Erupcja japońskiego wulkanu Shinmoedake z niezwykłej perspektywy

Kategorie: 

Źródło: Twitter

Niesamowite nagranie wideo wykonane za pomocą drone pokazuje potęgę japońskiego wulkanu z niedostępnej zwykle perspektywy. Wulkan Shinmoedake, który wybuchł po raz pierwszy od sześciu lat.  wypluł mnóstwo popiołu i gazów wulkanicznych. 

Jak informuje japońska służba meteorologiczna, pióropusz ciągnący się z krateru dociera do wysokości 2000 metrów. Dron, który go sfilmował został wypuszczony przez Jamesa Reynoldsa. To właśnie on go udostępnił, a na Twitterze napisał, że film został zrobiony w czwartek, kiedy Reynolds znalazł się 2,5 km od wulkanu. Aby wykonać tak niezwykłe ujęcia potrzebował pozwolenia na wysłanie drona w ten niebezpieczny lot.

Wulkan Shinmoedake znajduje się w prefekturze Kagoshima. Mierzy on 1421 metrów. Nowa erupcja rozpoczęła się w środę i nie zatrzymała się aż do czwartku. Wyemitowany popiół opadł na 4 miasta w prefekturach Kagoshima i Miyazaki. Ostatni raz wulkan wybuchł we wrześniu 2011 r.

 

Poniżej znajduje się nagranie erupcji wulkan Shinmoedake widziane z pobliskiego pola golfowego.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Skomentuj