Wielki transport amerykańskiej broni pancernej do Polski! Wojny zwykle wybuchają we wrześniu... 

Kategorie: 

Czołg M1 Abrams - Źródło: wikipedia

Kumulacja zdarzeń militarnych w drugiej połowie września jest zastanawiająca. Jutro zaczynają się oficjalnie ćwiczenia rosyjsko-białoruskie Zapad-2017, które potrwają do 20 września. Potem 25 września zaczynają się polskie ćwiczenia Dragon-17, na dodatek wczoraj do Gdańska dopłynął transport amerykańskiej broni pancernej. Wygląda na to, że ten wrzesień będzie ryzykowny. 

Zaplanowane na 14-20 września rosyjsko-białoruskie manewry Zapad-2017 odbędą się na Białorusi, Bałtyku, na zachodzie Rosji, a także w obwodzie kaliningradzkim. Istnieją obawy, że skala tych ćwiczeń będzie dziesięciokrotnie większa od deklarowanej przez Rosjan. Pojawiły się sugestie, że może dojść do okupacji Białorusi, albo ataku na Ukrainę, państwa bałtyckie lub nawet Polskę.

 

Nasz kraj odpowiada na zapad manewrami wojskowymi Dragon-17, które odbędą się w dniach 25-29 września. Weźmie w nich udział oficjalnie 17 tys. żołnierzy. Będzie to największe tegoroczne ćwiczenie Sił Zbrojnych RP. Warto dodać, że odbędzie się z udziałem wojsk NATO oraz krajów partnerskich sojuszu. Może to oznaczać również armię ukraińską.

Ryzyko konfliktu zbrojnego w Europie Wschodniej można było bagatelizować, ale w momencie gdy Amerykanie przypływają z ponad tysiącem pojazdów, w tym 87 czołgów typu M1 Abrams i 103 bojowe wozy piechoty M2 Bradley, a do tego 18 haubic samobieżnych M109 Paladin, to trzeba zadać pytanie - czy coś się dzieje?

M2 Bradley - źródło: Wikipedia

Ciężki sprzęt należący do wojsk USA przewiózł do gdańskiego portu statek z wojskowym sprzętem dla brygady pancernej armii USA stacjonującej na terytorium Polski. Statek przetransportował też różnego rodzaju samochody ciężarowe i kontenery z nieznanym sprzętem. Poinformowano, że wszystko trafi transportem kolejowym na Dolny Śląsk, gdzie stacjonują Amerykanie.

M109 Paladin - źródło: wikipedia

Z pewnością transport takiej ilości uzbrojenia potrwa kilka dni, a fakt, że amerykańskie czołgi będą jeździły koleją po Polsce akurat wtedy, kiedy Rosjanie będą ćwiczyć na Białorusi, to oczywiście zupełny przypadek. Miejmy nadzieje, że jest to tylko prężenie muskułów i nie dojdzie do żadnej prowokacji. 

 

Konsekwencje ewentualnego konfliktu mogłyby być tragiczne dla naszego kraju. Kiedy polski rząd zaczyna się upominać o reparacje wojenne, trudno sobie wyobrazić o lepszy moment do pacyfikacji Polski ze strony zwyczajowo nieprzyjaznych nam sąsiadów - Niemców, czyli UE i Rosjan, którzy wiedzą, że od nich też można żądać reparacji wojennych po napaści ZSRR na Polskę 17 września 1939 r.

 

Skoro Niemców podliczyliśmy na bilion dolarów, to Rosja zdaje sobie sprawę, że może się spodziewać żądania zapłacenia przynajmniej porównywalnej kwoty. W takich sytuacjach może dochodzić do kalkulacji, w której podbicie kraju z roszczeniami może być tańsze niż ich spłacanie. Jeśli Władimir Putin tak rozumuje, a może mu w tym wtórować pani kanclerz Merkel, to może się zrobić bardzo niebezpiecznie, bo wojny w naszej części świata często wybuchają we wrześniu.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika n..

