza jedynie tyle, że mediawirus nie wypalil, a wszydy naprodukowali od huja szczepionek, po których ludzie mają umierać. Wymyślają więc kolejne mediawirusy, bo przecież swój plan chcą zrealizować.

Zaraz będzie dodatkowo SARS, ebola, HIV i co tam jeszcze, abyś się zesrał i poszedł na szczepienie.

To nie mediawirusy są groźne, tylko szczepienia i to po nich ludzie bedą umierać, ale najpierw trza ich tak nastraszyć, aby się posrali tak jak ty.

Hiszpanka to była epidemia odszczepienna od żołnierzy usrańskich, którzy byli szczepieni przed wypłynięcem do Europy. Gdzie dopłynęli tam było epicenrum zakażeń - doucz się matole, bo to podstawa wiedzy o szczepieniach. 

Obecnie wszystkie epidemie czy ogniska zakażeń są odszczepienne.

Portret użytkownika jaron22

Antyszczepionkowców twego

Antyszczepionkowców twego pokroju powinno się izolować od społeczeństwa  dla jego dobra. Gdyby nie szczepionki to takie choroby jak polio, ospa prawdziwa, krztusiec, odra zabijałyby rocznie miliony ludzi. trzeba mieć na prawdę nie pokolei w głowie by tego nie zauważać. 

Strony

Skomentuj