W Chinach znowu z powodu koronawirusa poddano kwarantannie setki tysięcy ludzi

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Chińczycy robią dosłownie wszystko, aby raz na zawsze pokonać koronawirusa i powrócić do normalnego życia. W tym celu prowadzą masowe testy i podejmują radykalne decyzje. Przykładowo w powiecie Anxin w prowincji Hebei, z powodu 18 nowych potwierdzonych przypadków koronawirusa ogłoszono kwarantannę dla około 400 tysięcy ludzi.

 

Według oficjalnych danych, z powodu koronawirusa na całym świecie zmarło już pół miliona ludzi. Chiny nie chcą ryzykować, dlatego też podjęto decyzję o całkowitej izolacji powiatu Anxin. Wszystkie wioski i budynki pozostały całkowicie zamknięte, obowiązuje również zakaz porusza się samochodami i innymi pojazdami. Mieszkańcom wolno tylko raz dziennie zrobić niezbędne zakupy.

 

Nagła decyzja o izolacji powiatu Anxin jest zupełnym przeciwieństwem do łagodzenia ograniczeń w Europie i Stanach Zjednoczonych. Chiny podejmują znacznie bardziej zdecydowane działania. Warto również mieć na uwadze, że powiat Anxin leży około 150 km na południe od Pekinu. Stolica Chin jest zamieszkiwana przez ponad 20 milionów ludzi. Wybuch epidemii w samej stolicy mógłby zakończyć się katastrofą dla całego państwa.

W połowie czerwca, w południowo-zachodniej części Pekinu wykryto nowe przypadki zakażenia się koronawirusem. Władze natychmiast nałożyły blokadę na 11 osiedli mieszkaniowych i zabroniły wychodzenia z domu. Ponadto, w stolicy prowadzone są masowe testy na koronawirusa i dotychczas przebadano niemal 8 milionów ludzi.

 

Sytuacja w Chinach pokazuje, że pokonanie koronawirusa będzie niezwykle trudne. Pozostałe kraje na świecie powinny dokładnie analizować wydarzenia w Chinach, ponieważ nawet jeśli uda się wypłaszczyć krzywą zachorowań to wirus może powrócić nawet przez zwykłą nieostrożność.

 

Ocena: 

3
Średnio: 2.3 (3 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika keri

Szpital w budowie i bez

Szpital w budowie i bez pacjentów ma 5000 zarażonych i naliczył 200 zgonów przez covida.

Po opłaceniu leczonych i tych 200, którzy zapewne wg kart choroby byli podłączeni do respiratorów, starczy na dokończnie budowy i premie za kreatywność.

Lekarzom opadają maski i widać, że to mengelowcy albo złodzieje i oszuści.

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Szkarłatny Leon

za pół roku to nie będziesz

za pół roku to nie będziesz miał gdzie i z kim pogadać, przy galopującej canzurze jaka obecnie dotyka ludzi mówiących prawdę o srajwirusku.  b@ron kiedyś myślałem że należysz do ludzi wolnych, poszukujących prawdy ale jak narazie w sprawie koronki jesteś jak reszta tego baraniego stada, może zdejm maseczkę bo 4% tlenu robi wielką różnicę i zaszkodziła ci jak scepryykowi. Jeśli nie jesteś ślepy to powinieneś widzieć o co idzie ta koronkowa gra. teraz to ty tu robisz za trola.

 

Chcesz uratować czyjeś życie? Nie pozwól by mengelowcy "leczyli" go substancją zwaną Remdesevir/ Veklury.

 

Portret użytkownika b@ron

no czas pokaże kto robił za

no czas pokaże kto robił za trola, pamiętaj że to że fakt, że nie chcemy żeby koronawirus (czymkolwiek jest) istniał, nie świadczy o tym, że on nie istnieje, wszystko jest jeszcze przed nami i myślę że to złe, jest dopiero przed nami... w bardzo niedługiej przyszłości (miesiąc lub dwa)

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Szkarłatny Leon

pierwsze to gra idzie o naszą

pierwsze to gra idzie o naszą Wolność której większość się już zrzekła w imię  źle rozumianego "dobra ogółu", druga sprawa to to czy rzetelnie przekopałeś "internety" w sprawie koronki i czy wyciągnąłeś własne wnioski na temat tej plandemii strachu czy swoją wiedze w temacie czerpiesz z propagandowych szczekaczek głównego ścieku? a złe rzeczywiście dopiero przed nami bo jak widać degeneracja naszego prawa do samodecydowania i wolności osobistej postępuje w zastraszającym tempie.

P.S. bardzo chciał bym by koronka była prawdziwa tak samo jak chciał bym by 9/11 było robotą terrorystów od Bin Ladena niestety rzeczywistość jest bardziej zatrważająca bo pokazuje nam, że naszym największym wrogiem są ci sami "ludzie" którzy nami rządzą

 

Chcesz uratować czyjeś życie? Nie pozwól by mengelowcy "leczyli" go substancją zwaną Remdesevir/ Veklury.

 

Portret użytkownika drako_tr

racja b@ron, nie sposób jest

racja b@ron, nie sposób jest samemu wygrać z czymś wygenerowanym przez TV we własnej bani i psychice...

Jak już uda się jakiemuś psychologowi ustabilizować Twoje emocje, odkryjesz, że w listopadzie znowu pojawi się grypa z towarzyszącymi jej od zarania koronowirusami Wink

A teraz tkwij sobie w epidemio-katastroficznej paranoi, byle nie zbyt długo, bo w końcu na OZ trafisz...do innych koronopierdolców.

.

Portret użytkownika b@ron

dlaczego tak nie panujesz nad

dlaczego tak nie panujesz nad emocjami? mam dla ciebie złe wieści, w każdej chwili możesz i ty zostać zamknięty, jeśli ktoś z pozytywnym, zgłosi cię że miał kontakt z tobą... życzę powodzenia w chojrakowaniu Biggrin

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika drako_tr

hahaha...rzecz w tym, że ani

hahaha...rzecz w tym, że ani ja nikogo takiego nie znam, ani nikt taki nie zna mnie....chyba że mnie wrzucą do worka z tymi wszystkimi górnikami i ich rodzinami skazanymi na kwarantannę bez względu na to, czy mieli kontakt z "pozytywnymi", czy nie...

PS. wolę określenie "zarażonymi"... lepiej obrazuje schizofrenię paranoidalną tych, co nadal wierzą TV. Wink

 

Strony

Skomentuj