Zaskakująca deklaracja CIA i Mossadu, Iran nie tworzy broni jądrowej

Kategorie: 

Wnętrze jednej z instalacji nuklearnych Iranu

Iran grozi blokadą Cieśniny Ormuz, jako retorsją po odcięciu od systemu elektronicznych transakcji finansowych SWIFT. Nękanie systemu finansowego kraju, który znajduje się na celowniku USA jest swoistą tradycją. Gazeta New York Times opublikowała artykuł, z którego wynika, ze CIA nie znalazło dowodów na istnienie irańskiego programu jądrowego.

 

Artykuł z NYT był prawdopodobnie inspirowany przez amerykańskie służby specjalne. To zaskakujace, ale agencje wywiadowcze CIA i Mossad są zgodne co do tego, że Iran nie ma jeszcze broni jądrowej. Co więcej uważają one, że Iran nie zdecydował jeszcze o rozwoju broni jądrowej. Te zaskakujące oświadczenia można rozmaicie interpretować. Jedno z wyjaśnień jest takie, że CIA i Mossad dają do zrozumienia, że jeszcze nie jest za późno na atak.

 

Jednak społeczeństwo amerykańskie było ostatnio urabiane w kierunku konieczności interwencji właśnie z powodu możliwości posiadania broni jądrowej przez Teheran, zatem taki obrót wypadków jest zaskakujący. Analitycy sugerują, że celem może być teraz sprowokowanie Iranu, lub takie pokierowanie konfliktem, że będzie to wyglądało jakby to Irańczycy zaczęli awanturę wojenną. Dlatego z jednej strony słyszymy zaskakujące deklaracje CIA i Mossadu a z drugiej Iran jest atakowany gospodarczo i finansowo.

Z drugiej strony warto zadac pytanie, skoro Iran nie buduje bomby atomowej to po co Mossad morduje ekspertów nuklearnych. Robi się to zresztą w klasycznym mafijnym i terrorystycznym stylu, po prostu wysadzając samochody specjalistów nuklearnych. Czy ten terroryzm Mossadu ma na celu spowolnienie prac nad technologią nuklearną? Układanka irańska robi się co raz bardziej skomplikowana.

 

Nie wiadomo ile zależy teraz od Teheranu, bo zapewne tryby wojenne już działają a przewidziany do złomowania lotniskowiec USS Enterprise zbliża się do Zatoki Perskiej. Blokada Cieśniny Ormuz, jako odpowiedź na wyłączenie Iranu z systemu SWIFT jest prawdopodobna, byłoby to jednak traktowane, jako początek konfliktu i upragniony przez niektórych pretekst do jego rozpoczęcia.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro

loading...


Komentarze

Portret użytkownika chmiel542

Dla mnie to scenariusz

Dla mnie to scenariusz wygląda następująco:NYT podaje , iż USA chce pokoju -urabiamy opinięSłużby specjalne podają ,że nie ma broni atomowej- uwiarygodnienie powyższego.Jeszcze kilka informacji z USA od"władz" ,że nie będzie żadnrgo konfliktuNastępnie jeden może dwa incydenty na USA lub (i)Izrael ,które zostaną potępione ale bez odwetu.Następny krok to żekomy atak na stary lotniskowiec , czyli dumę USA i wtedy cała opinia światowa popiera atak a  Obama wygrywa wybory.Potem to senariusz jak w Iraku

Portret użytkownika Andrzej1

A nie przyszło Wam kochani do

A nie przyszło Wam kochani do głowy, że może wcale nie chodzi o bombę atomową którą Iran ma, może na terytorium Iranu (przecież to stare tereny państwa Sumeryjskiego włączając w to Irak, Pakistan) jest coś znacznie cenniejszego od ropy, co koniecznie pewni ludzi w USA lub Izraelu chcą przechwycić?. Mam nadzieję, że nie zapomnieliście jak po zdobyciu Iraku wojska USA plądrowały ten kraj zabierając i niszcząc zabytki. Osobiście uważam, że na terenie obecnego Iranu jest coś, a może kilka obiektów do których USA chce się koniecznie dostać, myślę że może tu chodzić o technologię przewyższającą tą którą obecnie posiada MJ-12. Pamiętacie jak parę lat temu wypłynęła sprawa terrorystów w okolicach Jemenu. Jak międzynarodowa armada złożona z lotniskowców, niszczycieli takich ( w ogólnej liczbie 117 sztuk ! ) krajów jak USA, Rosja, Francja Wielka Brytania, Niemcy, Norwegia obstawiła teren 100 mil2 wokół pewnej zatoki głównie stacjonując niedaleko brzegu. Dla mnie to było śmieszne tłumaczenie, że terroryści (szacunkowa liczba 50 osób, jak się potem okazało 32 osoby) mają szybkie motorówki i potrzeba aż tyle sprzętu i ludzi :), Jeden lotniskowiec + dwa kutry załatwiły by sprawę. Pewnie nikt z Was nie skojarzył tego faktu z tym, że od 2000 roku właśnie w tym rejonie zbudowano mały HAARP w kształcie sześciokąta. Może się wydać to dla niektórych niedorzecznością ale dokładnie gdzie grasowali terroryści znaleziono "gwiezdne wrota" rok odkrycia 1900 (można znaleźć sporo dokumentów o tym fakcie w internecie). Dodam, że nie udało im się ich uruchomić. Może podobne są właśnie na terenie Iranu albo znajduje się tam inny artefakt. Moim zdaniem tu nie chodzi o ropę, bombę atomową. Tu chodzi o coś znacznie "wartościowego", być może nową broń, a na pewno o "nową"-starą technologie.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Jasno myślisz i doskonale

