Wulkan Sakurajima w południowej Japonii wybuchł w spektakularnym stylu

Kategorie: 

dutchsinse/ youtube

Erupcja Sakurajima została zarejestrowana przez cztery niezależne kamery. Wulkan, jeden z najbardziej aktywnych w Japonii, położony w południowej części wyspy Kiusiu, w pobliżu miasta Kagoshima, rozpoczął wybuchową erupcję we wtorek o godz. 20:42 czasu lokalnego (11:42 GMT). 

Nie było to zaskoczenie, gdyż wciąż wykazuje się on bardzo dużą aktywnością. Specjaliści z dziedziny wulkanologii opisali jednak erupcję, jako ”silniejszą niż zwykle”.

Sakurajima wyrzucił z siebie ogromny grad skał. Wulkaniczny popiół unosi się na wysokości 4500 metrów i doskwiera już mieszkańcom Kagoshimy, miasta odseparowanego od niebezpiecznej góry jedynie wodami zatoki Morza Wschodniochińskiego.

 

 

Ocena: 

0
Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika normalny?!

Czy niebieskie efekty

Czy niebieskie efekty świetlne to reakcja chemiczna gazów wulkanicznych z powietrzem atmosferycznym , czy ginący obraz w trakcie i dziwnie rozproszone chmury nad wulkanem po jednym z niebieskich rozbłysków skrywają w sobie coś więcej ?! Ktoś ma jakieś pomysły lub wiedzę z zakresu geologii/chemii by podyskutować ?! Pozdrawiam !!! Smile

Portret użytkownika G...

To zwykła (a może i niezwykła

To zwykła (a może i niezwykła Wink ) burza. Wyładowania często towarzyszą wybuchom wulkanów. Była o tym mowa chyba w filmie dokumentalnym "Planeta żywiołów: Błyskawice" (jest na youtube, polecam). Na dodatek polecam wpisać w google grafika hasło "Chaiten" (to nazwa wulkanu) - znajdziesz bowiem piękne zdjęcia wybuchu wulkanu i towarzyszących wyładowań.

Portret użytkownika Juszka1980OGL

To teraz podam wam

To teraz podam wam ciekawostkę - wulkan Sakurajima - przez japonczyków uważany jest za siedzibe bo ognia, a dlaczego ??? często widywane są tam obiekty latające ( UFO ). zapraszam na YT jest na co popatrzec ladna góra pozdrawiam Juszka

Skomentuj