Rosja rozpoczęła przygotowania do największych manewrów wojskowych od upadku ZSRR - Wostok-2018

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

W Rosji trwają właśnie przygotowania do wielkich manewrów pod kryptonimem Wostok-2018. 20 sierpnia rozpoczęły się niezapowiadane testy gotowości sił zbrojnych. Już we wrześniu odbędą się największe od dekad rosyjskie ćwiczenia wojskowe, które będą odpowiedzią na manewry organizowane przez Zachód.

 

W tym roku, Rosja organizuje jeszcze większy pokaz siły, w którym wezmą udział Chiny i Mongolia. Manewry Wostok-2018 odbędą się w Centralnym i Wschodnim okręgu wojskowym. Rosja zaangażuje w nie tamtejsze zgrupowania, a także siły powietrznodesantowe, lotnictwo wojskowe i transportowe oraz Flotę Północną.

 

Minister Obrony Siergiej Szojgu ogłosił, że manewry Wostok-2018 odbędą się na bezprecedensową skalę pod względem geograficznym oraz liczebności żołnierzy i sprzętu. Nadchodzące ćwiczenia, które rozpoczną się już 11 września i potrwają pięć dni, będą jeszcze większe od legendarnych manewrów Zapad-81, które zorganizowano jeszcze za czasów Związku Radzieckiego.

Tymczasem organizacja NATO rozpoczęła wczoraj na Litwie własne manewry Namejs-2018, które zakończą się 2 września. Zaangażowano w nie ponad 10 tysięcy ludzi, między innymi żołnierzy, rezerwistów, członków gwardii narodowej oraz ochotników. Z kolei w listopadzie odbędą się kolejne ćwiczenia Anakonda-2018 z udziałem wielu państw zachodnich, w tym Polski.

W tej sytuacji naturalnie należy spodziewać się wojny propagandowej. Tradycyjnie Zachód będzie oskarżał Rosję o przygotowania do inwazji i przekonywał, że manewry NATO w Europie Wschodniej mają charakter pokojowy. Na tej samej zasadzie, władze Rosji będą twierdzić, że manewry Wostok-2018 są lustrzanym odbiciem agresywnych zachowań, jakie prezentuje Zachód.

Zbliża się więc kolejny okres silnych napięć w Europie Wschodniej. W tym kontekście nie sposób nie wspomnieć, że w ostatnim czasie sojusz NATO uległ pewnemu osłabieniu. Wystarczy wspomnieć o konflikcie między Stanami Zjednoczonymi a Turcją – najsilniejszymi członkami NATO. Trudno jednak powiedzieć, czy kryzys w relacjach w ogóle będzie miał jakiś wpływ na zbliżające się manewry, ale Rosja z pewnością na tym skorzysta.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (4 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika charis

Ci, którzy widzieli wojnę

Ci, którzy widzieli wojnę mówią : nigdy więcej wojny " - wojna to nie film z Hollywood który ludzie oglądają w ciepłym foteliku, to nie gra komputerowa - ale masakra dzieci, ich rodziców i dziadków. To zniszczenie miast, zakładów pracy. To  częsty niedobór wody, jedzenia i innych produktów pierwszej potrzeby...Jeden rodzi się np w Warszawie a drugi w Kijowie - i dlatego, mają się nienawidzić wzajemnie, mordować ?? , Jeden rodzi się w Szczecinie a drugi w Berlinie - mają dlatego wzajemnie się nienawidzić, mordować ?? , Inny rodzi się w Gdańsku a drugi w Moskwie - miejsce urodzenia, mieszkania ma dyktować im aby się wzajemnie nienawidzi, mordowali ?? Nikt nie wybierał sobie gdzie się urodzi, czy urodzi się kobietą czy mężczyzną i w którym roku się urodzi. Systemy uczą ludzi wzajemnej nienawiści aby gdy przyjdzie hasło wzajemnie się mordowali - dziel i rządź. System wzajemnego wyniszczania. Gdybym dostał kartę mobilizacyjną to odmówiłbym pójścia na wojnę, nawet gdyby była za to kara śmierci .... gdyby ludzie odmawiali to nie byłoby komu walczyć, niszczyć - nie byłoby wojen. Gdyby ludzie przestrzegali dwóch przykazań miłości nie krzywdziliby innych. Ewangelia Mateusza 7:21-23 - nie każdy kto mówi "PANIE JEZU" jest chrześcijaninem, bo wielu na ustach miało i ma JEZUS ale czynili i czynią zło. Zobaczcie kim był np William Tyndale i za co został zamordowany przez

Portret użytkownika tubylec

Zorganizowaliby sobie te

Zorganizowaliby sobie te manewry na wyspach Diomede, tam mają do siebie najbliżej jedni i drudzy, dokładnie pośrodku a i Chiny mają blisko .. uważam że to idealne miejsce na spotkanie się i porównanie swoich penisów, z dala od reszty świata, nikt nie będzie przeszkadzał ani podglądał.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Strony

Skomentuj