Wielki transport amerykańskiej broni pancernej do Polski! Wojny zwykle wybuchają we wrześniu... 

Kategorie: 

Czołg M1 Abrams - Źródło: wikipedia

Kumulacja zdarzeń militarnych w drugiej połowie września jest zastanawiająca. Jutro zaczynają się oficjalnie ćwiczenia rosyjsko-białoruskie Zapad-2017, które potrwają do 20 września. Potem 25 września zaczynają się polskie ćwiczenia Dragon-17, na dodatek wczoraj do Gdańska dopłynął transport amerykańskiej broni pancernej. Wygląda na to, że ten wrzesień będzie ryzykowny. 

Zaplanowane na 14-20 września rosyjsko-białoruskie manewry Zapad-2017 odbędą się na Białorusi, Bałtyku, na zachodzie Rosji, a także w obwodzie kaliningradzkim. Istnieją obawy, że skala tych ćwiczeń będzie dziesięciokrotnie większa od deklarowanej przez Rosjan. Pojawiły się sugestie, że może dojść do okupacji Białorusi, albo ataku na Ukrainę, państwa bałtyckie lub nawet Polskę.

 

Nasz kraj odpowiada na zapad manewrami wojskowymi Dragon-17, które odbędą się w dniach 25-29 września. Weźmie w nich udział oficjalnie 17 tys. żołnierzy. Będzie to największe tegoroczne ćwiczenie Sił Zbrojnych RP. Warto dodać, że odbędzie się z udziałem wojsk NATO oraz krajów partnerskich sojuszu. Może to oznaczać również armię ukraińską.

Ryzyko konfliktu zbrojnego w Europie Wschodniej można było bagatelizować, ale w momencie gdy Amerykanie przypływają z ponad tysiącem pojazdów, w tym 87 czołgów typu M1 Abrams i 103 bojowe wozy piechoty M2 Bradley, a do tego 18 haubic samobieżnych M109 Paladin, to trzeba zadać pytanie - czy coś się dzieje?

M2 Bradley - źródło: Wikipedia

Ciężki sprzęt należący do wojsk USA przewiózł do gdańskiego portu statek z wojskowym sprzętem dla brygady pancernej armii USA stacjonującej na terytorium Polski. Statek przetransportował też różnego rodzaju samochody ciężarowe i kontenery z nieznanym sprzętem. Poinformowano, że wszystko trafi transportem kolejowym na Dolny Śląsk, gdzie stacjonują Amerykanie.

M109 Paladin - źródło: wikipedia

Z pewnością transport takiej ilości uzbrojenia potrwa kilka dni, a fakt, że amerykańskie czołgi będą jeździły koleją po Polsce akurat wtedy, kiedy Rosjanie będą ćwiczyć na Białorusi, to oczywiście zupełny przypadek. Miejmy nadzieje, że jest to tylko prężenie muskułów i nie dojdzie do żadnej prowokacji. 

 

Konsekwencje ewentualnego konfliktu mogłyby być tragiczne dla naszego kraju. Kiedy polski rząd zaczyna się upominać o reparacje wojenne, trudno sobie wyobrazić o lepszy moment do pacyfikacji Polski ze strony zwyczajowo nieprzyjaznych nam sąsiadów - Niemców, czyli UE i Rosjan, którzy wiedzą, że od nich też można żądać reparacji wojennych po napaści ZSRR na Polskę 17 września 1939 r.

 

Skoro Niemców podliczyliśmy na bilion dolarów, to Rosja zdaje sobie sprawę, że może się spodziewać żądania zapłacenia przynajmniej porównywalnej kwoty. W takich sytuacjach może dochodzić do kalkulacji, w której podbicie kraju z roszczeniami może być tańsze niż ich spłacanie. Jeśli Władimir Putin tak rozumuje, a może mu w tym wtórować pani kanclerz Merkel, to może się zrobić bardzo niebezpiecznie, bo wojny w naszej części świata często wybuchają we wrześniu.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)Komentarze

Portret użytkownika UPAdlina

nie rozśmieszaj mnie mendak.

nie rozśmieszaj mnie mendak. Spójrz jak twoje nazi-banderowskie poglądy i fiksacja rusofobiczna są odbierane przez Polaków. Zajrzyj na niezależne portale. Coraz wiecej ludzi rozumie, że uSSmański bandyta, która odpalił Polakom śmiertelnie niebezpieczny nazi-banderyzm na twoim grajdole to wróg Polaków. Rosja zwalczajaca nazi-banderyzm oraz hamująca bandytę zza oceanu staje się automatycznie polskim sojusznikiem. "U nas w Polsce"? Buhahahahaha! Kto wierzy chachle w twoją polskość?! Nawet polskiej klawiatury nie używasz. Śmiech na sali.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Kimbur

Reparacje nie mają nic do

Reparacje nie mają nic do rzeczy. My Polska możemy sobie żądać od obcych rządów, a te mogą nam dać figę. Ruskie spiknięte są z Niemcami poprzez Nord Streamy - łączy ich rurociąg i pieniądze. I zwsze dokonywali wspólnie rozbiorów Polski. Co do głowy przyjdzie Chorym Przywódcom??? - a któż wie?

