Polska armia prowadzi działania mobilizacyjne

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

W sieci pojawiają się pogłoski, że polska armia prowadzi jakąś mobilizację. Początkowo wydawało się to nieprawdopodobnymi plotkami, ale o pewnym dziwnym procederze napisała Gazeta Wrocławska, która zwróciła uwagę, że tylko w okolicach Wrocławia powołano do wojska nagle i w trybie pilnym, nawet 1500 osób. Ludzie zaczynają się zastanawiać czy obecna władza szykuje im jakąś szansę na bohaterską śmierć, ale armia dementuje te pogłoski.

 

Wezwania na ćwiczenia organizowane były w trybie natychmiastowego stawiennictwa i często były dostarczane bardzo późno. Ludzie, które otrzymali taki dokument w większości byli w szoku. Nikt nie wiedział co ich czeka, ani na ile zostaną w koszarach. Trzeba porzuć wszystko, firmę, pracę, rodziny ot tak i się pakować.

 

Trudno się dziwić zaskoczeniu gdy wezwania doręczano nawet po drugiej w nocy. Spowodowało to, że wiele osób zaczęło sobie zadawać pytania o to czy nadciąga jakaś wojna. Zdaniem przedstawicieli armii są to standardowe procedury. Nazywane są działaniami mobilizacyjnymi. Ich celem jest sprawdzenie stawiennictwa poborowych. Na ćwiczenia rzekomo wzywano w całej Polsce, a nie tylko koło Wrocławia i oficjalnie mają mieć charakter jednodniowy. Każdy musi przyjść na wyznaczoną godzinę w ciągu dnia. Oficerowie zweryfikują stan osobowy oraz przeprowadzą krótkie ćwiczenia. 

 

Takiego wezwania nie można zignorować i każdy kto je otrzymał musi się stawić. Jeśli ktoś nie jest w stanie odbyć ćwiczeń z ważnego powodu, może zostać zwolniony od razu po przybyciu. Jednak stawiennictwo jest obowiązkowe, a osoby, które tego nie zrobią muszą się postarać o wiarygodne usprawiedliwienie.

 

Tego typu ćwiczenia były zarządzane w PRL i niekiedy stosowano je jako element represji. Z jednej strony wojsko jest po to żeby ćwiczyć, ale z drugiej fakt, że przeprowadza się już takie przymiarki do poboru może martwić, Ryzyko wojny zawsze niepokoi. W tym kontekście warto wspomnieć co niedawno mówił wpływowy oligarcha ukraiński Igor Kołomojski, który straszył NATO rosyjskimi czołgami pod Krakowem i nie do końca wiadomo o co mu chodziło. Oby to nie miało związku z działaniami mobilizacyjnymi prowadzonymi przez Wojsko Polskie.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Kwadei

Nigdy nie będę nikogo zabijał

Nigdy nie będę nikogo zabijał, bo tak mi każą, tak samo jak nie będę brał jakiegoś pierdolonego zastrzyku, bo tak mówią w TV. Jeżeli ktoś będzie zagrażał mojej rodzinie to zabiję kilku kacapów, ale dopiero jak będą u mnie pod drzwiami, a nie bo w TV mówią. Sam podejmuję decyzję, czy i kiedy zabijam (nawet siebie śmiercionką), a nie żadne patoelity będą mi mówić co i kiedy muszę. Muszę to oddychać-wszystko inne mogę....

Portret użytkownika Normin

„Standardowe procedury” –

„Standardowe procedury” – debilne debilizmy debilnych pojacuf… „sprawdzanie” i sranie w banie… - ot co…!!! Skoro o nic nie chodzi… to o coś musi chodzić!!! I mimo że kolejne SZCZEble drabiny zarządców tego burdello obsadzono samymi bezmózgowymi sprzedajnymi „geniuszami” które nic a nic nie kumają… Nooo… to „goście” z kniesieta dobrze wiedzą co robią!!! A chodzi o… ZMĘCZENIE MATERIAŁU… czyli UŚPIENIE CZUJNOŚCI stada!!!

Więc po kilku takich SPRAWDZANIACH „gotowości” czegoś czego NIE MA… nikt już nie będzie zwracał uwagi na zabawy kuglarzy… No i wtedy ONI to ZROBIĄ… i po fakcie dopiero zrozumiecie po co im te debilne podchody były potrzebne…!!! I takim to kochernym trikiem nasi chłopcy będą zmuszeni walczyć o pustynny piasek… z naszymi BRACMI KRWI… a tymczasem pustynne ameby zjadą do nas… aaaa… gdyby nareszcie stado się przebudziło i zrozumiało sytuację… to szatańskie wojska okupujące nas… przeprowadzą akcję uświadamiania i zaprowadzą swą bandycką oberyzaną DEMONOkrację!!!

