Irański duchowny zapowiedział koniec świata do którego dojdzie za pół roku

Kategorie: 

Ajatollah Chameni - źródło: FARC

To nie pierwszy raz, gdy irański ajatollah, Ali Chamenei wzywa do przygotowań z powodu nadchodzącej zagłady. Podobne ostrzeżenia formułowane były już kilka miesięcy temu. Twierdził wtedy, że nadchodzi wielkie wydarzenie, które zniszczy jak to określił, "zgniły zachód". Teraz poinformował aby szykować się na kluczowe sześć miesięcy.

 

Chamenei w swoim orędziu powiedział Irańczykom, że nadejście 12 imama Mahdiego jest bliskie. Szyici wierzą w idee mesjańską zbliżoną do tej z chrześcijaństwa, które przecież również oczekuje ponownego przyjścia Jezusa, do którego ma dojść w czasach ostatecznych. Według wierzeń islamskich Mahdi jest zbawcą, który ma za zadanie przywrócić właściwy, islamski porządek świata. Do jego przyjścia ma dojść również przed końcem świata.

 

Władze Iranu zaczęły dystrybuować broszurę informacyjną pod wiele mówiącym tytułem, "Ostatnie sześć miesięcy". W dokumencie znajduje się wezwanie do walki z Zachodem oraz zachęta do przygotowań do nadejścia imama Mahdiego. Trzeba chyba zadac pytanie, czy jest to po prostu religijna retoryka czy może zapowiedź tego co wydarzy się na Ziemi w ciągu najbliższego półrocza.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Stanley

Na pewno celową dezinformacją

Na pewno celową dezinformacją są 4 stałe wersje owego końca świata na 21.12.2012:1. Przebiegunowanie ziemi2. Planeta Nibiru (duża część uważa że już przyleciała jako Elenin)3. Galaktyczne wyrównanie (bądź co bądź całkowite wszystkich planet układu słonecznego, które zdarza się co 26 tyś lat...)4. Podwójne zaćmienie Kiężyca oraz Venus (Majowie zapowiadali pojawienie się przed katastrofą drugiego słońca)No chyba że wszystkie zdażą się jednocześnie, ale to raczej niemożliwe.Z drugiej strony jak mamy wierzyć ludności, która żyła tak dawno i jeżeli potrafiła obliczyć z taką precyzją katastroficzne zdarzenie w kosmosie, to tylko dlatego, że pewna ich część przeżyła taką katastrofę . Inaczej na jakiej podstawie mogliby stwierdzić, że takie wydarzenie się powtórzy...Ciał niebieskich typu Nibiru może być wiele, obrazują to ostatnie informacje from NASA, informując nas dosłownie 3 dni przed możliwym zdeżeniem, nowo wykrytych asteroid z ziemią:(Osobiście nie wierzę w koniec świata jako taki, ale dopuszczam możliwość resetu planety poprzez wybuch większości wulkanów, czy nawet superwulkanu, wymycie ludzkości lub jej części poprzez wystąpienie oceanów lub całkowitą odmianę klimatu typu zlodowacenie, czy nuklearnej zimy trwającej lata...lata bez słońca:(((

Portret użytkownika pablo

"Majowie zapowiadali

"Majowie zapowiadali pojawienie się przed katastrofą drugiego słońca"...No i całkiem mozliwe że coŚ jest na rzeczy..Myślę,że niedługo okaże się,że  NASZE SŁONKO  jest w układzie binarnym, tzn ma blizniaka - CORAZ WIĘCEJ WYKRYWANYCH PRZEZ ASTRONOMÓW  ANOMALI W UKŁADZIE SŁONECZNYM ZDAJE SIĘ POTWIERDZAĆ TĘ TEZE ( nie widać go jednak bo jest brązowym karłem) ...Gdy zblizy się na minimalną odległość do Słońca może jednak stać się widoczny (bardzo intensywne odziaływanie elektromagnetyczne spowodowane bliskością  dwóch ciał może spowodować "chwilowy" spektakl w postaci promieniowania widma widzialnego- czyli po prostu zaświeci się tak ja przelatująca obok Słońca kometa ) ... No i .... właśnie dlatego możemy mieć DWA SŁOŃCA !POZDRO 4 EVERYONE

Portret użytkownika Ulmus

Informacja na onecie i na

Informacja na onecie i na wirtualnej polsce, najprawdopodobniej ma swoje źródło w rosyjskiej stronie news.ru.com, na którą powołuje się portal "Tylko Prawda" . Tutaj jest oryginał newsa. Może ktoś poszuka tej informacji na stronach irańskich Wink Ciekawe jest, że po wpisaniu frazy "Ayatollah Ali Khamenei" na stronie Aljazeera - wyszukiwarka nie znajduje jakiejkolwiek informacji na stronie i związanej z religijnym liderem Iranu zamieszczonej tam w lipcu... Ostatnia informacja pochodzi z 4 czerwca, w której Ali nazywa kłamstwem sugestie o pracach zmierzających do posiadania broni przez Iran i w razie agresji USA lub Izraela weźmie ostry odwet. Być może źle szukam?Znalazlem jednak tego newsa na stronie tureckiej Smile TUTAJWystarczy wklikać w google frzę: "Ayatollah Ali Khamenei Since we consider ourselves the warriors of the 12th Imam, we must fight" i wyskakuje ponad 300 wyników.  

Portret użytkownika MonaLisa

Ale tekst na rosyjskiej

Ale tekst na rosyjskiej stronie mówi wprost, że ta broszurą rozpowszechniana jest  przede wszystkim wśród irańskich wojskowych, i że wzywa się Irańczyków do wojny z zachodem, i że zachód będzie wróżyć na dwoje: która z wysłanych z Iranu rakiet będzie nieść głowicę jądrową. Śmierdzi wojna nuklearna, a nie nadejściem nowego imama...

Portret użytkownika vitt

Nie dziwmy sie ,ze takie

Nie dziwmy sie ,ze takie oswiadczenia slyszymy z ust takich ludzi i takich krajów.Przeciez nie uslyszymy tego z głownych mediow usraela ktore do końca beda ,,palić głupa"".Tylko z takich,troche cudacznych  żródeł możemy uslyszeć prawde o tym co sie dzieje na swiecie.

Portret użytkownika Cosiek

Przy ostatniej nagonce

Przy ostatniej nagonce mainstreamu zachodniego na Bliski Wschód, a szczególnie na Iran - wcale tej informacji nie biorę na serio. Może tak było może nie. To samo jak z niby morderstwami popełnionymi na zlecenie rządu irańskiego, który miałby mordować swoich obywateli.Propaganda jest i w Europie i w Ameryce. Wyjątkiem nie jesteśmy. W tej chwili nie wiem czy lepszy jest TVN ze swoimi propagandami czy ZnZ który publikuje takie materiały.Nie chcę być owieczką, która łyka co popadnie.(Swoją drogą: Hemp Gru zaczyna informować społeczeństwo: http://www.youtube.com/watch?v=nQmEiQMz-po )

Strony

Skomentuj