Estonia następnym krajem, który doświadczy wojny z wykorzystaniem "zielonych ludzików"?

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Gdy wczoraj w zamieszkiwanym w 86% przez Rosjan, estońskim mieście Narva, pojawiły się kolumny wojskowe wielu mieszkańców zadawał sobie pytanie co to oznacza. Niektórzy wiedzieli, że to przygotowanie defilady z okazji dnia niepodległości Estonii. Parada wojskowa odbyła się 23 lutego bieżącego roku.

 

Defiladę odebrał prezydent Estonii, Hendrik IIves, a prowadził ją najwyższy dowódca estońskiej armii, generał Riho Terras. W barwnym pochodzie po ulicach miasta pełnego Rosjan jechało aż 140 pojazdów wchodzących w skład NATO. Pojazdy należące do USA, w tym gąsienicowe typu M1126 Stryker, prezentowane były z dumnie powiewającymi flagami USA.

 

Estończycy zaprezentowali przemarsz 1400 żołnierzy wraz z artylerią przeciwpancerną i przeciwlotniczą. Niektórzy z mieszkańców Narvi źle zareagowali na przemarsz wojsk NATO. Zdarzały się przypadki manifestowania przywiązania do Rosji, na przykład za pomocą rosyjskich flag.

Z Moskwy słychać pomruki niezadowolenia. Kremlowskie media nazywają tę defiladę prowokacją, ponieważ miasto Narva znajduje się praktycznie na granicy z Rosją, przy ujściu Zatoki Fińskiej. Jako retorsję należy traktować to, że Kreml nakazał, aby kilka tysięcy żołnierzy rozpoczęło "ćwiczenia" po rosyjskiej stronie granicy z Estonią i Łotwą.

 

Wojna hybrydowa, zastosowana w Osetii, Naddniestrzu, na Krymie i we wschodniej Ukrainie, może się rozpocząć również na terytorium krajów NATO, takich jak tytułowa Estonia. Manifestacje siły takie jak przeprowadzona defilada świadczą o tym, że perspektywa pojawienia się "zielonych ludzików" w Estonii jest całkiem prawdopodobna. Pytanie tylko czy Rosja poczuje się odstraszona "groźną" w założeniu natowską defiladą czy wręcz przeciwnie.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Wlodi

Dziś Putlerowi wydaje się że

Dziś Putlerowi wydaje się że jest uszczytu potęgi. Tyle że to taka gliniana potęga. Co to za sukces być wodzem państwa które morduje sąsiadów a wewnątrz państwa jest co raz gorzej, gospodarka upada, ceny rosną, naród biednieje. Ojjj głupcy - JEDYNE CO WAM MOZE DAC ROSJA TO NIEWOLĘ. Głupi kto tego nie widzi.
 
A legendy o wielkich słowianach pod wodzą putina to można przenieść na papier i zrobić komiks rodem DOMAN

Portret użytkownika krokusss

Wlodi czy ty jesteś naprawdę

Wlodi czy ty jesteś naprawdę tak głupi ,czy tylko udajesz głupiego  ?  Polakiem to ty nie jesteś,bo żaden prawdziwy Polak nie podziela twoich poglądów.To, co ty wypisujez, to jest nie do przyjęcia dla prawdziwego Polaka.Ale rozumiem,twoi mocodawcy podsuwają ci te brednie i instrukcje wypisane na kartkach ,a ty póżniej to umieszczasz tutaj i  tylko zaśmiecasz forum.Wszyscy Polacy wiedzą,  że to wy ze swoim Poroszenką najechaliście na wschód Ukrainy i tam mordujecie ludność ruskojęzyczną w Donbasie.A ty .chrzanisz coś o Putinie ,terrorystach .Terrorystami to jesteście jedynie wy ,wy najechaliście tych ludzi i mordujecie swoich.Ludzie z Donbasu nie pojechali do Kijowa mordować.Tylko wy najechaliście wschód Ukrainy ,jestescie terrorystami i zwykłymi bandziorami.I takie jest zdanie każdego Polaka.

Portret użytkownika achiles

  Warszawa, dn. 17 lutego

 

Warszawa, dn. 17 lutego 2015 r.
 
Szanowna Pani
 
Ewa Kopacz
 
Prezes Rady Ministrów
 
Rzeczypospolitej Polskiej
 
 
W związku z nasilającymi się nawoływaniami polskich polityków ukraińskiego pochodzenia, w tym Ministra Obrony Narodowej Tomasza Siemoniaka, o zwiększenie zaangażowania Rzeczypospolitej Polskiej w konflikt na Ukrainie, Patriotyczny Związek Organizacji Kresowych i Kombatanckich zwraca się do Pani Premier z apelem o udzielenie wszelkiej pomocy prawnej (zwłaszcza w zakresie zmiany obywatelstwa i zmiany miejsca stałego pobytu) oraz wprowadzenie ułatwień w ruchu granicznym, umożliwiających przedstawicielom mniejszości ukraińskiej w Polsce powrót na Ukrainę w celu świadczenia obowiązków na rzecz obronności ich kraju.
 
Ukraina umożliwiła przyjazd do Ojczyzny Polakom zamieszkującym w jej granicach. Apelujemy do Pani Premier o zwrócenie się do władz Państwa ukraińskiego, aby – w imię zachowania zasady wzajemności i partnerstwa – stworzyły warunki do przyjęcia swych rodaków i ułatwiły im osiedlanie się na Ukrainie, dzięki czemu będą mogli bez przeszkód angażować się w walki lub uczestniczyć w odbudowie ich kraju.
W imieniu
Patriotycznego Związku
Organizacji Kresowych i Kombatanckich
 
Wiceprezes                                  Prezes
Leszek Jazownik                          Witold Listowski

 

Portret użytkownika Farmer

Najlepiej  to się nie mieszać

Najlepiej  to się nie mieszać w sprawy i jednych i drugich.  Polska powinna ogłosić  neutralność ,  wystąpić  z  NATO  i zająć  się naprawą  kraju.  Jak kraj byłby gospodarczo silny i niezwiązany żadnym sojuszem  militarnym to nikt by nie chciał go atakować. Zwłaszcza  że wszystkie te bloki  i sojusze  to tylko narzędzie do  jechania na słabszych państwach.

