Nagła erupcja wulkanu na wyspie Jawa - kilkunastu turystów zostało rannych 

Kategorie: 

Źródło:

Wczoraj w obrębie kompleksu wulkanicznego Dieng na indonezyjskiej wyspie Jawa, doszło do nagłej erupcji wulkanicznej. W pobliżu krateru Sileri, który odpowiada za tę aktywność wulkaniczną, znajdowało się kilkudziesięciu turystów.

Potwierdzono, że w pobliżu erupcji znajdowało się 17 osób z czego 10 zostało rannych przez wyrzucany na 50 metrów w górę materiał wulkaniczny. Część pokrzywdzonych musiała zostać przewieziona szpitala.

Miejscowe władze wystosowały ostrzeżenie, aby nie zbliżać się do feralnego krateru Sileri na odległość mniejszą niż 100 metrów.  W kompleksie wulkanicznym Dieng znajduje się ponad 20 kraterów wulkanicznych. Sileri należy do najbardziej aktywnych z nich. Poprzednia duża erupcja miała tam miejsce w 2009 roku. 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj