W Norwegii rozpoczęły się manewry NATO - największe od czasów zimnej wojny

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Po wielkich rosyjskich manewrach, przyszedł czas na manewry NATO. Dziś w Norwegii, na Morzu Bałtyckim i w północnej części Oceanu Atlantyckiego rozpoczynają się ćwiczenia pod nazwą „Trident Juncture 2018”, które zakładają sprawdzenie gotowości do odpierania ataków na kraje członkowskie i w oczywisty sposób nawiązują do Rosji.

 

„Trident Juncture 2018” to największe ćwiczenia wojskowe NATO od czasów zimnej wojny. Potrwają dwa tygodnie od 25 października do 7 listopada i obejmują 50 tysięcy żołnierzy, 250 samolotów, 10 tysięcy pojazdów i 65 okrętów, w tym amerykański lotniskowiec z napędem atomowym USS Harry Truman. Stany Zjednoczone wysłały największą grupę żołnierzy, liczącą około 14 tysięcy ludzi.

Wezmą w nich udział wszyscy członkowie NATO oraz żołnierze ze Szwecji i Finlandii – państw, które nie przystąpiły do Paktu Północnoatlantyckiego. Przynajmniej oficjalnie, ćwiczenia mają charakter wyłącznie defensywny – podobnie jak niedawne wielkie rosyjsko-chińskie manewry Wostok-2018, w których uczestniczyło 300 tysięcy żołnierzy. NATO będzie symulowało napaść i obronę przed agresją militarną, a także obronę w cyberprzestrzeni.

 

Kolejne ćwiczenia Zachodu odbywają się w czasie, gdy Stany Zjednoczone grożą wypowiedzeniem traktatu rozbrojeniowego INF, który mówi o całkowitej likwidacji pocisków balistycznych i manewrujących średniego i pośredniego zasięgu (1000-5000 km) wraz z lądowymi wyrzutniami, oraz o zakazie ich produkcji, przechowywania i używania. USA i Rosja wzajemnie oskarżają się o naruszanie umowy, czego konsekwencją może być nowy nuklearny wyścig zbrojeń w Europie.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

ten "nasz" głupi rząd tak

ten "nasz" głupi rząd tak głeboko wsadził jezyk w dupę USA, że ów język zaczął im przeszkadzać... Te lizodupska zostały skrytykowane przez ważnego polityka Departamentu Stanu USa, że dążenie lizodupów do stałych baz amerykańskich w naszym kraju, to iskra zapalna do wojny z Rosją, którą "polski " rząd chce wywołać, wespół z banderowskim ścierwem. Ów mąż stanu przestrzega Trampa przed tą opcją, bo myślący w tym kraju, wojny z Rosją nie chcą. I do czego zostaliśmy dowleczeni? Ano do dołu z wapnem..

 Zaognienie z Niemcami i UE, Zydami, USA i Rosją.. Wyjściem dla świata w tej sytuacji będzie rozebranie Polski jak sprzedajnej dziwki

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

A czyż nasz kraj nie jest

A czyż nasz kraj nie jest sprzedajną dziwką? Sprzedaliśmy wszystko co polskie, sprzedaliśmy godność i dumę narodową, gdzie byle żyd, czy ukrainiec pluje nam w twarz bezczelnie wciskając, że  Polacy mordowali żydów i za to, że tylko tak twierdzą mamy płacić zgodnie z ustawą 447 300 miliardów euro? Więc w obliczu tych wydarzeń kim jesteśmypierdolniku pospolity? Gdzie nasz Prezydent i Premier w obliczu takich potwarzy?? A jakmyslisz umysłowa niedojdo, po co to wszystko? Ano po to by własnie nas rozebrać, przy milczącym poparciu reszty świata.. I możesz mnie sobie zgłaszać do zbanowania, ale powiedziałem co myślę o takiej plfocinie jak ty...

Portret użytkownika John Moll

Nie chcę komentować tego, co

Nie chcę komentować tego, co napisał AMR, ale wskazuję tylko, że to nie są moje słowa. Gdybym miał komentować, od pisania zepsułbym sobie klawiaturę.

To jest polski portal i respektowane są tu każde, nawet najbardziej skrajne opinie pod warunkiem, że nie łamią polskiego prawa. Zauważ, że Twoje komentarze pojawiają się.

