Netanjahu podał przybliżony termin ataku na Iran, wojna może być kwestią miesięcy a nie lat

Kategorie: 

Premier Izraela, Benjamin Netanjahu

Premier Izraela, Benjamin Netanjahu nie jest zadowolony z wyników rozmów z Barackiem Obamą. Z interwencją w Iranie USA wyraźnie chcą poczekać do wyborów. Obawiają się skoku cen paliw i złego odbioru kolejnej wojny przez amerykańskie społeczeństwo.

 

W wywiadzie dla gazety "Haaretz: premier Izraela odnosząc się do ewentualnego terminu interwencji stwierdził, że Izrael nie będzie "stać ze stoperem i czekać. Nie mówimy o kilku dniach czy tygodniach, ale na pewno też nie o latach. Czas na atak, bo zagrożenie bronią jądrową w rękach Iranu musi być wyeliminowane".

 

Przy okazji premier Netanjahu stwierdził, że nie chce wojny, ale wyraża wątpliwości, że środki dyplomatyczne wywarte na Teheran będą działać. Jego zdaniem, Izrael nie ma marginesu błędu w tej kwestii:, „Jeśli robimy to źle i nie uniemożliwimy Iranowi uzyskania broni jądrowej, to później będziemy wyjaśniać swoje działania historykom i następnym pokoleniom"

 

Wcześniej, Sekretarz obrony USA Leon Panetta powiedział, że według niego, Izrael przeprowadzi operację wojskową przeciwko obiektom jądrowych Iranu późną wiosną lub wczesnym latem tego roku.

 

Prezydent USA Barack Obama wezwał władze izraelskie, aby nie spieszyły się do wojny.  Jego zdaniem, możliwość pokojowego rozwiązania konfliktu nie została jeszcze wyczerpana.  Ale Netanjahu, przemawiając w Waszyngtonie, powiedział, że praktycznie nie ma czasu, a wszystkie metody nacisku na Iran okazały się nieskuteczne.

Netanjahu podczas wspólnych narad stwierdził, że i Izrael i USA "jadą na tym samym wózku" i są postrzegane, jako wielki szatan i mały szatan. Powyższe wideo wskazuje, że Obama zgadza się z takim poglądem, ale polityczne kalkulacje nie umożliwiają mu działań, bo kluczowa jest teraz jego reelekcja.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika docent

"Netanjahu podczas wspólnych

"Netanjahu podczas wspólnych narad stwierdził, że i Izrael i USA "jadą na tym samym wózku" i są postrzegane, jako wielki szatan i mały szatan"

Niestety i ja tak postrzegam. Dzięki tzw."Misjom pseudo Pokojowym" płacę teraz za paliwo około 6 zł. Kolejna "misja" która ma zapewnić "pokój i bezpieczeństwo" może sprawić że za paliwo zapłacę 2 x więcej. Czy Irak miał broń jądrową, tak jak to dumnie głosili inspektorzy. Oczywiście NIE. O bombie jądrowej Irak to może dopiero myślał. Ale zawsze można przekazać opinii publicznej, ze ma i to stanowi ogromne zagrożenie. Podobna sytuacja jest z Iranem. Atak na Iran pogłębi tylko kryzys na świecie, który dotknie niestety najuboższe społeczeństwa. Mamy przykład z ostatnich wojen w Iraku i Afganistanie - wszechobecna anarchia i chaos, śmierć ogromnej liczby cywilnych ofiar.

Jednak zwykłych obywateli nikt o zgodę na kolejna okupacje pytał nie będzie. Zostanie zużyta produkowana przez lata broń, obywatele zapłacą wyższe podatki i kolejne kilka lat spędzonych w Iranie się zwróci. Zarobkiem będzie ropa naftowa

Portret użytkownika gregluc

i ty chcesz młody człowieku

i ty chcesz młody człowieku budować nowy ład skoro brak ci elementarnej zasady współzycia w społeczeństwie. Wyjasnie Ci iż jeszcze wielokrotnie spotkasz na swojej drodze ludzi których wiedza ale przede wszystkim światopogląd bedzie bardzo róznił się od Twojego. Jesli bedziesz napięnowac bliźniego według wiary a nie uczynków nie różnisz się ani od faszystów, komunistów , krzyżowców, talibów itd. Oni wszyscy też kierowali się swoją nieomylną wiarą we własną mądrość i wyższośc nad innymi. Warto zacząc ludzi oceniac po uczynkach a nie po tym w co wierzą. Proponuję wiecej dystansu do wiary i religii jesli jest to Ci temat obcy . Jedno jest pewne nie mozesz zabronic drugiemu tu pisać tylko dlatego że nie podoba Ci się jego wiara w Boga albo inne bóstwa...

