Wybuchł wulkan Ontake w Japonii - są ranni i zaginieni

Kategorie: 

Źródło: twitter

W Japonii doszło do nieoczekiwanego wybuchu wulkanu Ontake znajdującego się w centralnej części wyspy Honsiu. Erupcja zaskoczyła kilkuset wspinaczy, 8 osób jest rannych a ponad 250 zostało uwięzione w okolicy szczytu. Trwa akcja ratunkowa.

 

W wyniku dużej emisji popiołu wulkanicznego doszło do częściowego zatrzymania ruchu lotniczego w oddalonym o 200 km Tokio. Potem dostosowano trasy przelotu uwzględniając potencjalne niebezpieczeństwo ze strony popiołu wulkanicznego, który może uszkodzić silniki podczas lotu.

Źródło: twitter

Wulkan Ontake jest jednym z największych wulkanów w Japonii. Jego erupcja rozpoczęła się po 35 latach spokoju. Dotychczas nie zauważono jeszcze na powierzchni lawy, ale dochodziło do spływu materiału wulkanicznego. Zanotowano również opad popiołu w okolicy wulkanu. Fragmenty skalne były miotane nawet na 4 kilometry od krateru.

Źródło: twitter

W momencie erupcji na górze znajdowało się kilkaset osób. Na szczęście nic nie wiadomo o ofiarach śmiertelnych, ale wiadomo, że jedna osoba jest ciężko ranna, a 7 lżej.

Źródło: twitter

Policja z Nagano wysłała zespół poszukiwawczy składający się z 80 osób, które wyruszyły na mierzący 3067 metrów stratowulkan w poszukiwaniu zaginionych turystów. Władze oczekują, że liczba rannych może wzrosnąć.

Źródło: twitter

Świadkowie twierdzą, że gdy zaczęła się erupcja wyglądało to tak, jakby zaczął padać śnieg. Problemem dla turystów była dezorientacja na skutek szybko spadającej widoczności. Warto też dodać, że erupcja nadal trwa i nie straciła nic na swojej intensywności.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Pantałyk

Przygotujmy się. To oczywiste

Przygotujmy się.
To oczywiste że Gaia się broni. Zbyt mocno zachwialiśmy jej ekosystemem. A jak wiadomo KAŻDY żywy organizm ma zaprogramowany system obronny przed pasożytami, bakteriami itd. Podobnie w skali kosmicznej, bowiem wszystko jest połączone na każdym możliwym szczeblu. Biblije "tak i w niebie jak i na Ziemi" odnosi się właśnie do tego. Starożytne cywilizacje doskonale o tym wiedziały. Wiedza sufich, mędrców zen czy średniowiecznych gnostyków też mówiła o tym samym.
Współczesny człowiek jednak zbudował sobie światopogląd i naukę w oparciu o separację i kłamstwo. Separację, gdyż w swojej pysze uważał się za coś lepszego a kłamstwo, bo łatwiej mu było wprowadzać indoktrynacje wśród państw, nacji i społeczeństw. Formuła JA i TAMTO lub JA i INNI stała się nadżędną. Teraz jednak doszliśmy do ściany i albo na powrót przyjmiemy założenia PRAWDY, MIŁOŚCI i JEDNOŚCI albo...skończymy jako kolejna cywilizacja, po której pozostaną tylko zgliszcza kilku monumentów.

Portret użytkownika Akadius

Zwiękrzona ilość trzęsień

Zwiękrzona ilość trzęsień ziemi i wybuchów wulkanów jest powodowana załamującym się polem magnetycznym. Kilka Amerykańskich uniwersytetów dowiodło że między płaszczem a skorupą Ziemi znajduje się warstwa która pozostaje w stanie stałym dopuki działa na nią pole magnetyczne. O załamywaniu sie pola magnetycznego mogą też świadczyć stworzenia wodne które hurtowo lądują na plażach oraz badania przeprowadzone przez Europejską Agencję Kosmiczną. Za kika mięsięcy zniknie a my będziem świadkiem przebiegunowania Ziemi pociągające za sobą tysiące ofiar.

Strony

Skomentuj