We Włoszech ogłoszono rozpoczęcie sprzedaży europejskiej szczepionki przeciwko koronawirusowi

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Szczepionka ChAdOx1 jest obecnie testowana przez brytyjską korporację farmaceutyczną AstraZeneca we współpracy z Uniwersytetem Oksfordzkim i włoskim ośrodkiem Irbm of Pomezia.

 

Szczepionka ChAdOx1 przeciwko koronawirusowi SARS-CoV-2, opracowana przez naukowców z Jenner Institute na Oxford University i przetestowana we współpracy z brytyjską transnarodową korporacją farmaceutyczną AstraZeneca i włoskim centrum badawczym Irbm of Pomezia, może trafić do sprzedaży już w styczniu 2021 roku.

 

Poinformował o tym prezes Irbm of Pomezia Piero Di Lorenzo w wywiadzie dla gazety Libero. ChAdOx1 jest oparty na adenowirusie szympansa zawierającym pełnej długości strukturalną glikoproteinę powierzchniową (białko S) SARS-CoV-2 z sekwencją liderową aktywatora plazminogenu.

 

Obecnie specyfik jest w trzecim etapie badań klinicznych, w którym bierze udział około 10 tysięcy osób. Badania mają się zakończyć we wrześniu i weźmie w nich udział 30 tys. osób w Stanach Zjednoczonych, 2 tys. mieszkańców RPA i 5 tys. Brazylijczyków. Jak zauważył Di Lorenzo, najpierw organizują szczepienia dla osób, które są najbardziej narażone na zarażenie koronawirusem.

 

Zgodnie z ustaleniami przedwstępnymi ChAdOx1 pojawi się najpierw we Włoszech i Wielkiej Brytanii, a następnie w Holandii, Francji i Niemczech. Według BBC Wielka Brytania już zamówiła około 100 milionów dawek szczepionki. Jednocześnie szef Irbm z Pomezii jest przekonany, że szczepienia będą przebiegać w szybkim tempie, tak aby w ciągu 12 miesięcy „planeta była chroniona”. Cena komercyjna leku będzie wynosić około dwóch do trzech euro.

 

Według artykułu opublikowanego w The Lancet na temat wyników jednego z etapów testów, od 23 kwietnia do 21 maja 543 ochotnikom w wieku od 18 do 55 lat wstrzyknięto ChAdOx1 w postaci pojedynczego wstrzyknięcia do mięśnia naramiennego (kolejne 534 osoby otrzymały MenACWY, stosowany jako szczepionka).

 

„Nie było żadnych poważnych skutków ubocznych związanych z ChAdOx1. Specyficzne dla spikera odpowiedzi limfocytów T osiągnęły szczyt 14 dnia. Poziom przeciwciał IgG przeciwko SARS-CoV-2 wzrósł do 28 dnia i zwiększył się po drugiej dawce. Po podaniu dawki przypominającej wszyscy badani wykazywali aktywność neutralizującą”- czytamy w artykule.

 

Tak więc, piszą naukowcy, szczepionka ChAdOx1 wykazała „akceptowalny profil bezpieczeństwa, a wzmocnienie homologiczne pomogło w wytworzeniu dużej liczby przeciwciał”.

 

„Te wyniki, wraz z wywołaniem zarówno humoralnej, jak i komórkowej odpowiedzi immunologicznej, wspierają ocenę tej potencjalnej szczepionki na dużą skalę w ramach trwających testów” - dodali autorzy badania.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika baca

a pobiegną, pobiegną...

a pobiegną, pobiegną... rydzyk im sprzeda świętą mąkę po 50 złotych za kilogram i szczepionki po bóg zapłać czyli 500 euro...

no i w ten sposób na ziemi bedzie mniej debilnych osób...

ciekawe czy dwutlenkowa greta poleci ratować planetę, bo w sumie autyzm już ma więc niewiele ryzykuje, jako że autyzmu drugiego nie powinna wyłapać z nowym szczepem wirusów, no nie?

czekam więc z wypiekami na dupie na barwną relację talinna jak już bedzie zaszczepiony przeciwko covidom Smile

opiszesz nam talinn jak limfocyty szympansa żrą ci mózg a rtęć wypycha z twoich żył stare dobre aluminium, prawda?

 

Portret użytkownika Jomsborg

Ciekawe, czy będą jakieś kary

Ciekawe, czy będą jakieś kary dla „nieszczepionych", np. zakaz wstępu do sklepów/komunikacji miejskiej. Może i bym się dał nabrać na tą światową pandemię, gdyby nie jej okoliczności. Na początku roku USA miały spinę z Iranem i nagle bum, koronawirus w Chinach, który potem przedostaje się na Bliski Wschód i największe spustoszenie sieje właśnie w Iranie, gdzie w takich Indiach jest całkiem znośnie i to przy populacji sięgającej ponad miliard i gdzie duża część żyje w warunkch, które aż proszą się o pandemię. Potem lawina zarażeń w USA, które zaczynają winić o wszystko Chiny. No i wcześniej jeszcze pewien pan mówi o możliwej pandemii kilka miesięcy przed koronawirusem.