"Nie czyń innym, czego dla siebie nie pragniesz" ( 孔夫子)

Portret użytkownika Emil

Ponad 58% obywateli Izraela

Ponad 58% obywateli Izraela sprzeciwia się wojnie. To są wyniki ostanio przeprowadzoenego badania społecznego w Izraelu ogłoszone 10.03.2012r. Ogłoszonego przez izraelską gazetę  Haaretz.Izrael bez wsparcia USA pierwszy nie zaatakuje, natomiast USA jest przed wyborami prezydenckimi. Obecny prezydent nie podejmie decyzji o ataku na Iran. Sprawę skomplikowalo wczorajsze porozumienie Rosji z Ligą Arabską na temat Syrii. Porozumienie to kategorycznie odrzuca interwencję ZEWNĘTRZNĄ w Syrii. Z punktu widzenia wojny z Iranem, Syria to klucz do sukcesu w tej wojnie.Ponadto PAKISTAN, oczekuje na przyjazd prezydenta W. Putina. Jest to PIERWSZA wizyta Rosyjskiego dostojnika od ponad kilkudziesięciu lat! Pakistańska prasa bardzo ciepło pisze na temat Rosji i Rosjan. Pakistańczycy oczekują, że silna Rosja wesprze w ewentualnym konflikicie ich kraj (chodzi o konflikt z USA). Pakistańczycy starają się też dojść do porozumienia OBRONNEGO z IRANEM. Co to oznacza nie muszę chyba tłumaczyć.Warto wspomnieć, iż Pakistan posiada broń nuklearną a Pakistańczycy odwagę  wjej ewentualnym zastosowaniu -:))Pan premier Benjamin Netanjahu to krzykacz i niepoważny człowiek. Jest to zdanie prezydenta Francji. Jak nigdy należy się zgdodzić w tym pryzpadku ze Sarko... Pan premier Banjamin Netaniahu powinien szanować opinie szefów Mossadu oraz szefów 16 służb wywiadowczych USA na temat braku konieczności ataku na Iran, jak też co do przyszłych skutków geopolitycznych tego brutalnego aktu wojny.Rozpoczynanie wojny przez Izrael z Iranem (pomimo, że Izrael posiada ok. od 200-300 bomb nuklearnych skonstruowanych ze skradzionego uranu w USA), nie powinien tego czynić. Ponieważ w mojej subiektywnej ocenie rozpęta to III wojnę światową w wyniku, której Izrael jako państwo przestanie istnieć w tym rejoinie. Być może będzie tam morze lub pustynia.Ponieważ Syria i Iran to dla Rosji i Chin tzw. pierwsza linia obrony przed agresją NATO i wspólnymi działaniami wojennymi z USA, o których przed laty przed kamerami TV mówił gen. Wesley Clark.  

Portret użytkownika danielov

izrael z usa te same skrzypce

izrael z usa te same skrzypce graja. to co sie teraz dzieje to mydlenie ludziom oczu. USA nie chce wojny- heheh dobre sobie, bo uwierze! Nie chce wojny ale muszé!- osobiscie czekam na prowokacje mam pewne przeczucie ze powtórza 11 wrzesnia gdzies w Europie

Portret użytkownika Szymek

Zgadzam się z nim to wszystko

Zgadzam się z nim to wszystko jest zaplanowane , wojna i długi , jak się ktoś nie będzie zgadzał zemną to pózniej może się zdziwić na przyszłość ja o tej wojnie od dawna wiedziałem , nie pytajcie dlaczego , ale wam powiem : kto chce znaleść prawdę to ją znajdzie , i nie mówcie głupot , to wszystko co widzicie to jest wykreowane , iluzja( to co się stanie w tym roku na zawsze zapisze się w Historii ) tyko patrzcie własnymi oczami . . . Szymon Koliński pozdrawiam

Strony

Skomentuj