Portret użytkownika Wlodi

Największe dziadostwo to

Największe dziadostwo to ZDRAJCY z Donbasu - z Doniecka i Ługańska - Ci bandyci strzelają do swoich!!! Jakoś nikt tego nie zauważa. To tak jakby w Polsce paru oszołomów z Lublina dostało broń ze wschodu i strzelało do polskich żołnierzy. Do pieca z tym dziadostwem!
 

Portret użytkownika ben

 Wlod  to  wy Ukraińcy 

 Wlod  to  wy Ukraińcy  jesteście mordercami narodu Polskiego   i to jest fakt   jesteście jak bydło jak dzicz tacy byliscie też podczas powstania Warszawskiego  
cyt:  O Ukraińcach tłumiących Powstanie Warszawskie pisze także niemiecki historyk Guenther Deschner w pracy o powstaniu, wydanej w języku angielskim „Warsaw rising” (Londyn 1972). Niestety, ta dobra historia Powstania nie jest chyba w ogóle znana historykom polskim. Deschner pisze, że „Powstanie dało Ukraińcom idealną możliwość ujścia dla ich głęboko zakorzenionych antypolskich urazów”. Janina Popiel wspomina jak na krótko przed Powstaniem słyszała jak jeden z żołdaków ukraińskich mówił, że oddział ich przybył do Warszawy, aby „Lachiw rizaty” („Losy Polaków i Ukraińców” Dziennik Polski i Dziennik Żołnierza, Londyn 19.9.1966). – I mordowali Polaków! I to w jak barbarzyński sposób. Marek Hłasko w swym opowiadaniu „Drugie zabicie psa” (Kultura Nr 1-2 1965, Paryż) pisze: „...I nie uwierzyłaby chyba również i w to, że widziałem w czterdziestym czwartym roku w Warszawie, jak sześciu Ukraińców zgwałciło jedną dziewczynę z naszego domu a potem wyjęli jej oczy łyżką do herbaty; i śmieli się przy tym i dowcipkowali...”. O tych zbrodniach ukraińskich mówiła cała powstańcza Warszawa i ludzie panicznie ich się bali. Zbigniew Zaniewski w książce „Powstanie i potem” (Londyn 1984) pisze: „...Nie lękała się śmierci, ani Niemców nawet, ale – o wstydzie! – przerażała ją możliwość dostania się w ręce „braci-Słowian” w niemieckich mundurach. Budziła siebie i innych po nocach, krzycząc że Ukraińcy... są już w bramie”. Dlatego, jak pisze Deschner, Polacy nie brali do niewoli Ukraińców (i SS-manów). Na plecach malowano im dużą literę „U” i rozstrzeliwano, albo, jak pisze Ukrainiec Lew Bykowskyj w swoich wspomnieniach z okresu Powstania „Polskie powstanie w Warszawie w roku 1944” („Zeszyty historyczne” Nr 5, Paryż 1964):
link:http://www.kresy.pl/kresopedia,historia,ii-wojna-swiatowa?zobacz/udzial-ukraincow-w-zdlawieniu-powstania-warszawskiego
I niech nie zmyli cię  to że niepolski rząd  was popiera   to my Polacy będziemy pamiętać czy to ci się podoba nazisto czy  nie  dla nas  zawsze bedziecie bydłem . Jesteście  takim  narodem bez honoru  raz  z Niemcami raz z Ruskimi takich jak wy trzeba mieć pod kontrolą ,wasz naród  to banda psychopatów i morderców w najgorszym wydaniu  . Jeszcze przyjdzie czas  a my napiszemy wam   na czole U za całe zło na narodzie Polskim .  A ty Delta jeśli jest w tobie choć cząstka Polaka przemyśl kogo popierasz. Bydło zawsze pozostanie bydłem

Portret użytkownika achiles

To twój ZIOMAL BANDEROWSKI,

To twój ZIOMAL BANDEROWSKI, szkolony u ANGOLI i mieszkający tam od wielu lat, opowiada obecnie w BRYTYJSKICH MEDIACH, o tragicznym stanie przygotowania zarówno ARMI POBOROWEJ, JAK I BANDEROWSKICH BAND tam grasujących, które to jak on opisują nagminnie sami siebie ostrzeliwują co ułatwia zadanie BOHATERSKIM PARTYZANCKIM ODDZIAŁOM obu REPUBLIK na wschodzie UPADLINY. I ta twoja powyższa wypowiedź daje tylko świadectwo o tobie i o twojej beznadziejności i rozgoryczeniu, jak dostajecie baty sami od siebie, więc podaruj sobie te odwracanie kota ogonem, bo tu naprawdę, nie siedzą debile. On tam był w przeciwieństwie, do ciebie i wie co mówi, a mówi, co widział, na własne oczy, a nie w TVNIE !!!

Portret użytkownika excar

Każdy naród ma swoich

Każdy naród ma swoich banderowców to sobie do nich strzela .Czemuz by górnicy Doniecka Ługańska mieli czynic inaczej? Są u siebie i robią te(uwaga trudne wyrazy ,pisze powoli) dezynsekcje i deratyzację. Udało się przeczytac ze zrozumieniem? Smile

Ban dożywotni!
Mod

Strony

Skomentuj