Portret użytkownika tubylec

Oczywiście że będą kary, ale

Oczywiście że będą kary, ale ja się tak ustawiłem że do żadnych systemowych przybytków wstępować nie muszę. Sam też zastosuję sankcje. Żaden covidiota nie dostanie ode mnie nic, co najwyżej bombę w zęby jak się będzie przypierdalał .. i żaden covidiota nie będzie przeze mnie traktowany jak człowiek. Skończyłem z pobłażaniem .. jesteś covidiotą - wypierdalaj do swoich kolegów z systemu.

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika inzynier magister

Starszej kobiecie odmówiono

Starszej kobiecie odmówiono posługi w piekarni, ponieważ według lokalnych raportów mogła płacić tylko gotówką.

Edna Dalchin, lat 94, została z pustymi rękami z Birds Bakery w Bulwell w Wielkiej Brytanii, po tym, jak próbowała zapłacić „staromodnym sposobem”.Nigdy w życiu nie używała karty.„Poszedłem do Birds, ponieważ chciałem bochenek chleba i trochę mięsa w doniczce. [Pracownicy piekarni] zapytali mnie„ czy masz kartę? ”- powiedział Dalchin do lokalnych mediów.„ Nie wiedziałem, o czym ona mówi . Powiedziałem: „Och, nigdy w życiu nie użyłem karty. Zawsze płacę w staroświecki sposób, czyli tak zostałem wychowany ”.„Czułem się, jakbym był traktowany jak małe dziecko i też mnie rozmawiano”.Pracownicy powiedzieli, że akceptują tylko karty debetowe i płatności zbliżeniowe, „ponieważ banknoty i monety nie są czyste”.„Rozumiem, że istnieje wirus” - powiedział Dalchin - „Ale wielu starszych ludzi nie używa kart i nie interesuje się tą technologią”. Ten incydent przywodzi na myśl obawy Amerykanów, którzy są świadkami trendu w kierunku społeczeństwa bezgotówkowego pod pretekstem, że ruch jest konieczny dla „bezpieczeństwa” wszystkich w czasie kryzysu związanego z koronawirusem.

https://europe.infowars.com/bakery-refuses-to-sell-bread-to-elderly-woman-because-she-only-has-cash/

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Człowiek Polak

Ludzie wierzą tv oddają

Ludzie wierzą tv oddają pokłon obrazowi bestii, apokalipsa spełnia się na naszych oczach dla jednych powoli dla innych szybko.Niewiadomo jak dokładnie będzie wyglądał spektakl.Wersji jest mnóstwo.Szczepionka znamieniem bestii, albo trucizna,albo zaraz ewidentne walnie 3 wojna światowa,albo mega kryzys,albo totalna anarchia.Obojetnie co będzie, będzie ciężko, ale to się wydarzyć musi, później nastanie Królestwo Chrystusowe!Koronawirus pokazał ewidentie jak tv zaczarowała ludzi, oraz umysłowe lenistwo ludzi.Ludzie nie myślą w ogóle.Nawet stara babcia powinna wiedzieć np.ze na NFZ wizyta jest online a prywatnie jak wchodzisz to bez maski.Lekarz z prywatnej przychodni mógłby zrobić sobie roczny lockdown i jak wakacje to potraktować.Nasyepnie każdy miał odczynienia z mikroskopem choćby na lekcji biologii w podstawówce to jeżeli przerwy między włóknami w masce są widoczne gołym okiem to pod mikroskopem dla bakterii to jak wjazd samochodem do bramy o szerokości dwóch boisk piłkarskich.Tak można wymieniać w nieskończoność.Z Panem Bogiem Rodacy!!!

Portret użytkownika syriues

Nie ma takiego pozwolenia ani

Nie ma takiego pozwolenia ani nie ma takiego wirusa ktory by nie przeskoczyl szczepionki,...

Zmutuje i wtedy ludzie zaplacza,ze maja uszkodzony uklad odpornosciowy i beda sie ich imac rozne choroby i nie znajda smierci.takze uwazajcie,bo potem wyskoczy koles ktory bedzie miec lekarstwo i wszczepi wam cos po czym juz nie bedziecie soba.krok pierwszy to protest,ktory nam uciekl juz ponad pol roku temu.robimy to co nam mowia.zalosne

Taka szczepionka to jednorazowka,a ci co pokonali wirusa wlasnymi silami juz i tak sa mocniejsi wiec nie potrzebuja tego szajsu i niech sobie wsadza jedni i drudzy to w otchlan razem ze swoim wyznawca

Portret użytkownika mw

Wirus powodujący czarną ospę

Wirus powodujący czarną ospę i wirus powodujacy księgosusz nie miały pozwolenia. Dokształć się w temacie szczepionek czytając rzetelne informacje, a nie pierdoły pisane przez imbecyli. Będziesz mądrzejszy i nie będziesz panikował.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika euklides

Ja pie... inżynier coraz

Ja pie... inżynier coraz gorzej z tobą. Szatan u bram piekła - to raczej normalnie, biorąc pod uwagę, że to jego włości? Czyli, co z tego mema wynika, że szatan idzie otworzyć drzwi Billowi i Soroskowi?

Strony

Skomentuj