W USA zarejestrowano pierwszą reakcję alergiczną na szczepionkę mRNA firmy Moderna

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Szczepionka Moderna na koronawirusa wywołała reakcję alergiczną u mężczyzny z USA, który ją otrzymał. Według ABC News jest to prawdopodobnie pierwsza taka reakcja na szczepionkę Moderna.

 

Szczepionkę otrzymał Hossein Sadrazade - lekarz z Boston Medical Center. Po szczepieniu był obserwowany i wkrótce wystąpiła reakcja alergiczna. Pozwolono mu wstrzyknąć sobie epinefrynę. Centrum medyczne podkreśla, że teraz mężczyzna czuje się dobrze.

 

ABC News przypomina, że pojawiły się doniesienia o reakcji alergicznej na inną szczepionkę na koronawirusa produkowaną przez firmę Pfizer.

 

Sam Sadrazade powiedział dziennikarzom, że specjalnie zdecydował się zaszczepić szczepionką Moderna, a nie Pfizer, ponieważ cierpi na alergie. Szczególnie z powodu alergii na skorupiaki. Lekarz powiedział, że dosłownie minutę po wstrzyknięciu poczuł szybkie bicie serca, język stał się zdrętwiały, a ciśnienie gwałtownie spadło.

 

Sadrazade powiedział, że te uczucia były podobne do jego poprzednich ataków alergii. Jednak, według niego, ostatni raz miał tak ciężki atak, gdy miał jedenaście lat. Wtedy okazało się właśnie, że jest uczulony.

 

Wcześniej rzeczniczka Moderny dr Jacqueline Miller powiedziała, że sygnał o reakcjach na szczepionki, który napłynął na etapie rejestracji, nie został potwierdzony.

 

Główny specjalista od chorób zakaźnych w USA, dr Anthony Fauci, uprzednio ostrzegał, że osoby podatne na alergie powinny być szczepione w szpitalach, gdzie można je leczyć w razie potrzeby.

 

W grudniu pierwsze dwie szczepionki na koronawirusa zostały wprowadzone do Stanów Zjednoczonych. Pierwsza szczepionka otrzymana od władz pochodziła od firm Pfizer i BioNTech, druga - od Moderna. Obie substancje należy podawać dwukrotnie, aby uzyskać stabilną odporność.

 

Reakcje alergiczne na różne preparaty szczepionek są zwykle kojarzone nie z samą szczepionką, ale z pozostałością składników białkowych w kompozycji podczas procesu wytwarzania. Skład szczepionek może zawierać m.in. aktywny składnik immunizujący, składnik koniugujący, środek konserwujący, adiuwant, stabilizator, środek przeciwdrobnoustrojowy, ślady pożywki używanej do wytwarzania szczepionek. Prawie każdy składnik może wywołać reakcję alergiczną.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika zulugula

Ponieważ wszyscy zapewniają

Ponieważ wszyscy zapewniają że szczepionki są całkowicie bezpieczne, ja, jako totalny laik mam kilka pytań:

1 - podobno szczepinki nie mają żadnego wpływu na nasze DNA, czy producent zapewni nas że nie dodał w nich (chociaż w części szczepionki), enzymu odwrotnej transkrypcji, która powoduje w pierwszej kolejności syntezę DNA na matrycy RNA? Taka technologia pozwala całkowicie modyfikować nasze DNA, wg. uznania producenta szczepionki, a efekty mogą pojawiać się po kilku latach, lub nawet w następnych pokoleniach.

2 - tzw. mRNA pozwala na zmuszenie naszego DNA do wyprodukowania dowolnego białka, nie tylko wirusa Covid-19, ale też HIV, grypy, czy innych organizmów wg. uznania producenta szczepionki. Białka te mogą być śmiertelnie niebezpieczne dla ludzi, nawet wybiórczo, w zależności od, powiedzmy koloru skóry. Gdzie gwarancja że takie techniki nie są zastosowane w obecnych szczepionkach?

Portret użytkownika TTT

Pielęgniarka Tiffany Dover

Pielęgniarka Tiffany Dover była z Tennessee (USA) przyjęła „szczepionkę na koronawirusa” firmy Pfizera, to tej firmy, której produkty zamówił nam Polakom Morawiecki. W trakcie wywiadu po przyjęciu „szczepionki” kobieta zemdlała.
W następstwie tego została przewieziona do szpitala, gdzie zmarła.
Jaką opinię w świecie farmaceutycznym ma firma Pfizer?
Federalni prokuratorzy USA określili tę firmę Pfizer mianem „notorycznego oszusta i przestępcy. – Firma była zainteresowana zwiększeniem wyników sprzedaży nie licząc się ze zdrowiem i bezpieczeństwem pacjentów.”
Więcej tutaj:
> https://nczas.com/2020/12/07/dr-martyka-o-szczepionce-na-koronawirusa-w-razie-powiklan-pacjent-zostanie-sam-nikt-nie-wyplaci-odszkodowania/
Po takiej opinii Federalnej Prokuratury USA, każdy rozsądny człowiek, omijałby firmę „Pfizer” na odległość kilometra! Kupowanie czegokolwiek od firmy wielokrotnie karanej sądownie za różne szwindle (zwłaszcza wyrobów decydujących o naszym zdrowiu i życiu) byłoby czystym szaleństwem, bądź wynikiem skorumpowania przez firmę Pfizer urzędników państwowych odpowiedzialnych za zakupy, za co była ona wielokrotnie karana!Nasuwa się pytanie czy firma Pfizer w polsce też rozdawała łapówki i KOMU?