Portret użytkownika Olgierd Szary

Panie John Moll - Pan jest

Panie John Moll - Pan jest Polakiem? Bo w takim razie Pana usprawiedlienia kolportowania propagandy niszczenia własnego kraju przypominają mi niestety usprawiedliwienia sędziów amerykańskiego Sadu Najwyższego, którzy w ramch "wolności wypowiedzi" pozwalają na np. swobodę propagowania satanizmu.  Jak będą teksty wychwalające pedofilę, to tez Pan opublikuje? Albo nawołujące do zbrodni? Społecznośc, która nie broni się w sposób elementarny przed wrogim atakiem, po prostu jest skazana na zagładę. Tyle sie mówi o zepsuciu i upadku na Zachodzie -  a tu proszę - najlepszy przykład promowania samobójstwa własnego narodu. I to w ramach rzekomo walki z NWO, z szaleństwami Eurokołchozu i lewactwa. Obłęd w czystej postaci i zatracenie podstawowego instyntu samozachowawczego. Jak Panu ktoś chce skrzywdzić dziecko, to Pan będzie wymyślał usprawiedliwienia dla napastnika, czy strzeli go w gębę, żeby się nakrył nogami? Dla mnie osoba wyzywająca Polskę od dziwek to zwykły agresor i bandyta, który szykuje pole do ataku - i którego trzeba zwalczac kazdym sposobem - a juz na peno anulowac wszelkie jego wpisy i próby manipulacji.  Nawet takie zwierzeta wiedzą, że jak stado wilków chce zaatakowac, to trzeba  zrobić krag obronny, młode w środku, a jak jakiś wilk atakuje, to wdeptać racicami w glębę. I na koniec - jest zasadnicza różnica - ja mówię prawde podaję fakty i jeszce namawiam do sprawdzania w różnych źródłach, a trolle których wpisy pan publikuje, zwyczajnie ze zła wola kłamią i mataczą i szydzą i obrzucają wyzwiskami, udając obrazonych świętoszków.  Elementarne niedyskutowane fakty, jak ostentacyjne zlamanie INF już w zeszłym roku przez Rosję, są obracane jak kot ogonem, ba, oczywisty pakt Putin-Netanjahu, zblatowany ostentacyjnie, z pychą i demonstracyjnie na Placu Czerwinym 9 maja w dzień podpisania równie zdradzieckiej ustawy 447 - co tu niby wymagać  potwierdzenia albo dzielić włos na czworo? Rosja, Izrael i Niemcy sie zwąchują do rozbioru Polsli, Trump na pasku Izraela podpisuje, co  Netanjahu przez Kushnera poda do podpisania - a tu jałowe gadki nowomowy pod znakiem hołdów dla zbawcy-Putina i zbawcy-Rosji, czy inne tematy zastepcze. W tej chwili i jeszce długi czas jedyny temat to pakt Rosja-Izrael-Niemcy - i jak go za wszelką cenę złamać kazdymi możliwymi srodkami - zaczynając od kompletnej bolkady ruskich, izraelskich i niemieckich trolli. Czas na pogaduchy i dzielenia włsa na czworo się skończył, to Rosja nam wprost grozi "atomową pustynią", to Izrael za pomoca Rosji jako realnego komornika-egzekutora z atomową pałą w ręku chce nas zbanktutowac i ograbić. 