A wszystko to są przygotowania do ostatecznego „ZWIEDZANIA”!  …Czy im te plany wypalą… to zależy od was… możecie dalej śnić cudowny baaarankowy sen o swych „cudownych” ZWABICIELACH… albo w końcu się PRZEBUDZIĆ… i pokazać im… TAKIEEEEEEEEGO   VAFAŁA…!!!!!!!!!!!!!!  - A więc…???   >>>

 https://zmianynaziemi.pl/bezcenzury/programowanie-umyslow-1-czyli-co-z-ta-wojna

 W jedności siła Słowianie ! - www.youtube.com/watch?v=-FzspD7EhdM&t

 To jest Sławia -   https://www.youtube.com/watch?v=55tu3kTyHRU

 To nasz kraj - https://www.youtube.com/watch?v=Q-PSOfdsyDo 

Portret użytkownika Kwazar

Jak bardzo by chciano

Jak bardzo by chciano sprawdzić wartość bojową tej armii to sęk leży w tym,że ta armia pomimo burzy w szklance wody z mobilizacją i takie tam.Ma prawie żadną watość bojową ! To nic osobistego ale takie są fakty.

Portret użytkownika Normin

Dobrze prawisz… ale nadzorcy

Dobrze prawisz… ale nadzorcy mają w tupie wartość bojową… oni mają tylko przelewać SŁOWIAŃSKĄ KREW… mają strzelać na oślep… nawet do siebie… a jak niechcący trafią „przeciwnika” czyli też swojego BRATA… no to jeszcze lepiej… dla podłych nadzorców naszych!!! …A tak całkiem „niechcący”… to jeszcze pajace będą chcieli przerzucić na nas całą odpowiedzialność za to krwi przelewanie… zresztą TAK JAK ZAWSZE!!! ... Ot taka ich mentalność pustynna!!!

Portret użytkownika Groot

Oświadczenie 38 letniego st.

Oświadczenie 38 letniego st. kpr. rezerwy

Ja 38 letni, st.kpr. rezerwy uroczyście oświadczam, że w przypadku napaści Rosji na Polskę stanę jako patriota w DRUGIM szeregu do walki z najeźdźcą!
W drugim szeregu, zaraz za pierwszym w którym atak na wroga przeprowadzać będą: Kaczyński, Tusk, Kulczyk, Solorz, Macierewicz, Palikot, Miler, Korwin Mikke i reszta Sejmu.
– ich synowie, komornicy i prokuratorzy.

Gdyby ci „najwięksi patrioci” z jakichś przyczyn nie mogli się stawić na polu walki – każda informacja skierowana do mnie w sprawie mobilizacji będzie przeze mnie ignorowana!

Oświadczam, że nie mam zamiaru nadstawiać łba za: celebrytów, polityków, premierów, prezydentów, Zbawcy Jarosława, Wszechwiedzącego Macierewicza, nieomylnego Palikota i Milera. Nie mam najmniejszej ochoty ginąć za komorników, prokuratorów, urzędników państwowych, straż miejską, UOP, SBŚ, i inne instytucje reżimowe, sędziów ich limuzyny, wille, konta w banku, kochanki.
Nie zamierzam ginąć za płatne autostrady, zrujnowany system ochrony zdrowia, policjantów, fotoradary, podsłuchy. Na pewno nie zginę broniąc majątków Kulczyka, Solorza, właściciela SKOK-ów, prezesów banków. Więc już dzisiaj możecie mnie zamknąć
https://wirtualnapolonia.com/2014/03/20/oswiadczenie-38-letniego-st-kpr-rezerwy/

ZNAJDZIE SIĘ  KIJ NA BANDEROWSKI RYJ

Nieposłuszeństwo jest prawdziwą podstawą wolności, posłuszni muszą być niewolnicy” – George Orwell.

Portret użytkownika Vamos2

Twoje oświadczenie jest jak

Twoje oświadczenie jest jak najbardziej słuszne ale jako 38-latek masz małe dzieci i pewnie bezrefleksyjnie przyjąłeś 500+ jak większość. Od kiedy to  można coś brać za darmo? Nigdy.Więc ty i inni  liczcie się z tym że musicie to zwrócić, być może swoim życiem i swoich dzieci. Ci którzy konstruują wydarzenia, wojny, upomną się o zwrot. Zaciągnęliście dług a długi trzeba spłacać wraz z odsetkami.

Portret użytkownika Vamos2

Dzięki za radę a ty sobie

Dzięki za radę a ty sobie zrób następne 500+, zwolnij się z pracy, siądź na ławce przed blokiem i popijaj piwko albo kawkę przez rurkę, dzieciom kup zapiekankę nie będzesz musiała gotować obiadu a potem leniwie pójdziesz do mieszkania by tam znów siąść  i ze znajomymi pogadać na pejsbuku!

Dobra , dobra , wezmę jeszcze jedną...

Strony

Skomentuj