Rosja zagroziła wojną jądrową jeśli USA będą wzmacniać Litwę, Łotwę i Estonię

Kategorie: 

Źrólo: russianmilitaryphotos.files.wordpress.com

Słowo wojna pojawia się ostatnio zdecydowanie za często. Tym gorzej, że mowa o wojnie w Europie Wschodniej, co bardzo nas niepokoi. Jeszcze bardziej przeraża fakt, że Rosja grozi użyciem broni jądrowej jeśli NATO nie przestanie wzmacniać krajów bałtyckich.

 

Brytyjski The Times powołujący się na swoje źródła, donosi, że podczas tajnego spotkania miedzy rosyjskimi i amerykańskimi wojskowymi, do którego doszło w marcu, padły groźby wykorzystania broni jądrowej do ataku na Litwę, Łotwę i Estonię. Miałaby to być reakcja na dostawy czołgów, transporterów opancerzonych i innego sprzętu, który niedawno przypłynął do tych krajów.

 

Według The Times na tajnym spotkaniu, które odbyło się w niemieckim Torgau, spotkali się generałowie i funkcjonariusze MSW, GRU i FSB oraz ich odpowiednicy z CIA i innych agencji wywiadowczych z USA. Podczas spotkania Rosjanie nie przebierali w słowach potwierdzając, że europejskie bezpieczeństwo stało się obecnie ulotne.

 

Delegaci USA udawali ponoć zdziwienie, gdy Rosjanie poinformowali ich, że ich kraj nie podda się i nie da się zniszczyć przez Stany Zjednoczone. Kilkukrotnie w różnych kontekstach politycznych grozili też użyciem broni jądrowej dla zachowania interesów rosyjskich. Powiedziano wprost, że próby odbicia Krymu skończą się wojną z wykorzystaniem sił jądrowych.

 

Podczas narady Rosjanie dali też do zrozumienia, że dozbrajanie Ukrainy zostanie uznane za ekspansję NATO zagrażającą bezpieczeństwu Rosji. Zasugerowano, że to również zmusi Moskwę do adekwatnej reakcji. Rosjanie nie pozostawiają złudzeń, ich celem jest federalizacja Ukrainy, czyli de facto zgoda na jej przyłączenie do Federacji Rosyjskiej.

 

Powiało też grozą w kontekście państw bałtyckich. Rosjanie odnotowali, że zauważyli przypłynięcie ciężkiego sprzętu należącego do US Army, w tym czołgów Abrams. Oświadczyli, że dalsze wzmacnianie tych państw spotka się z reakcją od nuklearnej po polityczną, w zależności od okoliczności.

Zasięg wyrzutni Iskander-M zdolnych do przenoszenia broni jądrowej

Dziennikarze The Timesa podkreślają, że spotkanie w Torgau nie było tylko opowiadaniem sobie strasznych historyjek przez emerytów ze służb, ale miało za zadanie przekazanie konkretnych informacji. Deklaracje rosyjskich wojskowych były podobno uzgodnione z MSZ Federacji Rosyjskiej i z samym Władimirem Putinem.

 

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika na szybko:

Ja się tylko zapytam: a gdyby

Ja się tylko zapytam: a gdyby Rosja oficjalnie wysłała karabiny, czołgi, rakiety i radary do Wenezueli albo Meksyku to jak by się Amerykanie zapluli? A gdy Ameryka chciała nawet swój uzbrojony atomowy lotniskowiec wprowadzić na Morze Czarne - to wszystko było pod hasłami wolności, swobody i pokoju.
Jakaś równowaga w cynicznym manipulowaniu ludźmi to jednak by się przydała.