Portret użytkownika U_P_Adlina

Nie udawaj takiego

Nie udawaj takiego francuskiego pieska. Smutna prawda jest lepsza od lukrowanego kłamstwa. Wy chcielibyście Polakom wtłaczać do głów, że  pod butem bandyckiego uSSmana jest ok i że nic nie trzeba z tym robić, bo Polska jest w "świetnej" kondycji, prawda? Nic z tego.
Anulować? Anulujecie to prawie wszystkie posty na waszych ścieko-meNdialnych pro-banderowskich portalach, które nie pasują do waszej kłamliwej propagandy. Chcielibyście cenzury rodem z żydo-komuny, co? A jednocześnie tak kwiczycie nad zamordyzmem w żydo-ZSRR. Zakłamanie do n-tej potęgi.
Jak śmiesz pisać trollu o wyzwiskach, gdy ty sam wyzywałeś innych od ku*ew i sku*wieli?! Mam ci to przypomnieć i pokazać co napisałeś zakłamańcu w swoim poście z 10 maja 2018 roku? Chcesz zobaczyć kłamco? No.
To nie Rosja łamie traktaty, tylko bandycki uSSman. To nie Rosja stacjonuje swoimi wojskami pod granicami uSSmana, tylko jest na odwrót.
Jaki pakt natanjahu - Putin? Podaj linki z wiarygodnych źródeł? Ten "pakt" to tylko wytwór twojego chorego umysłu.
Z ustawą 447 to już masz odjazdy na całego. Ta ustawa to ustawa uSSmańskiego zbira, która między innymi skierowana jest przeciw Polsce. I co ty piszesz na jej temat? Że stoją za nią israhell, Rosja i niemcy!!!!!!!!!!!!!!!!!! Buhahahahaha! A uSSman nie stoi, prawda? To może za paktem ribbentrop- mołotow stoi nigeria??????? Buhahahahaha! Ogarnij się człowieku, bo chodzisz w oparach takiego absurdu, że czacha dymi.
Żebyś wiedział, że coraz więcej Polaków docenia to, co robi Putin. Putin hamuje banderyzm na waszym grajdole oraz bandyckiego uSSmana, który ten banderyzm wspiera, a także chce ograbić Polaków z 300 mld dolarów. Dociera?
Pakt to jest żydo-uSSmański, który ma w planach doprowadzenie Polski do bankructwa, bo 300 mld dolarów oddane żydom, czego żąda uSSmański zdrajca i bandzior to bankructwo Polski. Wspieranie zaś banderyzmu przez uSSmana na waszym grajdole i wpuszczanie do Polski milionów twoich ukro-ziomali przemycających tu broń, to szykowanie Polski na daninę krwi dla uSSmańskiego bandyty. On lubi takie niekończące się wojny poza swoim grajdołem, bo żyje ze sprzedaży broni.
I nie bredź o blokadach ukro-banderowski trollu, bo od razu widać, że we krwi masz żydo-bolszewickie zamiłowanie do cenzury i zamordyzmu. Chciałbyś siać swoją anty-polską pro-bandero-uSSmańską propagandę nie niepokojony, tak? Zapomnij trollu.
Rosja nie groziłaby nam (nie wam ukry), gdyby nie to, że na terenie Polski u wschodnich granic pozwalamy (my, a nie wy ukry) na instalowanie infrastruktury wojskowej światowego bandyty, który tylko w tej chwili jest w trakcie dokonywania kilku agresji jednocześnie. Nie dziwne, że państwa nie będące pod kontrolą uSSmana czują zaniepokojenie i ostrzegają, że uSSman może sprowokować (a znany jest z tego) atomowy odwet. Gdy Polska pozbędzie się bandyckiego wrogiego uSSmana ze swojego terytorium, to i Rosja nie będzie musiała ostrzegać. Czego nie rozumiesz śmieszny gościu?
No i brednie o Rosji - "komorniku" to już całkowicie pokazują, że nie jesteś w pełni władz umysłowych. Bandycki uSSman tworzy pod żydów ustawę 447 i sprowadza do Polski swoje żołdactwo, aby wyegzekwować postanowienia tej ustawy, a ty bredzisz, że to Rosja ma robić????!!!!
Człowieku, czy ty w swoim obłędzie już całkowicie straciłeś rozum? Dyskredytujesz się takimi wpisami i sam przyprawiasz sobie etykietkę oszołoma i psychola. Od zbankrutowania i ograbiania Polski od 89 roku jest bandycki uSSman i idzie mu to dobrze. Już doprowadził Polskę do statusu państwa istniejącego tylko teoretycznie, co mogliśmy obserwować podczas niedawnych prób uchwalenia poprawki do ustawy o IPN. O czym ty więc bredzisz? Masz ewidentny atak choroby.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Olgierd Szary

