Zaczęto produkować przeciwciała COVID-19 w jajach kurzych

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Davis wyprodukowali przeciwciała przeciwko białku wypustkowemu SARS-CoV-2 w jajach kurzych. Takie przeciwciała z jaj mogą być stosowane do leczenia COVID-19 lub jako profilaktyka przeciwko wirusowi.

 

 

Ptaki produkują specyficzny typ przeciwciała zwany IgY. Można je porównać do IgG u ludzi i innych ssaków. IgY nie powoduje alergii i innych reakcji immunologicznych po podaniu ludziom, znajduje się również w surowicy krwi ptaków i ich jajach. Kura znosi około 300 jaj rocznie, więc można uzyskać dużo IgY.

 

Autorzy podali kurczętom dwie dawki trzech różnych szczepionek opartych na białku wypustkowym SARS-CoV-2. Zmierzyli przeciwciała w próbkach krwi od kurcząt i żółtek jaj trzy i sześć tygodni po ostatniej immunizacji. Następnie oczyścili przeciwciała i przetestowali ich zdolność do blokowania infekcji ludzkich komórek koronawirusem. Zarówno jaja, jak i surowice od immunizowanych kurcząt zawierały przeciwciała rozpoznające SARS-CoV-2. Przeciwciała w surowicy były bardziej skuteczne w neutralizowaniu wirusa, prawdopodobnie dlatego, że we krwi było więcej przeciwciał.

 

Teraz autorzy badania zamierzają wykorzystać te przeciwciała w produktach prewencyjnych, na przykład w sprayu, który mogłyby stosować osoby z wysokim ryzykiem zarażenia koronawirusem.

 

Ocena: 

3
Średnio: 2.3 (3 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Q

Covid - srowid i tyle ! Gdyby

Covid - srowid i tyle ! Gdyby w tej rzekomej chorobie był choć cień prawdy to w pierwszej kolejności poumieraliby wszyscy pracujący na kasach sklepowych, ekspedienci i wogóle każdy kto na co dzień miał styczność z dużą ilością przypadkowych osób... a tu "zonk"... wszyscy oni mają się dobrze i dalej robią to co robili bez szwanku. A ja się nie szczepiłem, w masce nie chodziłem i jak byłem zdrów tak i jestem - "cud". A wszystkim, którzy wtedy na mnie (i mi podobnych) krzywo patrzyli, pod nosem złożeczyli (wiele razy się zdarzyło..) i policją straszyli pokazuję "faka" i niech się walą na ryj ! Nie cierpię "ludzi" upośledzonych umysłowo.. (nie mam na myśli wariatów z psychiatryka) lecz ograniczonych ułomów o świadomości ograniczonej dogmatami.

Portret użytkownika ​euklides

Rozpowszechniasz ściemę o

Rozpowszechniasz ściemę o globalnym ocipieniu i kończących się zasobach, a to niczym się nie różni... Jedno z drugim jest ściśle powiązane, plandemia była pretekstem do zamknięcia gospodarek, bo jakimś kurwo-ludkom z innej planety ewidentnie coś szkodzi, ale nie ludziom ani natywnym mieszkańcom ziemi...

Portret użytkownika ​euklides

Oczywiście można zabrudzić

Oczywiście można zabrudzić całą wodę albo spuścić ją do kanału, a potem do wyregulowanej rzeki, która działa jak rynna ściekowa i obniżyć lustro wody, ale to wspaniała chazarska polityka i patologia ludzi pokroju Q powoduje, że wszystko jest do góry nogami.

Portret użytkownika Dzik

Już z sześć lat temu dłuko

Już z sześć lat temu długo przed covidem niewidem prawdziwi lekarze (nie dilerzy bigpharmy) dr Hubert Czerniak i dr Jerzy Jaśkowski w swoich wykładach na youtube mówili że na ochronę przed wirusami i grypami babcie robiły kogel-mogel ze swoich jajek od kur chodzących po podwórku, które już miały przeciwciała i z surowym żółtkiem chłopaki je także nabywali. A teraz mamy rządy bigpharmy, ministerstwa śmierci i światowej organizacji śmierci które z rządzy zysku i depopulacji śmiercionkami mordują ludzi.

Chwała i Sława naszemu Bogu, który stworzył Niebo i Ziemię, i wszystko co w nich jest.

Portret użytkownika axell69

sTallinnowi  widać nadal

sTallinnowi  widać nadal humor dopisuje -   przeciwciała w jajach na nieistniejącego wirusa  ??   potwierdzasz swoją    jajogłową wirtualną  rzeczywistość w której  żyjesz  autorze  wszelkiej głupoty na ZnZ .

JEDYNYM sposobem na pokonanie ich jest powrót do egzekwowania prawa naturalnego; Znieść CAŁE ich ustawodawstwo, które wzmacnia i wzbogaca ich, zubażając i zniewalając nas 

Strony

Skomentuj