Izraelskie siły zbrojne przegrupowują wojska w pobliżu granicy z Libanem

Kategorie: 

Izraelski czołg Merkava - źródło: waronline.org

Według informacji pochodzących z izraelskiego kanału telewizyjnego ITV 10, na północy Izraela trwają wielkie ćwiczenia wojskowe, których scenariusz zakłada wybuch trzeciej już wojny izraelsko-libańskiej. 

Dowódcy izraelscy śledzą przebieg ćwiczeń i zwracają uwagę, że niwy konflikt z Libanem będzie inny niż poprzednie. Założenia są takie, że nie będzie to konflikt trzydniowy, czy tygodniowy jak to bywało w przeszłości Izraela. IDF szykuje się na długi konflikt z ofiarami wśród ludzi.

 

Wojskowi zwracają uwagę, że wojna z 2006 roku będzie wyglądać jak nic nieznaczący incydent. Wtedy z terytorium Libanu wystrzelono około 4000 rakiet zdolnych do uderzenia celów wyłącznie na północy Izraela. Teraz Hezbollah dysponuje podobno, aż 70 tysiącami rakiet, które są w stanie dosięgnąć celów na całym terytorium żydowskiego państwa.

Izrael zapowiada, że jeśli teraz dojdzie do ostrzału rakietowego, to żołnierze IDF nie będą sprawdzać po domach, kto wystrzelił pocisk w stronę Izraela tylko będą niszczyć cale wioski przygraniczne. Szejk Nasrallah, przywódca Hezbollahu, zagroził z kolei, że każda agresja IDF na terytorium Libanu skończy się potężnym ciosem,   który "zamieni w piekło życie tysięcy Izraelczyków".

 

Rosnące napięcia między Izraelem i Libanem mogą być również wskazówką, że zbliżamy się do daty ataku Izraela na Iran. Trudno sobie wyobrazić lepsze warunki niż teraz, gdy rozpętana wojna religijna ułatwia wytłumaczenie społeczeństwu potrzebę zniszczenia wrogów Izraela. Biorąc pod uwagę pogłoski, że do ataku na Iran ma dojść przed wyborami w USA można założyć, że zabezpieczenie ryzyka ostrzału rakietowego jest koniecznością, ponieważ po izraelskiej agresji z pewnością doszłoby do retorsji ze strony Hezbollahu.

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika sunshine86

nie pamiętam od kiedy mówię,

nie pamiętam od kiedy mówię, że głównym celem rządzących teraz jest rozpętanie wojny właśnie w tamtych miejscach? Od tego wszystko się zacznie, i g..o ich to interesuje, że zabiją miliony niewinnych istnien ludzkich aby tylko osiągnąć swój cel...Wszystko jest już z góry ustalone i teraz pozostaje im tylko pozamykać jeszcze nie całkiem zamknięte ogniwa...a co będzie potem??? Ludzie błędne owce, marionetki ślepo zapatrzone i słuchające największych oszustów tego świata nie widzą, albo nie chcą widzieć tego co się boją. Ja sama zabrnęłam w pewne tematy na tyle głęboko, że zaczęłam się wycofywać. Oszukiwałam samą siebie że to nie prawda, że tworzę kolejną fałszywą HIStorię. Ale qrwa, tak sie nie da! Tylko zastanawiam się kimże my jesteśmy dla nich, skoro posłowie, którzy bardziej się od nas liczą popełniają "samobójstwa" chcąc pokazać to, co się dzieje na prawdę... ilu ludzi już zostało potrąconych samochodem i nie przeżyło? ilu ludzi miało wypadek samochodowy, ilu się powiesiło? Tylko nieliczni, którzy zgłębiają te tematy wiedzą, jak jest na prawdę, mianowicie, że byli to kolejni niewygodni świadkowie, których było trzeba uciszyć. Ludzie to takie istoty, które opamiętają się...ale jak zwykle za późno...teraz się z nas smieją a w przyszłości będą mówić...kurcze...gdybym prędzej wiedział/a, gdybym prędzej cię posłuchał/a... ale jak zwykle będzie za późno...i ruszymy z kopyta jak pospolite ruszenie....tak będzie...zobaczycie...a teraz się śmiejcie prosze bardzo...śmiejcie się patrząc i myślcie sobie "haha kolejny terrorysta nie żyje!" choć on prawdopodobnie był nie winny...

Heal the world 

Portret użytkownika Zenek

Liban jest CHRZEŚCIJAŃSKI,

Liban jest CHRZEŚCIJAŃSKI, israel satanistyczny. Widać komu zależy by cywilizacja białego człowieka odeszłą w niebyt. I kto stara się podpuszczać FILMAMI islamistów na europejczyków by samemu jak wielowiekowy bandyta zagarnąć cichcem ich ziemie.

Portret użytkownika tak sobie

Wszyscy są żydami, jak się

Wszyscy są żydami, jak się dobrze przyjrzeć i jak się chce znaleźć "kozła ofiarnego" całego zła upadłego ludzkiego (nie anielskiego) rodzaju...A Wasze mieszanie pojęć aż mdli...Powoli dochodzi do absurdu... jak się komuś Twoja wiara albo światopogląd nie podoba, od razu jesteś Żydem...Puknijcie się w czoło.Hitler mógł się podawać za kogo chciał... za katolika, za żyda... faktem jest, że był diabłem wcielonym a dokładniej człowiekiem, który swojej grzesznej naturze za bardzo pofolgował, bo ten Wasz diabeł to też tylko obrażanie Aniołów Bożych, którzy służą Bogu dniem i nocą i wykonują Jego polecenia. Spójrzcie w głąb siebie i każdy z Was ma w sobie tego diabła (oskarżyciela) i szatana (przeciwnika) Bożego... Jak nad nim nie zapanujesz, albo ktoś Ci wmówi jakąś fajną, religię, która zaspokoi Twoje żądze, będziesz też takim wcielonym diabłem, jak Hitler..."Kto mieczem walczy, od miecza zginie" - jasna zasada. Przestańcie zabijać siebie słowami i czynami... lepiej idźcie się pomodlić, albo pomedytować... może przestaniecie pisać bzdury. 