Drogi Upadlenkow - szczerze

Drogi Upadlenkow - szczerze przyznaję 10 maja uległem emocjom, za co wcale nie przepraszam. Normalna sprawa - w TAKICH okolicznościach każdy normalny Polak by tak zareagował. Dla jasności - krótkie podsumowanie sprawy: TAK - ROSJA i IZRAEL TO DWIE ZWĄCHANE HIENY Z PRZYTROCZONYM USA - i w pełni zasługują na jeszcze bardziej drastyczne określenia, których tu nie przytoczę, ponieważ od tamtego momentu doszedłem do wniosku, że próg został przekroczony i teraz pora wykręcić bezpieczniki - i wejść na inny poziom działania. Stąd i dyskurs - wlaśnie od zdrady USA, Rosji i Izraela 9 maja w nowej Jałcie - jaki prowadziły nasze środowiska  - i nie tylko nasze - bo odzew był w całej Polsce. Coś się zmieniło w podejściu do tematu -  i to zasadniczo. To widac także w podejściu do izraela - wszelkie sentymenty wyparowały. Rzad w Warszawie to rząd w Warszawie - natomiast Polacy to Polacy. Doszliśmy [nie tylko ja, nie tylko koledzy i znajomi, nie tylko różne inne środowiska] do wniosku, że trzeba promowac dwa rozwiązania - głowice kupione lub ukradzine poprzez operacje sił specjalnych. Tu najlepsze jest wykorzystanie rosyjskich głowic - jest w tym sprawiedliwość dziejowa ["kto mieczem wojuje - od miecza ginie"]. Odnośnie Rosji głowice winny być umieszcone w strategicznych punktach, np. pod Kremlem. Dla pokazania, że żartów nie ma, warto dokonać operacji demonstracji takiej głowicy - najlepiej w postaci "anonimowego wypadku". Np. odpalając w rosyjskim centrum agentury wpływu służącej wojnie dyfuzyjnej w cyberprzestrzeni - czyli tym, czym się parasz. No i druga rzecz - to wynika ze sprawdzonej  praktyki okupacji hitlerowskiej - najbardziej skuteczne dla temperowania wybujałych planów i brutalności różnych militarystów jest fizyczne likwidowanie takich osobników - co mocno daje do myślenia reszcie. Na pewno ucieszy cię fakt, że takie działania wydają się równie sensowne [jak równośc to równość] także wobec banderowskiej Ukrainy, czy innych graczy [np. Niemiec], którzy by się zwąchali w sojuszu przeciw Polsce, czy by mieli swoje plany zniszczenia Polski w stylu "atomowej pustyni".  Tyle, że w analizie SWOT Rosja, ze względu na pierwszoplanowy potencjał projekcji siły jądrowej i konwencjonalnej, stoi na pierwszym miejscu jako niebezpieczeństwo - i tak samo jest pierwsza do obsługi w proponowanej asymetrycznej strategii dławienia zapędów wrogów Polski. Z prostego powodu - Ukraina atomu nie ma, wojska konwencjonalne ma nieporównanie słabsze, w dodatku jest związana w Donbasie, atak na Polske jako państwo w NATO i UE byłby dla niej samobójstwwm politycznym, więc REALNE niebezpieczeństwo ze strony Ukrainy oceniamy na około 2/1000 [słownie: dwie tysięczne] poziomu niebezpieczeństwa ze strony Rosji. Zaznaczam - nie interesują mnie takie  czy śmakie deklaracje paradujacych neobanderowców czy innych aktywistów tego czy innego kraju - tylko realna możliwośc zniszczenia Polski przez danego gracza. Tu Rosja jest bezkonkurencyjna i dlatego MUSI byc potraktowana priorytetowo. Trudno - byliśmy cierpliwi, miarka się przebrała, czerwona linia została przekroczona, np. za te 