Przyjmowanie statyn zmniejsza ryzyko ciężkiego COVID-19 o ponad 50%

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Największą korzyść ze statyn odnieśli pacjenci z chorobami przewlekłymi. Istniejący zbiór danych i najnowsze prace amerykańskich naukowców potwierdzają, że ta grupa leków znacznie zmniejsza ryzyko hospitalizacji i zgonu z powodu COVID-19. Statyny są przepisywane ludziom w celu obniżenia poziomu cholesterolu.

 

Leki te są dobrze znane ze swoich właściwości przeciwzapalnych, dlatego naukowcy wielokrotnie badali ich działanie przeciwko SARS-CoV-2. Ponadto receptor ACE2 wykorzystywany przez SARS-CoV-2 do wnikania do komórek jest również celem regulacyjnym dla statyn.

 

Zespół z Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Diego przeprowadził kilka faz obserwacji i potwierdził stosowanie leków jako środka zapobiegawczego dla pewnych grup pacjentów.

 

W pierwszej fazie badań wzięło udział 170 pacjentów z COVID-19. Okazało się, że przyjmowanie statyn przed hospitalizacją zmniejszyło ryzyko poważnych powikłań o ponad 50%. W drugim etapie próba liczyła już 10,5 tys. wolontariuszy, którzy chorowali na COVID-19 w szpitalu od stycznia do września 2020 r. Przy historii chorób układu krążenia i nadciśnieniu tętniczym - dobrze znanych przyczynach poważnych powikłań, ryzyko zgonu było o 32% mniejsze.

 

„Największą korzyść z przyjmowania statyn, jak widać, obserwuje się u pacjentów z chorobami współistniejącymi w wywiadzie. A teraz mamy bardzo mocne dowody na to, że statyny mogą znacznie zmniejszyć ryzyko śmierci ”- skomentowała badania współautorka Karen Messer.

 

Naukowcy mają nadzieję, że te argumenty powinny przekonać pacjentów, aby nie przerywali przyjmowania statyn w celu kontrolowania istniejących chorób, gdy zostaną zakażeni SARS-CoV-2.

 

Ocena: 

Średnio: 1 (3 votes)

Komentarze

Portret użytkownika czesio i muchy

ty , legendarny ! w co ty

ty , legendarny ! w co ty grasz ? wstawiasz bardzo szkodliwy tekst i się cieszysz z tego? od statyn ludzie naprawdę umierają ! a ten tekst ciężki covid 19? a jaki to lekki? a pokaż wyizolowany wirus covid! siejesz panikę i dezinformację! wiedziałem że jesteś pajacem ale taki tytuł potwierdza że szkodzisz ludziom!

Portret użytkownika ARTUR

Czytaj ze zrozumieniem . Sól

Czytaj ze zrozumieniem . Sól jest lekarstwem a jej brak powoduje choroby , nie wolno używać soli białej ale tzw. drogową czyli do przetworów można jeść w każdej rozsądnej ilości . Produkty mięsne i ryby peklowane w tej soli są rarytasem i bardzo smaczne o ogórkach kiszonych nie wspomnę .

Portret użytkownika Wodnik Szuwarek

@Rumcajs

@Rumcajs

Sól jest potrzebna w organiźmie.

Polecam naszą Polskà sól Kłodawską która  posiada w swoim składzie dużo mikroelementów które sà nam niezbędne. 
Pozdro.

Portret użytkownika tubylec

Sól jest potrzebna do wielu

Sól jest potrzebna do wielu procesów w organizmie, m.in. do prawidłowej pracy układu nerwowego. Chodzi o to żeby nie jeść soli oczyszczonej i doprawionej antyzbrylaczem. Antyzbrylacz - E 536, żelazocyjanek potasu .. pod wpływem kwasu solnego w żołądku rozkłada się wydzielając cyjanowodór .. a cyjanowodór blokuje przenoszenie tlenu przez krew, czyli spożywając taką sól systematycznie się podduszamy.

Strony

Skomentuj