Portret użytkownika JanuszR

Rosja - gniazdo iluminatów i

Rosja - gniazdo iluminatów i masonów i syjonistów w najbardziej bezwzględnej wersji:
http://wolna-polska.pl/rosja-putina-i-miedwiediewa-h-pajak
Widac ich rogaci panowie potrzebują z kilkadziesiąt milionów ludzi na atomowe piekło na ich czarne msze.
Oczywiście - wg obłudy "ojca kłamstwa" - to niby dla "obrony".
Wysysają Polskę na setki miliardów za pomocą WSI czyli zwykłego GRU - które zostało zainstalowane przed 1989 i osłonięte tzw. "gruba kreską", żeby nikt tego nie ruszył. Biorą największy haracz ze wszystkich prywatyzacji i dużych projektów, takich jak autostrady. I wszystko transferują przez raje transferowe - zlikwiduje się cypryjski, to pchają przez dwaa nowe. Zachód owszem, wyzyskuje ile może, ale co oni mogą konkurować z najbardziej bezwzględną mafią, która trzyma wszystkich w górze w ręku. Wystarczy poczytać książki Wojciecha Sumlińskiego albo obejrzeć na youtube np. https://www.youtube.com/watch?v=zWhVc7YO4Jg

Portret użytkownika ben

 Osobiście przepraszam 

 Osobiście przepraszam  rodaków  czyt. Polaków za słowa niezbyt miłe  a użyte na tym portalu , trwa walka o Polske i nasze korzenie a wrogowie naszej ojczyzny próbują zniszczyć  ją od środka skłócić . Taki jest cel tej hydry syjonistyczno  nazistowskiej [.............................]. Ludzie ci w swej chorobie psychicznej  Rusofobi zapominają  czym jest ojczyzna i jej dobro   są to ludzie zachwiani emocjonalnie  ich wpisy jawnie o tym świadczą używane wulgaryzmy jak :szczanie  leje spermą i kałem świadczą  o bardzo zaawansowanym stadium tej choroby lub o przebytych urazach psychicznych. W mej ocenie a miałem niemiły zaszczyt znać takich ludzi  to duży odsetek manipulatorów którzy w czasach komunizmu  grali pierwsze skrzypce w tym systemie i czerpali z tego profity to oni lub ich rodzice sprzedali suwerenność Polski w 2004r.A dziś wykorzystują  sytuacje w Europie do osiągnięcia swych syjonistyczno nazistowskich zapędów działając na szkodę Polski .

Portret użytkownika JanuszR

Najbardziej podoba mi sie

Najbardziej podoba mi sie manipulacja związana z pokazaniem zasięgu Iskander-M. Wystarczy przesunąć punkt odpalenia bardziej na zachód - ŚMIAŁO, ŚMIAŁO - [rzeciez teren okręgu kaliningradzkiego na to pozwala. I co? BERLIN w zasiegu Iskandera-M. STRZAŁ W KOLANO "WSPANIAŁEGO" PUTINA! Niemcy od zeszłego roku są tymi Iskanderami-M bardziej zastraszeni i sterroryzowani, niż Polacy. I bardzo dobrze! Dlatego Merkel już nie mówi, że "Putin stracił kontakt z rzeczywistością", tylko odtwarza Bundeswehrę, sprzedaje PzH2000 Litwie i kontynuuje dostawy Leopardów 2 dla Polski i uspokaja wariata w Mińsku - ale złudzeń się pozbyła. I dobrze - bardzo dobrze dla Polski! Nawet gadanie kukiełki-sprzedawczyka i zdrajcy Schroedera nie pomoże.

Portret użytkownika JanuszR

Miły excarcu - jak ruskim

Miły excarcu - jak ruskim bieda dopiecze, to sami przyjdą po prośbie - co, zapomniałeś już, jak było pod koniec lat 90-tych? A teraz będzie w Rossiji dużo gorzej - na razie zaczynają "skromnie" od kartek żywnościowych dla oficjalnie "tylko" 15% ruskich i wszystko dzięki oligarchicznej złodziejskiej mafii utrzymywanej przez wojskową juntę z bezpieki, zwanej dla niepoznaki Dumą. Dla ścisłości - "tylko" 87% Dumy to oficjalnie ludzie z bezpieki. Zresztą - satanistyczny Chabad już się postara, żeby z ruskich wyssać, ile sie da i jeszcze będa krzyczeć "urraa" i wiwatować z radości. Niby po co te obrzędy przed piramidą z czerwonym satanistycznym pentagramem i niby po co oficjaląa głową i zwierzchnikiem cerkwi prawosławnej patriarchatu moskiewskiego został wyszkolony ateista - komunista pułkownik KGB Pucio?