Portret użytkownika Piotrek

"Hitler mógł się podawać za

"Hitler mógł się podawać za kogo chciał... za katolika, za żyda... faktem jest, że był diabłem wcielonym a dokładniej człowiekiem, który swojej grzesznej naturze za bardzo pofolgował"
 
Do tego wszystkiego należy tylko dodać że ten właśnie diabeł zbudował Auschwitz i o tym wszyscy wiedzą ale mało kto wie że przez pierwsze dwa lata w Auschwitz nie było żadnego żyda.
Odpowiedź na to pytanie w mojej ocenie jest kluczem do zrozumienia całej zagadki dotyczącej 2 ale i 3 wojny światowej.
 
Poza tym wiem jedno żadem muzułmanim nic nigdy mi nie zrobił żadna krzywda mnie z ich strony nie spotkała(mało tego wiele się od nich nauczyłem) i ja też nie mam zamiaru robić im krzywdy natomiast ze strony żydów spotkało mnie wiele złego i nigdy przenigdy tej rasie nie daruję krzywd jakie wyrządzili mnie oraz mojemu krajowi.Powtórzę to raz jeszcze
NIGDY!

Portret użytkownika boulibrat

Ludzie dlaczego wy mówicie,

Ludzie dlaczego wy mówicie, że lada dzień wybuchnie 3 wojna światowa? Przecież ona trwa od 11.09.2001r. Jakie składniki są potrzebne żeby konflikt zbrojny nazwać światowym?1. w jednym konflikcie muszą brać udział żołnierze z całego świata-  w walce z terroryzmem tak jest: USA, Canada, Francja, Niemcy, Anglia, Japonia, Afganistan, Australia, Irak, Syria, Libia, Polska itd. Bierze w niej tyle krajów udział, że 2 wojna światowa to pikuś.2. Wspólny wróg (najczęściej fanatyk) dla wszystkich ten sam. W latach 1939- 1945 był to faszyzm teraz mamy terroryzm pod zagadnieniem, którego tak naprawdę kryje się wojna kulturowo-cywilizacyjna.3. Ilość ofiar- w chwili obecnej co prawda jest dużo miej ofiar niż w 2 wojnie światowej bo w zależności od źródeł jest to 200 tys- 500tys ludzi cywili i żołnierzy. Z tym, że z dnia na dzień sytuacja się zmienia. Dziś jest jeszcze spokojnie ale jutro jak p.... Poza tym w czasie 2 wojny światowej też były okresy względnie spokojne.4. Obozy koncentracyjne- w czasie 2 wojny światowej było ich wiele ale prawda wyszła dopiero po wojnie. Dziś w czasie wojny z terroryzmem znamy 2 jeden w Starych Kiejkutach w Polsce na warmii i Quantanamo w okolicach Kuby (jak się nie myle). W czasie 2 wojny światowej masowy mord był nazwany obozami pracy dziś nazywa się je obozami dla terrorystów.5. Propaganda w massmediach zarówno z jednej jak z drugiej strony. W czasie 2 wojny światowej chociaż Alianci i Ruscy stali przy bramach Berlina niemieckie media twierdziły, że Niemcy dominują cały świat. Kto wie jaka prawda jest dzisiaj? Jak ten konflikt wygląda ze środka frontu?Więc proszę nie mówmy o 3 wojnie światowej w czasie przyszłym bo ona już trwa i nkt nie powiedział, że wybuchnie ona wtedy kiedy wystartują pierwsze głowice nuklearne. Etap z głowicami może się wydarzyć nawet w ostatnich dniach wojny tak samo jak w 2 wojnie światowej. Czemu jeszcze jej nie użyto? Przede wszystkim największy wpływ ma opinia publiczna i masowe zastraszenie przez co padła by światowa gospodarka. Jednak z drugiej strony kto z nas jest pewien że głowice z uranem nie wybuchły już gdzieś na bliskim wschodzie? Gdzieś tam czytałem, że Anglicy zrzucali na Irak bomby z zubożonym uranem! Mimo że z zubożonym ale jednak z uranem!Sorka za to, że się tak rozpisałem ale bardzo mnie boli to, że jesteśmy w trakcie wielkiej wojny a ludzie tego nie wiedzą!

Portret użytkownika Zenek

Wg Twojego rozumowania kazda

Wg Twojego rozumowania kazda bomba jest bomba atomowa. W koncu kazda zawiera atomy (roznych pierwiastkow, ale zawsze).Roznica miedzy bomba ze zubozonym uranem a taka ze wzbogaconym jest dosc znaczna - jedna robi spore kuku, druga nie. Zubozony uran jest powszechnie uzywany w amunicji przeciwpancernej z racji swojej twardosci.

Portret użytkownika szum

Tym razem europa się nie

Tym razem europa się nie wkręci ze względu na wojnę religijną bo jest świecka i nikt nie będzie bronił zydów chyba że można na tym zarobić. Kiedyś  krucjaty były wojnami religijnymi teraz to w imię Boga zabijaja tylko Islamiści i żydzi.

Strony

Skomentuj