Portret użytkownika Mojeimię44

Morawiecki "otwieranie swobód

Morawiecki "otwieranie swobód obywatelskich uzależnione będzie od ilości zaszczepionych osób" zaznacza jednak, że "szczepionka jest i będzie dobrowolna". Więc jak to? Będziemy tak długo prześladowani aż się ugniemy i zaszczepimy? Będziemy tak długo torturowani psychicznie aż się poddamy? Jaka to dobrowolność? To nie wszystko. Jeden z redaktorów powiedział cyt. "według sondaży  90% ludzi z personelu medycznego nie chce się zaszczepić więc jak ich zmusić do szczepień?" Niedzielski dał do zrozumienia, że te sondaże są NIEPRAWDZIWE! No tak personel medyczny kłamał podczas gdy ci co sondaże prowadzili pytali. 

Portret użytkownika Quark

Skoro już na samym początku

Skoro już na samym początku tej akcji "wyszczepiania" są takie przypadki a to ktoś zemdlał a to kogoś zamuliło , uczuliło i takie tam , to co będzie jak akcja ruszy na całego ? Przecież jak się ludziska pokapują ,że to im na zdrowie raczej nie wychodzi to więcej ochotników do iniekcji nie będzie i co oni wtedy zrobią z tym całym badziewiem , za nasze pieniądze !?

Portret użytkownika dymekzcadyka

"Gdy ludzie zaakceptują

"Gdy ludzie zaakceptują przymusowe szczepienia to koniec gry! Zaakceptują potem wszystko, przymusowe oddawanie krwi, organów, cokolwiek dla "dobra ogółu..."

H.Kisinger

p, li { white-space: pre-wrap; }

Portret użytkownika 777

W warszawskiej placówce

W warszawskiej placówce medycznej należącej do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji rozpoczęła się oficjalnie akcja rozprowadzania w Polsce szczepionki przeciwko COVID-19.

Władze zadbały o wzniosłą oprawę wydarzenia. Zanim do niego doszło, przed szpitalem MSWiA tłoczyli się reporterzy. Inauguracji masowych szczepień już na kilka dni wcześniej towarzyszyły wzniosłe słowa autorytetów politycznych i medycznych.

Nie inaczej było w niedzielny poranek. – Od dziś możemy zacząć zmieniać naszą przyszłość. Mamy skuteczne narzędzie walki z epidemią. Teraz już w naszych rękach jest nasze jutro. Ważne, żebyśmy jak najbardziej gremialnie tego narzędzia użyli – apelował minister zdrowia Adam Niedzielski.

- Nie bolało, to zaszczyt dla mnie – wyznała po zabiegu pierwsza zaszczepiona, Alicja Jakubowska, naczelna pielęgniarka szpitala MSWiA.

Rozpoczęcie dystrybucji preparatu Pfizera i BioNTech relacjonowane jest przez media w randze narodowego wydarzenia. Medycy którzy w świetle kamer przyjęli szczepionkę, traktowani są niczym celebryci.

- Do południa wszystkie szczepionki z pierwszej dostawy trafią do wszystkich szpitali – cytują środki masowego przekazu słowa Michała Kuczmierowskiego, prezesa Agencji Rezerw Materiałowych. – „(…) zgodnie z planem o godz. 5:00 rano szczepionki wyruszyły z hurtowni farmaceutycznych do szpitali”.

Według informacji podanej przez RMF, niecodzienna była także data wysłania do naszego kraju premierowej partii produktu. „Pierwsza dostawa szczepionek wyruszyła do Polski w nocy z 24 na 25 grudnia z belgijskiego magazynu firmy Pfizer w Puurs” – czytamy.

Program dystrybucji zakłada, że na pierwszy ogień w akcji „wyszczepiania” pójdą medycy, pracownicy domów pomocy społecznej i miejskich ośrodków pomocy społecznej; aptek, punktów aptecznych, punktów zaopatrzenia w wyroby medyczne, hurtowni farmaceutycznych, w tym firm transportujących leki, a także pracownicy uczelni medycznych i studenci kierunków medycznych.

W kolejnym etapie przewidziano porcje dla służb mundurowych i nauczycieli.

Władze szacują, że do końca stycznia trafi do naszego kraju 1,5 miliona dawek. W umowach z Unią Europejską producenci zastrzegli sobie, że nie biorą odpowiedzialności za skutki uboczne.

Portret użytkownika Emilian

Kolego '44 co to za historia

Kolego '44 co to za historia z tym tzw. narodem wybranym? Przecież ci żydzi nie są żadnym narodem wybranym! Nie są nawet zwykłym narodem. Jest kraj o nazwia Izrael i jego obywatele to Izraelczycy. Więc żydzi nijak się w to nie wpasowują. Oni mieszkają wszędzieod USA po Rosję. 

Gdybyś czytał biblię wiedziałbyś kto jest prawdziwym narodem wybranym Smile

Portret użytkownika baca

piękny plakat - zwięzły i

piękny plakat - zwięzły i treściwy a na te szantażyki żydłackiej mafii trzeba mieć spore zapasy ciepłego moczu - i tak np jak będą pierdolić o zwolnieniach z pracy bez szczepionek to przecież po to pani bozia stworzyła samozatrudnienie Smile

jak sobie sam stworzysz firmę to tylko ty możesz się z niej zwolnić, to takie proste... i tak dalej...

ta cała pandemia podoba mi się coraz bardziej... bo im większy wysyp nawet nie grubą nicią szytych bredni tylko liną holowniczą tym więcej ujawnia się idiotów, których te brednie zaczynają na tyle interesować że sie nimi przejmują... są tak durni że przeciez nie powinno na tej ziemi ich być....

generealnie to ci sami którzy uwierzyli w gadające węże, niepokalane ciąże i poronienia, rajskie dziewice i życie wieczne po zgonie... no zombiakami pragną być w ramach antylogiki...

 

 

Strony

Skomentuj