2 mld dolarów na Fort Trump to może być znacznie sensowniej i skuteczniej dokonac zakupu głowic, choćby od Pakistanu czy innych graczy. A nawet zaryzykuję stwierdzenie, że znając chciwość Wielkich Braci, oni by na taki biznes poszli. Oni nie takie biznesy robili... Jedno cieszy mnie niezmiernie - gdy poszedłem do pewnych osób z tą propozycją, okazało się, że doszli wcześniej sami do IDENTYCZNYCH wniosków - że trzeba się skupić na operacjach specjalnych, asymetrycznych, najbardziej skutecznych, najbardziej uderzających we wrażliwe sfery nieprzyjaciela, przez to najbardziej go mitygujących. Powiem wiecej - o tym rozmawia się już otwarcie nawet w... środowiskach akademickich, takze cywilnych. I to różnych opcji - nawet tacy od Korwina, zawsze ślepi i czołobitni wobec Rosji i Putina, poczuli, że koszula bliższa ciału. Żeby nie było - to niniejsze drobne  ostrzeżenie  to taka ostatnia szansa dla Rosji i innych agresorów. Wiem, że będziesz szydził - to też jest na spokojnie wkalkulowane w sprawę - wiem, że inaczej nie możesz, ani nawet nie potrafisz, bo tak jesteś wytresowany. To sobie możesz szydzić - my wiemy i robimy swoje. Ja i moi znajomi i środowiska mi znajome - mamy przynajmniej sumienie czyste - wszytskie inne drogi zostały wyczerpane. Trudno. Powiem wiecej - nawet ludzie z innych środowisk politycznych, z którymi nam nie po drodze - ku naszemu zaskoczeniu w trakcie sondowania - ale bardzo miłemu zaskoczeniu - myślą o dokładnie takich samych rozwiązaniach. Zreszta sprawa jest oczywista i nasuwa się sama. Nikt tu Ameryki nie odkrywa. Bo to jest kwestia przetrwania Polski - tu wszelkie środki, rozwiązania i metody są i będą zastosowane. W tej sprawie jest szeroki consensus - i w żaden sposób tego nie powstrzymacie - a najwyżej tylko przyśpieszycie na swoje życzenie. Cała wina leży po stronie Rosji - bo to ona jest nieporównanie silniejszym graczem, która narzuca siłowo reguły gry i dąży do konfrontacji i dominacji. Pora kopnąć w ten stolik i zmienić zasady gry - na zasady korzystne dla Polski. Na szczęście świat jest wielki, głodny pieniędzy [sami Rosjanie znani są też z podatności na korupcję], a Rosja ma mnóstwo graczy wokół, zainteresowanych, by przestała się tak awanturować i przestała tak wywijać atomową pałeczką i tak przepychac się w porządku dziobania. Taka refleksja  - podobno gen. Kutschera, dzień przed akcją AK, która go zlikwidowała, wypił toast za "całkowite spacyfikowanie Polaków"... stąd też odradzam tobie - i tobie podobnym towarzyszom w judaszowym fachu -  podobnych toastów i tryumfalnego chełpienia się siłą Rosji i generalnie doradzam wstrzemięźliwość w mowie i piśmie i zastąpienie fałszu i kłamstw prawdą - bo siła Rosji jest bardziej krucha, niżby się zdawało...A jak nie możesz, bo tam wyżej by cię pilnowali w wypełnianiu planu - to doradzam zmianę pracy. A nawet przeprowadzkę w jakieś malownicze, najlepiej prowincjonalne regiony Rosji. Ale w częśi Europejskiej, raczej dalej od Kaukazu, na pewno nie na Syberii. Z wiadowych powodów, zwlaszca za dwie dekady. Polecam się z radami na przyszłość i życzeniam zdrowia i pomyślności w życiu prywatnym. 