A co trolle na to?:

A co trolle na to?:

http://m.niezalezna.pl/203252-szef-mon-dosadnie-podsumowal-politykow-opozycji-tak-nikt-ich-jeszcze-nie-nazwal

"– Mamy do czynienia z prawdziwą wojną informacyjną, bardzo precyzyjnie przygotowywaną i bardzo precyzyjnie prowadzoną od dłuższego czasu – podkreślił minister Antoni Macierewicz. Szef MON dodał, że działania te są „realizowaną siłami nie tylko ludzi z dawnych służb komunistycznych, ale także części niemądrych ludzi zwących się opozycją”.

"Antoni Macierewicz odniósł się również do rozpoczętych rosyjsko-białoruskich manewrów Zapad-2017. Jak mówił, jedną z cech charakterystycznych „tego wydarzenia jest to, że te ćwiczenia są tak przygotowane i tak realizowane, żeby można było bezpośrednio z działań ćwiczebnych przejść do działań bojowych”.

Dopytywany, czy jest to w tej chwili możliwe, odparł: „Jestem przekonany, że warunki polityczne na to nie pozwalają, militarne pozwalają”.

Polska jest najważniejszym państwem Europy z punktu widzenia zarówno potencjalnego ataku rosyjskiego jak i potencjalnej obrony państw NATO, bez destabilizacji Polski nie ma możliwości ataku rosyjskiego na ich zachodnią flankę

– podkreślił szef MON.

Macierewicz zapewnił, że Polska jest przygotowana na każdą ewentualność, ale „najsłabiej w sferze informacyjnej (...), w sferze solidarności mediów”.

Destabilizacja Polski, osłabienie polskiego wojska, osłabienie polskiego rządu, a przede wszystkim osłabienie polskiego narodu i jego woli budowy, i obrony niepodległego państwa jest kluczowym zadaniem realizowanym dzisiaj na terenie Rzeczpospolitej w sferze propagandowo-informacyjnej

– zaznaczył minister Macierewicz."

Portret użytkownika U_P_Adlina

Hehehehehehehe! 

Hehehehehehehe! 

Nie wiem, czy wiesz, ale nawet psychiczny antonii został uznany za kremlowskiego szpiona, a więc.......................? Jeżeli to prawda (hehehehehe), to może i ty nim jesteś cytując jego wypowiedzi jako "autorytetu" w temacie? Strzeż się! Hehehehe!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika n..

Przytoczyłem tylko oficjalne

Przytoczyłem tylko oficjalne słowa bardzo ważnego Polskiego ministra, lecz to wcale nie znaczy, że pokładam nadzieję w "dostojnikach", bo  "Lepiej jest schronić się u Jehowy, niż ufać dostojnikom" (Psalm 118:9)
oraz:
"Nie pokładajcie ufności w dostojnikach ani w synu ziemskiego człowieka, do którego nie należy wybawienie.  Duch jego uchodzi, a on wraca do swej ziemi; w tymże dniu giną jego myśli." (Psalm 146:3,4)

Ale dlaczego mi grozisz mówiąc "strzeż się"?  Bo wkrótce rzeczywiście rozpoczniecie inwazję i najpierw pozabijacie w Polsce wiernych sług prawdziwego Boga Jehowy?:
„Wtedy ludzie będą was wydawać na ucisk i będą was zabijać, i ze względu na moje imię będziecie przedmiotem nienawiści wszystkich narodów." (Mateusza 24:9)

Bóg Jehowa "wyjawia sprawy głębokie i rzeczy ukryte, wie, co jest w ciemności; i u niego mieszka światłość" (Daniela 2:22), więc nie jesteśmy nieświadomi zamysłów diabła!
Jednak nieprzyjaciele Jehowy i Jezusa wkrótce „Poniosą karę sądową wiecznej zagłady” (2 Tesaloniczan 1:7-9). Natomiast ci, którzy stosują się do słów Jezusa Chrystusa i „nie są częścią świata”, mają widoki na życie wieczne (Jana 15:19).
Podkreślają to końcowe słowa z Listu 1 Jana 2:17: „Kto wykonuje wolę Boga, ten pozostaje na wieki”. Takie osoby będą żyć wiecznie tutaj, na ziemi, o czym czytamy w Psalmie 37:29: „Prawi posiądą ziemię i będą na niej przebywać na zawsze”.