Portret użytkownika sceptyyk

W zamysle naszego rządu,

W zamysle naszego rządu, zostali tu sprowadzeni po to, żeby Twoi idole z kremla nie zrealizowali przetrenowanego już ataku nuklernego na naszą stolicę, Ponieważ takowy atak na terytorium gdzie są rozlokowani ich żołdacy, równa się z atakiem na ich kraj... 

Portret użytkownika sceptyyk

Mylę się? Chcesz mi

Mylę się? Chcesz mi powiedzieć, że Rosja zaatakuje amerykański kontyngent na naszym terytorium? Dajesz przykład Syrii? Ja pamiętam, że Amerykanie wystrzelili kilkadziesiąt starych tomahawków do ataku na Syryjsko-Rosyjską bazę i co? Rosjanie zesrali się ze strachu i nie bronili przed tymi rakietami ani siebie ani Syryjczyków... Oni nawet srają tam ze strachu przed żydowskim lotnictwem... A jaki wybór pozostawił nam kreml po manewrach symulujących atak taktycznych rakiet z głowicami nuklearnymi na Warszawę? Mamy czekać z wiarą że kremlowskie żydostwo nie zrealizuje tych grożb???...

Portret użytkownika sceptyyk

Z tego co ja pamiętam, to od

Z tego co ja pamiętam, to od dwóch lat nie możesz się doczekać ataku nuklernego Rosjan na Warszawę...                                                                                                                                  A wracając do ataku na syryjsko-rosyjską bazę - opuszczona? Ale tylko przez Rosjan na czas ataku...  USA ostrzegło Rosjan o ataku i Rosjanie dali z tej bazy nogę pozostawiając Syryjczyków bez obrony... Efekt - 7 zabitych, 8 rannych... Zabici i ranni w opuszczonej bazie???... Skoro Rosjanie są aż tak silni to dlaczego uciekli z tej bazy???... Na trasie przelotu tych rakiet leży Rosyjska baza w Tartus z silną obroną przeciwlotniczą - dlaczego nie zestrzelili tych rakiet? Odpowiedz jest prosta, kremlowskie żydostwo dostało prikaz od od swoich "braiszków" z Tel-Aviw i USA - mordy w kubeł i nie szczekać... Skoro twoi idole z kremla są tacy mocni, to dlaczego nie wolno im bronić Syryjczyków prze żydowskimi nalotami???... Eh AMR - zrobiłeś z siebie obrońcę jednej z ostoi światowego żydostwa - robisz laskę kremlowskiemu żydostwu... Ale to są Twoje wybory...

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

-zabitych po ataku serią

7-zabitych po ataku serią tomahawków? Pewnie obsługa stołówki wojskowej.. Syryjczyków tez tam nie było. Pozostała tylko obsługa.

Nie zestrzelili? Chodziło o pokazanie światu, jakim nędznym uzbrojeniem dysponuje USA. Po za tym tor rakiet przez Rosjan został zmieniony i tylko jedna doleciała do celu...

Portret użytkownika marko5

Witaj sceptyku.Bardzo lubie

Witaj sceptyku.Bardzo lubie czytać Twoje posty , bo sa pragmatyczne i merytoryczne.Pewnie dlatego , ze myślimy w podobny sposob.Sam pewnych myśli , nie ująłbym lepiej.Jakość większości pozostalych postów można porównać do bardzo grubej starej baby , która ma nogi jak u swini i wklada mini.Zero samokrytycyzmu i dystansu do siebie - czysty egoizm 100%.Pozdrawiam Cie serdecznie z niskopiennej góry..

Portret użytkownika UPAdlina

nie ma tu kremlowskich

nie ma tu kremlowskich sługusów trollu. Są pragmatycznie myślący Polacy, którzy wiedzą, że ktoś kto wspiera nazi-banderyzm jest wrogiem Polski, a ktoś kto go zwalcza staje się w tej kwestii polskim sojusznikiem. Dla bandertowskich trolli to wiadomość nie do przyjęcia.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Strony

Skomentuj