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

No, takiego idioty jak

No, takiego idioty jak Olgierd szary nie spotkałem jeszcze... Taki pokręcony na umyśle [...] będzie podpowiadał, jak zabić parę milionów naszych rosyjskich braci, podkładając ładunek nuklearny w okolicy Kremla. Pragnę zauważyć, że nie ma najmniejszego powodu, by stać się terrorystą w Rosji, bo ona nie zamierza nic nam uczynić, dokąd tacy debile jak ty nie zaczną swoich chorych pomysłów chcieć wdrażać w życie. [...]

---

Naruszenie regulaminu

Moderacja

Portret użytkownika U_P_Adlina

Ano widzisz panie ana(para

Ano widzisz panie ana(para)lityku. Podwójne standardy to pana specjalność. Przeprosiny niepotrzebne, bo nieszczere. Ty zareagowałeś nie jak normalny Polak, tylko jak typowy zachodni ukr, który nie może się pogodzić z tym, że Polacy nie łykają jego rusofobii.
Dwie hieny to israhell i uSSman. To uSSman wspiera israhell ustawą 447 (i nie tylko tym), a nie Rosja. To jasne. To uSSman prowadzi wojny w interesie israhella, a nie Rosja.
Kupić Polacy głowic nuklearnych nie mogą, bo zgody na to nie wyda uSSman. A to, co piszesz o ukradzeniu ich komuś to już jest taka abstrakcja, że nawet tego nie skomentuję, bo to jasno pokazuje stan twojego umysłu.
Głowice nuklearne pod Kremlem? I co? Polacy mają je tam postawić? Widzę, że twoim zdrowiem psychicznym jest coraz gorzej.
Rosja nie stoi jako niebezpieczeństwo dla Polski, tylko twoja nazi-banderowska ukraina i finansujący ją bandycki uSSman. Przestań bredzić, bo twoja ukro-propaganda nie działa w Polsce. To nie wasz nazi-majdan kijowski trollu.
Banderowska ukraina nie musi miec atomu, bo i Polska go nie ma, ale za to banderowska ukraina jest finansowana przez uSSmańskiego bandytę w którego interesie może być rozpętanie kolejnej wojenki z dala od swojego grajdoła, na której będzie zarabiał. W tym celu nakazał już przyjmowanie milionów zachodnich bander-ukrów przez Polskę, które to bander-ukry przemycają tu broń. Wie o tym pan ana(para)lityk? Nie bredź więc o nikłym zagrożeniu ze strony banderowskiej ukrainy, bo każdy wie, że to tylko wasza ukro-propaganda mająca odwrócić uwagę Polaków od prawdziwego zagrożenia.
Zniszczenie Polski to odbywa się właśnie teraz i czyni je bandycki uSSman zalewając Polskę zachodnimi ukrami i próbując wyłudzić 300 mld dolarów. Jakoś tego nie dostrzegasz, tylko bredzisz o "zagrożeniu" rosyjskim, a właśnie to Rosja może Polsce pomóc wyjść spod uSSmańskiego buta.
Nie bredź o Pakistanie, bo Pakistan właśnie zaczął współpracę z Rosją.
Operacje specjalne?????? czyje? Buhahahaha! Wróc facet z absurdu na Ziemię. Polska to kraj podbity i zarządzany przez uSSmana, więc o jakich "operacjach" ty bredzisz? Śmiech na sali. Możesz sobie tylko pogadać i tyle.
Wina nie leży po stronie Rosji, tylko sprzedajnych "polskich" pacynek zainstalowanych w warszawce, które służą bandyckiemu uSSmanowi jako pies szczekający na jego oponentów. Co najśmieszniejsze ten pies zbiera kopy i od tych, na których szczeka, jak i od tych, którzy każą mu szczekać. Rosja dąży do dominacji? Ale uSSman nie dąży pewnie w ogóle do dominacji, tak? Przestań znowu posługiwać się tymi swoimi podwójnymi standardami w kwestii oceny rzeczywistości, bo wygląda to śmiesznie i żałośnie.
Kopnąć w stołek? O czym ty bredzisz? Kto ma kopać w stołek? Pacynki w warszawce, które całują tyłki w faszyngtonie? Kroczysz w oparach absurdu facet. A Rosja ma prawo przepychać się z uSSmanem, tak jak uSSman ma prawo przepychać się z innymi. Znowu standardowo oceniasz rzeczywistość na zasadzie podwójnych standardów. Znany jesteś z tego. Ale tylko się tym ośmieszasz.
Ja ciebie judaszem nie nazwę, bo myślę, że Polakiem nie jesteś. Działasz dla swojej banderowskiej ukrainy, a zadaniem nas Polaków jest przeciwdziałanie takim jak ty ukro-wywrotowcom. Poniał?
Potęgę Rosji widać choćby na Bliskim Wschodzie, gdzie w pięknym stylu pokrzyżowała szyki uSSmano i israhellowi. Czy potrzeba jeszcze bardziej spektakularnych dowodów? Ja się z tego cieszę, bo w Rosji i Chinach widzę możliwość oswobodzenia się od uSSmańskiego buta.
Swoje "rady" i "proroctwa" o roku 2030 pozostaw dla kolegów skakunów z nazi-majdanu w kijowie, bo ja zainteresowany nie jestem. Nie zajmuję się problemami psychiatrii.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Strony

Skomentuj