Portret użytkownika excar

Januszku ,znamy historię. Tak

Januszku ,znamy historię. Tak samo Stalin ocalił rosyjski naród przed zakusami trockistów(był plan depopulacji 90% Rosjan już wtedy) Nie gloryfikujemy tu Stalina bo był z niego łobuz pierwszej klasy ,ale dzięki temu po kilku latach udało mu się wymanewrować swoje pejsiate otoczenie i zrobić z ZSRR potęgę światową. Podobnie jest Z Putinem.Potrzebował czasu aby z siermiężnej ,zniszczonej przez syjoagentów Gorbaczowa i Jelcyna  Rosji znowu odbudować kraj ,z którym sie liczą w świecie i co najwazniejsze zaczynają bać te szatańskie pomioty.Dlatego niby dobrze udokumentowane artykuliki wskazujace na to że Putin teraz gra w jednej druzynie z syjonistami to zamieszczają tylko ludzie niedoinformowani lub celowo trole. Pewnie tylko po to by obniżyć autorytet Putina a ludziom odebrać nadzieję na zmiany.

Portret użytkownika syriues

Nie pozwolcie zlamac waszego

Nie pozwolcie zlamac waszego ducha.My niektorzy z nas,sa z innego swiata.Swiata prawdy.
Ten swiat klamstw bedzie klamal i odzukiwal i kradl zabijal itd
Po co my im potrzebni jestesmy?Po to bysmy byli ich slugusami
Kazdy z nas jest wiele wart.
Gdyby Bog z nami byl i uslyszalby te slowa.Slowa szantazu,to pewnie odebralby im nie tylko mowe ale i zdolnosc myslenia.
Niestety nasz swiat,zdradzony przez Adama i Ewe jest nadal przeklety i tylko nieliczni moga przejsc przez te ucho igielne
Taki Putin czy Stalin i inni nie maja szans.Oni sa z innego swiata.Naleza do ciemnosci.Obama tez nie ejst idealny.Nasz  Komorowski to ogolnie robi nam show w tv.Rozdaje pamiatki,jezdzi po imprezach
Czy kiedykolwiek oni powiedzieli nam praqwde?
Nie,bo nie znaja jej
Takze przeminie ta ziemia,a wraz z nia oni.
Komu potrzebny jest swiat ktory ma czlowieka w dupie.
Dlatego tez ja sie nie boje,bo wiem,ze nie balem sie  urodzic i nie bede bal sie umrzec

Portret użytkownika Zenek ;)

Śpieszczie się odwiedzać

Śpieszczie się odwiedzać Londyn bo wkrótce będzie tam wielkie geotermalne kąpielisko dla wszelkich pronazistowskich kundli szczekających na Słowian. Jeden Iskander w jedno siedlicko żmij i wszelkie nawoływania do "wojen światowych" znikną wraz z lichwą i "światowym zadłużeniem" jak ręką odjął. A ON.... MA ZASIĘG .... i 3 minutowy dolot... Wink

I co, nadal chcecie sobie wyszczekać słoneczną przyszłość eunuchy, niach, niach, niach. ;p

Portret użytkownika Szakal

To ja mam pomysł weźcie sobie

To ja mam pomysł weźcie sobie po jednym Iskanderze i zapchajcie go sobie Tak głęboko jak to tylko możliwe.Gdyby nie Ameryka to te Iskandery były by tylko tekturową bajerą. Rosja kożysta z Amerykańskich technologii na tyle ile im ameryka pozwoli. Tak więc Wyżej dupy nie podskoczysz Wink

"Kiedyś Trudno było mi okiełznać strach,Dziś Trudno Mi okiełznać siebie"
 

Strony

Skomentuj