Liczba ofiar erupcji wulkanu w Japonii osiągnęła już 48 osób

Kategorie: 

Źródło: Twitter / @ria_novosti

Wczoraj japońscy ratownicy znaleźli ciała kolejnych 12 osób w pobliżu krateru wulkanu Ontake. Tym samym liczba ofiar erupcji wulkanu osiągnęła 48 osób. Jednak oficjalnie ze względu na dziwaczne japońskie prawo potwierdzono śmierć jedynie 25 osób.

 

Większość ofiar zmarło na skutek zatrzymania akcji serca i kłopotów oddechowych. Japońskie prawo przewiduje, że martwym można uznać, tylko lekarz dlatego realna i oficjalna liczba ofiar nieco się różni.

 

Akcja ratunkowa w obszarze Ontake została wznowiona wczoraj w godzinach porannych. W ciągu dnia poszukiwania zostały zawieszone ze względu na groźbę ponownego wybuchu wulkanu, jak również z powodu obecności w powietrzu zbyt dużej ilości toksycznych gazów.

Pióropusz pyłu z wulkanu Ontake - źródło: NASA

Wybuch wulkanu Ontake już teraz został nazwany najpotężniejszym w Japonii w ciągu ostatnich 90 lat. Nieoczekiwana erupcja rozpoczęła się 27 września. Towarzyszyła jej silna emisja toksycznych gazów i gorącego popiołu. W momencie wybuchu na stoku było około 320 osób. 60 osób było w stanie zejść od razu. Niektórym udało się uciec do dwóch schronisk. W sumie ponad 70 wspinaczy wymagało pomocy lekarskiej.

 

Wulkan Ontake jest położony jedynie 200 kilometrów od Tokio. Ostatni raz w ograniczony sposób erupcja miała tam miejsce w 2007 roku. Wtedy jednak nikt nie został ranny.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika mazi

Dwa dni temu w porannym

Dwa dni temu w porannym wydaniu wiadomości na kanale 6 w osace podawali liczbę 57 ofiar a wczoraj już 48. Mają ostry bałagan tam. Tam został popełniony błąd 11 zaprzestania się tam ziemia 89 razy w 2007 wulkan wybuchł po 52 wstrząsnąć wczoraj oglądałem jak wulkanów z uniwersytetu na hokkaido.wskazał iż została sprawa zaniedbana potyczki wstrząsnąć powinien byc zwiększony poziom ryzyka i ogłoszone nie zbliżenie się do wulkanu kolejny problem to nadchodzący tajfun pył z wulkanu. Od wody twardzieli i nieprzepusxcza wody wiec spodziewana jest tam powódź i odsunięcie gleby

Skomentuj