Portret użytkownika U_P_Adlina

"bardzo ważny polski minister

"bardzo ważny polski minister". Hehehehe! Minister to on jest (choć jego miejsce jest w domu ze specjalnie zabezpieczonymi drzwiami), ale nie polski. To pacynka żydo-uSSmanów. Polecenia otrzymuje z faszyngtonu. Na Polskę może być dokonany atak tylko wtedy, gdy sfrustrowany upadający bandycki hegemon zza oceanu zaatakuje pierwszy. I nie cytuj juz tych swoich czarów o demonie jehowa, bo to na niewielu działa. Rosja ukróciła działalność waszej sekty i dlatego tak popiskujecie.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika sekator

Możecie przecież witać

Możecie przecież witać kwiatami, swoich czerwonych braci!. Pomagać waszym dzieciom w szkole, pisać trudnymi do opanowania bukwami, wy jeszcze je znacie i pamiętacie!. Mało wam było sowieckiego gnoju przez pół wieku?. Wasz wybór, prokremlowscy kretyni!...

Portret użytkownika babka

Jak ci szkoda czasu to po co

Jak ci szkoda czasu to po co tu tak ujadasz cały dzień.Tak pracujesz ,że nie nadążasz się przelogowywać.Przenieś się na onet tam znajdziesz wielu kolegów ,,patriotów,, .Masz jakieś poglądy to je wyrażaj,ale nie obrażaj ludzi ,którzy mają inne niż ty zapatrywania.

Do JM czy nie można coś zrobić ,by ograniczyć multikonta.Tak naprawdę to wydaje się ,że wypowiada się dużo osób ,ale całkiem możliwe ,że jest ich zaledwie kilka.Czemu to służy?Czy ludzie myślą ,że chamstwo rozdzielone na wiele kont jest mniejsze i mniej im uwłacza?Czy może to choroba psychiczna ,takie internetowe rozmnożenie jaźni.

Masz rację drej karma wraca ,kiedyś wróci i do ciebie.

Portret użytkownika U_P_Adlina

sowiecki syf masz teraz w

sowiecki syf masz teraz w hujnii gejropejskiej. Jak ci nie odpowiada, to pro-banderowski tvn24 czeka. Tam pro-rosyjskie wypowiedzi są kasowane, a pro-banderowskie i pro-uSSmańskie mają sie dobrze. Na razie. Poczujesz sie tam jak w banderlandzie.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika drej77777

  sowiecki syf to rosja tam

  sowiecki syf to rosja tam mordowali i zwykły czlek był i jest tam zero, unia zabrania ci sie rozwijac, wolny rynek, wolny jestes, los kazdego jest we własnych rekach MAŁY interesik tu zawsze mozna rozkrecic narazie unia nam nie zagraza wole to jak PRL

trolii ruskich nie mozna zbanowac na pare dni, to polski portal?

drej

Portret użytkownika U_P_Adlina

nie Rosja, bo Rosji wtedy nie

nie Rosja, bo Rosji wtedy nie było jako suwerennego państwa. To po pierwsze. W hujni jest wolność? Powiedz to zgwałconym kobietom przez nachodźców islamskich sprowadzonych do hujni gejropejskiej przez jej włodarzy. Powiedz to tym, którzy w niemczech byli pałowani za protesty przeciw agresjom nachodźców. Hujnia gejropejska Polsce nie zagraża? A kto z Polski zrobił rynek zbytu dla swoich towarów wcześniej wyniszczając wszystkie konkurencyjne gałęzie przemysłu w kraju nad Wisłą? Ruscy? Kto doprowadził miliony Polaków do emigracji? Ruscy? Nie ośmieszaj się. Nawet żydo-komuna nie dokonała w Polsce takich zniszczeń jak żydo-zachodnia banksterska klika. 

PS Ruskie trolle są tylko w waszej wyobraźni. Za to banderowskie trolle opłacane z kieszeni Polaków sa tu na pewno. Chcielibyście, żeby Polaków banowano nawet na niezależnych portalach, tak jak się to robi na banderowskich forach typu tvn24, co? Niedoczekanie wasze chachły od tymy.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Strony

Skomentuj