Jasno myślisz i doskonale kojarzysz fakty.... Otóż pewne źródła podają, że na tym terenie znajduje się "arka nieśmiertelności".. No może niezupełnie nieśmiertelności, ale starożytne  urządzenie mogące przedłużyć życie człowieka do 3000 lat... Odkryte w czlowieku " geny" przyspieszające proces starzenia doprowadziły w nieodległym czasie (ok. 1980 r.) do opracowania preparatu genetycznego dla zmutowania tego genu... Badania i próby na człowieku okeślają obecnie możliwą długość życia w przedziale 200 do 300 lat. Poszukiwane  od co najmniej 800 lat urządzenie potrafi przspieszyć przemianę tego wyizolowanego, ale już spreparowanego genu w taki sposób, że długość życia człowieka może ten wiek osiągnąć (1000- 3000 lat) Ale... ale... co by było z nami...? Z 7 -ma mld populacji ludzkiej?Dlatego też ten rok niesie ze sobą widmo ... koniecznej zagłady dla dokonania rewolucji cywilizacyjnej którą określa New World Order... Nie szukajcie w internecie... Nie ma tej wiedzy dostępnej nigdzie, poza gronem wtajemniczonych... i wiedzących czego trzeba szukać...A szukali tego już... Templariusze...I*I 33 

Portret użytkownika Andrzej1

Masz rację, tej wiedzy nie ma

Masz rację, tej wiedzy nie ma w internecie, są tylko jej nieśmiałe zajawki. W pewnej miejscowości na terenie Warmii znajduje się płyta nagrobna templariusza, zawierająca skrócony opis i schemat "wrót", dodam jeszcze, że podczas remontu kościoła postanowiono przenieść groby w kościele na teren przyległego cmentarza było to w XXVIII w. Otworzono wejście do jednego z kilku grobowców, według przekazów paliła się tam lampka emitująca zieloną poświatę. Ciała nie było w grobowcu. Gdy lampkę przesunięto zgasła i nigdy nie udało się jej na nowo zapalić. Taka ciekawostka. A propos genów, z tego pamiętam to król Gilgamesz podczas swojej podróży do miasta panów niebios został poinstruowany w jaki sposób może sobie przedłużyć życie zachowując swoje ciało tak aby się nie starzało. Była roślina posiadająca kolce rosła pod wodą. Gilgamesz zanurkował, znalazł tą roślinę wydobył ją na powierzchnię i spożył. Była gorzkawa w smaku. Tyle ujawniono pospólstwo z tłumaczenia tabliczek Sumeryjskich. Reszty nie. Cześć opisu znajduje w eposie o Gilgameszu, polecam przeczytać i obudzić się w końcu. Świat nie jest taki jak przedstawiają nam media i uczą w szkołach. Nikomu z rządzących nie zależy na tym abyście zaczęli myśleć i kojarzyć skończy się wtedy ich panowanie.

Portret użytkownika syriues

Tak wlasciwie chodzi tylko o

Tak wlasciwie chodzi tylko o prowakacje. Amerykanie za wszelka cene chca pokazac kto tu rzadzi. Zapomnieli tylko ze oni nie sa najwazniejsi. Tak bylo w kazdym kraju arabskim i chodzi tu  o religie. O nic wiecej. Mysle ze wielu krajom przeszkadza ich religia i noszone chusty na glowach kobiet . A przeciez my w naszych kosciolach tez mamy obowiazek . Spelniamy jakis ?mnie kosciol nie oddala od siebie ale sami kaplani.Mysla tylko o mamonie jak ten caly swiat.A przeciez Jezus wchodzac do swiatyni powiedzial ze oddaja czesc mamonie i nie ma miejsca w swiatyni Boga na handel. Mysle ze zydzi za duzo juz narobili i chyba sie urobili tak bardzo ze chyba na nich czas. Ja jestem za tym aby dobro zwyciezylo a nie zadne mniejsze zlo. A te oszustwa ze cos tam moze jest w Iranie lub nie? Chodzi znow o handel i o nic wiecej.Mamona nic poza tymCzlowiek dla nich sie nie liczy tymbardziej dziecko matka w ciazy oni ich poprostu likwiduja. Granatami rakietami i mowia ze to terrorysci bo nosza chusty na glowach. Ja sie chcialem zapytac kto tu jest terrorysta? Ile Usa juz zabilo ludnosci (Indianie tez mogli powiedziec ze to anglia francja hiszpania holandia to Terrorysci) Nie ma co ale te klamstwa sa takie zawile ze sam sie w tym gubie i pytam sie sam siebie dlaczego Ci ludzie mysla tylko o zysku i wladzy. Sami gubia sie w klamstwach i czasem moze wyjsc konflikt pod pretekstem ze juz trzeba cos zrobic bo juz nie ma innego wyjscia bo ludzie zaczynaja sie dowiadywac o tym ze my USA gramy w pokera i to jest nasza ulubiona gra jak mamy przy sobie Izrael

Portret użytkownika Flesz7

Iran już dawno posiada broń

Iran już dawno posiada broń nuklearną. Aleee... Co z tego...? Skoro posiadają ją wszyscy wartościowi gracze, to dlaczego Iran posiadać jej nie może? Bo Izrael, czyli prowincja usa dostaje bólu dupki? Nie zapominajmy także, że na wysokich szczeblach władz Iranu jest sporo masonerii. Wyciągajmy lekcje z historii, Illuminaci byli zamieszani w każdy przewrót, każdego kraju. Pionki porozstawiane, jeszcze tylko zrobić herbatkę, ciasteczka i można grać.

New World Disorder

Strony

Skomentuj