W USA zarejestrowano pierwszą reakcję alergiczną na szczepionkę mRNA firmy Moderna

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Szczepionka Moderna na koronawirusa wywołała reakcję alergiczną u mężczyzny z USA, który ją otrzymał. Według ABC News jest to prawdopodobnie pierwsza taka reakcja na szczepionkę Moderna.

 

Szczepionkę otrzymał Hossein Sadrazade - lekarz z Boston Medical Center. Po szczepieniu był obserwowany i wkrótce wystąpiła reakcja alergiczna. Pozwolono mu wstrzyknąć sobie epinefrynę. Centrum medyczne podkreśla, że teraz mężczyzna czuje się dobrze.

 

ABC News przypomina, że pojawiły się doniesienia o reakcji alergicznej na inną szczepionkę na koronawirusa produkowaną przez firmę Pfizer.

 

Sam Sadrazade powiedział dziennikarzom, że specjalnie zdecydował się zaszczepić szczepionką Moderna, a nie Pfizer, ponieważ cierpi na alergie. Szczególnie z powodu alergii na skorupiaki. Lekarz powiedział, że dosłownie minutę po wstrzyknięciu poczuł szybkie bicie serca, język stał się zdrętwiały, a ciśnienie gwałtownie spadło.

 

Sadrazade powiedział, że te uczucia były podobne do jego poprzednich ataków alergii. Jednak, według niego, ostatni raz miał tak ciężki atak, gdy miał jedenaście lat. Wtedy okazało się właśnie, że jest uczulony.

 

Wcześniej rzeczniczka Moderny dr Jacqueline Miller powiedziała, że sygnał o reakcjach na szczepionki, który napłynął na etapie rejestracji, nie został potwierdzony.

 

Główny specjalista od chorób zakaźnych w USA, dr Anthony Fauci, uprzednio ostrzegał, że osoby podatne na alergie powinny być szczepione w szpitalach, gdzie można je leczyć w razie potrzeby.

 

W grudniu pierwsze dwie szczepionki na koronawirusa zostały wprowadzone do Stanów Zjednoczonych. Pierwsza szczepionka otrzymana od władz pochodziła od firm Pfizer i BioNTech, druga - od Moderna. Obie substancje należy podawać dwukrotnie, aby uzyskać stabilną odporność.

 

Reakcje alergiczne na różne preparaty szczepionek są zwykle kojarzone nie z samą szczepionką, ale z pozostałością składników białkowych w kompozycji podczas procesu wytwarzania. Skład szczepionek może zawierać m.in. aktywny składnik immunizujący, składnik koniugujący, środek konserwujący, adiuwant, stabilizator, środek przeciwdrobnoustrojowy, ślady pożywki używanej do wytwarzania szczepionek. Prawie każdy składnik może wywołać reakcję alergiczną.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika zulugula

Ponieważ wszyscy zapewniają

Ponieważ wszyscy zapewniają że szczepionki są całkowicie bezpieczne, ja, jako totalny laik mam kilka pytań:

1 - podobno szczepinki nie mają żadnego wpływu na nasze DNA, czy producent zapewni nas że nie dodał w nich (chociaż w części szczepionki), enzymu odwrotnej transkrypcji, która powoduje w pierwszej kolejności syntezę DNA na matrycy RNA? Taka technologia pozwala całkowicie modyfikować nasze DNA, wg. uznania producenta szczepionki, a efekty mogą pojawiać się po kilku latach, lub nawet w następnych pokoleniach.

2 - tzw. mRNA pozwala na zmuszenie naszego DNA do wyprodukowania dowolnego białka, nie tylko wirusa Covid-19, ale też HIV, grypy, czy innych organizmów wg. uznania producenta szczepionki. Białka te mogą być śmiertelnie niebezpieczne dla ludzi, nawet wybiórczo, w zależności od, powiedzmy koloru skóry. Gdzie gwarancja że takie techniki nie są zastosowane w obecnych szczepionkach?

Portret użytkownika TTT

Pielęgniarka Tiffany Dover

Pielęgniarka Tiffany Dover była z Tennessee (USA) przyjęła „szczepionkę na koronawirusa” firmy Pfizera, to tej firmy, której produkty zamówił nam Polakom Morawiecki. W trakcie wywiadu po przyjęciu „szczepionki” kobieta zemdlała.
W następstwie tego została przewieziona do szpitala, gdzie zmarła.
Jaką opinię w świecie farmaceutycznym ma firma Pfizer?
Federalni prokuratorzy USA określili tę firmę Pfizer mianem „notorycznego oszusta i przestępcy. – Firma była zainteresowana zwiększeniem wyników sprzedaży nie licząc się ze zdrowiem i bezpieczeństwem pacjentów.”
Więcej tutaj:
> https://nczas.com/2020/12/07/dr-martyka-o-szczepionce-na-koronawirusa-w-razie-powiklan-pacjent-zostanie-sam-nikt-nie-wyplaci-odszkodowania/
Po takiej opinii Federalnej Prokuratury USA, każdy rozsądny człowiek, omijałby firmę „Pfizer” na odległość kilometra! Kupowanie czegokolwiek od firmy wielokrotnie karanej sądownie za różne szwindle (zwłaszcza wyrobów decydujących o naszym zdrowiu i życiu) byłoby czystym szaleństwem, bądź wynikiem skorumpowania przez firmę Pfizer urzędników państwowych odpowiedzialnych za zakupy, za co była ona wielokrotnie karana!Nasuwa się pytanie czy firma Pfizer w polsce też rozdawała łapówki i KOMU?

Portret użytkownika Mojeimię44

Morawiecki "otwieranie swobód

Morawiecki "otwieranie swobód obywatelskich uzależnione będzie od ilości zaszczepionych osób" zaznacza jednak, że "szczepionka jest i będzie dobrowolna". Więc jak to? Będziemy tak długo prześladowani aż się ugniemy i zaszczepimy? Będziemy tak długo torturowani psychicznie aż się poddamy? Jaka to dobrowolność? To nie wszystko. Jeden z redaktorów powiedział cyt. "według sondaży  90% ludzi z personelu medycznego nie chce się zaszczepić więc jak ich zmusić do szczepień?" Niedzielski dał do zrozumienia, że te sondaże są NIEPRAWDZIWE! No tak personel medyczny kłamał podczas gdy ci co sondaże prowadzili pytali. 

PILNE! Linkuj ciekawe artykuły znz u siebie na koncie społecznościowym. Zwiększaj zasięg. 

Portret użytkownika Quark

Skoro już na samym początku

Skoro już na samym początku tej akcji "wyszczepiania" są takie przypadki a to ktoś zemdlał a to kogoś zamuliło , uczuliło i takie tam , to co będzie jak akcja ruszy na całego ? Przecież jak się ludziska pokapują ,że to im na zdrowie raczej nie wychodzi to więcej ochotników do iniekcji nie będzie i co oni wtedy zrobią z tym całym badziewiem , za nasze pieniądze !?

Portret użytkownika dymekzcadyka

"Gdy ludzie zaakceptują

"Gdy ludzie zaakceptują przymusowe szczepienia to koniec gry! Zaakceptują potem wszystko, przymusowe oddawanie krwi, organów, cokolwiek dla "dobra ogółu..."

H.Kisinger

p, li { white-space: pre-wrap; }

Strony

Skomentuj