Iran przeprowadza naloty na Państwo Islamskie

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com
Jak informują Stany Zjednoczone, w ostatnich dniach irańskie siły lotnicze dokonały kilku nalotów na pozycje dżihadystów w Iraku. Warto przypomnieć, że Barack Obama w tajnym liście napisał jakiś czas temu do ajatollaha Alego Chameneiego, aby kraj przyłączył się do wojny.

 

Obecnie niemal cały Bliski Wschód jest zaangażowany w wojnę w Syrii i Iraku przeciwko islamistom. Naloty prowadzone są również przez Kanadę, USA, Australię i kraje europejskie. Teraz media donoszą, że Iran, choć nie chce dołączyć do międzynarodowej koalicji i odrzuca jakąkolwiek współpracę, przeprowadził kilka nalotów na zwolenników Islamskiego Państwa w Iraku.

 

W przeszłości pojawiały się doniesienia, że kilkuset żołnierzy z Iranu udało się na wojnę z radykalnymi sunnitami. Informacja ta pojawiła się nieoficjalnie a irańskie władze zaprzeczały temu, jednak teraz można mieć absolutną pewność, że kraj ten również dołączył do wojny.

 

Sekretarz Stanu USA John Kerry określił naloty jako "pozytywne". Warto przypomnieć, że Iran z jednej strony wspiera prezydenta Syrii, Baszara al-Assada, którego Amerykanie chcą za wszelką cenę obalić. Z drugiej jednak strony, Iran, państwo szyickie, bierze udział w wojnie przeciwko sunnitom z Islamskiego Państwa, pomagając w ten sposób Stanom Zjednoczonym.

 

 

Źródło: http://www.bbc.com/news/world-europe-30306106

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika ACHILLES

A kto już słyszał, że główny

A kto już słyszał, że główny OJCIEC CHRZESTNY ISIS,  w kongresie STANÓW, ORBANA dziś nazwał NAZISTOWSKIM WATASZKĄ, który to paktuje ze strasznym PUTINEM. Ci to umieją odwracać kota ogonem i sieczkę robić masom w głowach. A co do nalotów w wydaniu IRANU, to warto nadmienić, że PERSOWIE, to mądrzy ludzie i doskonale wiedzą co i kiedy robić mają.

Portret użytkownika Zenek :)

  Czyli dali się w to

 
Czyli dali się w to wkręcić, w te żydowską chucpe. Teraz tylo czekać jak Adolf zBanana, wódz Wielkiego Talibanu, wydupczy ich bez mydła wespół z ISILem na nich napadając. Dokładnie tak jak to opisano w Nostradamusie.
 
Wszak WOJNA CZEKA i SZEKLE DO ZARABIANIA.

Skomentuj