Przez tydzień będzie idealna temperatura do rozprzestrzeniania koronawirusa

Kategorie: 

Źródło: tg

Wszyscy, którzy liczą na to, że ciepła aura pomoże w ograniczeniu rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2, będą musieli jeszcze poczekać. Co gorsza, właśnie dotarłndo Europy wyż, który sprowadził pogodę wręcz idealną dla przetrwania tego patogenu.

 

Naukowcy z Chin przeanalizowali szczytową aktywność koronawirusa od 20 stycznia do 4 lutego br., w tym czasie wykryto 24 tys. infekcji w 27 krajach. Według chińskiego uniwersytetu Sun Yat-sen (Chongshan), cytowanego przez światowe agencje, optymalne warunki dla transmisji koronawirusa wynoszą od 5 do 8,72 stopni Celsjusza, a wilgotność wynosi 35 - 50 procent. Takie warunki będą panowały w Polsce przynajmniej do przyszłej soboty. 

 

Specjaliści przeanalizowali szczyty zapadalności na koronawirusa od 20 stycznia do 4 lutego br. W tym czasie zgłoszono 24 139 potwierdzonych przypadków w Chinach i 26 innych krajach. 68,01% pacjentów pochodziło z prowincji Hubei.

 

Naukowcy wzięli pod uwagę okres inkubacji wirusa, a także środki kwarantanny, które stopniowo wprowadzano w różnych miastach. Badanie wykazało, że gdy tylko temperatura przekroczy 8,72 stopnia, aktywność wirusa natychmiast spada. Przy 30 stopniach wskaźnik zakaźności wynosi zero.

To odpowiada na pytanie, dlaczego epidemia koronawirusa nie rozpoczęła się w Afryce, gdzie higiena nie jest mocną stroną. Mimo to nie słychać o tysiącach ofiar śmiertelnych umierających na nie wiadomo co, zatem można założyć, że koronawirus nie ma lekko na czarnym lądzie. Za to w Europie pogoda do jego rozprzestrzeniania jest sprzyjająca. Jedynie deszcz może być jakimś sprzymierzeńcem ponieważ ogranicza czas utrzymywania się w powietrzu aerozolu z wirusem. 

 

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika szaraczek

"WHO alarmuje, że wirus

"WHO alarmuje, że wirus rozprzestrzenia się w Afryce, gdzie może być trudny do opanowania"

…mówili, mówią że ciepło go niszczy, hamuje jego rozwój itp.

…a w upalnym kraju, kontynencie się rozprzestrzenia?!...

Portret użytkownika Ka Ja

1948 -2028 kończy sie

1948 -2028 kończy sie pokolenie jak zapowiadał Pan Jezus Chrystus. To są bóle porodowe jak pisze w Biblii. Czeka nas Wielki Ucisk, jakiego nie było i jakiego już nie będzie. To najwyższy czas oddać swoje zycie Jezusowi i iśc Jego ścieszkami. Bo jesli odrzuci ktoś Boga, to spiędzi wieczność w piekle. 

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Po prostu wierny

To trochę naciągana hipoteza.

To trochę naciągana hipoteza. W istocie "w Europie pogoda do jego rozprzestrzeniania jest sprzyjająca" bo jeszcze nie wytwarzamy naturalnej witaminy D3 a suplementacja wymaga spełnienia kilku ważnych warunków by sobie nie zaszkodzić (musi być dobrej jakości i spożywana w obecności tłuszczu oraz wit K2m7 by nie spowodowała wytrącania wapnia w tętnicach i tkankach).

Portret użytkownika X

Afryka jest tak samo podatna

Afryka jest tak samo podatna na wirusa jak reszta świata. Murzyni w zimie też chodza w czapkach. A na terenach pustynnych temperatura w nocy i rano jest bliska zero. Doucz się Autorze.

Brak zakarzeń w Afryce, to brak testów i nic więcej. To samo było w PL przez pierwsze 2 miesiące szalenia epidemii - Covid identyfikowano jako grypę. Do dzisiaj większość polskich infekcji jest niewykrywalna, bo nietestowana. Przykład masz w Hiszpanii, gdzie dopiero porównanie liczby zgonów z poprzednich lat do liczby "z teraz" pokazuje ile ludzi naprawdę umiera. I to pokazuje jak niewielu się testuje.

W dodatku kilka dni temu Gebrejesus wyraźnie powiedział, że za chwilę Arfyka padnie pod epidemią - więc nie licz na efekt temperatury.

Skomentuj