Wszyscy pracujący będą domyślnie zapisani do nowego OFE zwanego PPK

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Podpisem prezydenta Andrzeja Dudy, który został dzisiaj złożony pod odpowiednią ustawą, władza wprowadza nową formę odkładania na emeryturę. Nazywa się to Pracowniczy Plan Kapitałowy - PPK - i co ciekawe nie trzeba się do niego w ogóle zapisywać, bo jest to domyślne. Pozostaje pytanie, czy to rozsądne aby się z tego wypisać póki jeszcze można?

Jak wiadomo Otwarte Fundusze Emerytalne mimo, że jeszcze formalnie istnieją, okazały się totalnym niewypałem. WIększość zysków zjadły horrendalne prowizje funduszy, resztę przegrały na giełdzie, a reszte zawłaszył rząd. Pod koniec lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku Polacy, niczym niewolnicy, zostali zobowiązani do oddawania części swojego wynagrodzenia prywatnym firmom. Tłumaczono wtedy, że demografia wskazuje, że nie można liczyć na ZUS i potrzebna jest kapitałowa część emerytury, która miała być przez nie finansowana. 

Wielu Polaków uwierzyło będąc mamionymi obietnicami dziedziczenia środków zgromadzonych w OFE. Co się okazało? Władza zblatowana z systemem sądownictwa, w tym wypadku Trybunałem Konstytucyjnym pana Rzeplińskiego, zdecydowała, że pieniądze w OFE nie należą do Polaków po czym dużą ich część, 153 mld złotych, po prostu zawłaszczono. OFE zostało swoją karykaturą i trwa w taki sposób do dzisiaj.

Jednak skoro mamy premiera bankiera, szybko okazało się, że skoro jest interes do zrobienia to trzeba go zrobić, czy to przymusem szczepień czy przymusem ubezpieczeń. Rządzący wprowadzający Pracownicze Programy Kapitałowe uznają zatem, że Polacy są zbyt głupi, aby docenić jaką wspaniałość dla nich robi władza i mogą nie chcieć się zapisywać do nowego OFE pamiętając co się stało ze starym.

 

Na szczęście można się jeszcze wypisać z PPK, ale właśnie to wymaga formy pisemnej tak jak w normalnym kraju wymagałoby przystąpienie do takiego dziwnego szemranego funduszu emerytalnego, do którego władza zapisuje obligatoryjnie wszystkich pracujących. Oczywiście pracowników mami się bonusami od rządu, który przecież dysponuje cudzymi pieniędzmi, oraz przede wszystkim przekonuje się ludzi, że PPK są dobre bo to źli prywaciarze zapłacą pod przymusem więcej na emerytury swoich pracowników. To oczywisty absurd i jest to po prostu dodatkowe podniesienie kosztów pracy w Polsce.

 

Już wkrótce może się okazać, że krytyka Pracowniczych Programów Kapitałowych będzie niedozwolona na mocy ustawy, bo i takie pomysły przyszły do głowy rządzącym. I wtedy na przykład ostrzeganie ludzi, że władza chce mieć rezerwuar cudzych pieniędzy taki jak miała w OFE, aby w razie czego je znacjonalizować gdy ich im brakuje, może być to zagrożone sankcją karną. Lepiej, żeby ludzie nie wiedzieli co się z nimi dzieje. 

To właśnie dlatego po podpisanej dzisiaj przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawy o Pracowniczych Programach Kapitałowych, nastąpi z czasem przymusowe zapisanie do PPK wszystkich, kogo się tylko da. Znowu będziemy udawać, że są to nasze pieniądze, do czasu gdy dowiemy się, że jednak nie. Po przygodach z OFE Polacy już chyba dobrze wiedzą, że to po prostu kolejny sposób pasożytowania na nich.


 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika mijo

Obawiam sie że bedzie to

Obawiam sie że bedzie to przymusowa ogólnonarodowa ściepa dla Narodu Szemranego (Przedsiębiorstwo Holocaust z Nowego Jorku)) na poczet tych 65 mld dolców z odsetkami. Jako bonus dla izraelskich firm będą wszystkie ujęcia wodne i wodociągi. Za limity CO2 już mośkom płacimy.

Portret użytkownika Niemand

"Jednak skoro mamy premiera

"Jednak skoro mamy premiera bankiera,.."

Kiedyś „panienka z okienka” w banku WBK zdradziła mi, że jest bankierem.Takim samym bankierem jest Mateusz Morawiecki.

Absolwent kierunku historycznego ze spreparowanym życiorysem był w banku WBK prezesem tytularnym. Decyzje podejmowano w centrali banku w Irlandii, a on podpisywał jedynie dokumenty.Teraz spece od PR nauczyli go machać rączkami. I macha nimi dość nieudolnie opowiadając bzdury jaką to Polska jest potęgą gospodarczą i jak to dzielnie walczy z mafiami paliwowymi.

Gdyby naprawdę tak było, to już dawno popełniłby samobójstwo bez udziału osób trzecich.

Kiedy czytam poranne newsy, to czuję się jakbym czytał baśnie Andersena. Ale ludzie w to wszystko wierzą. No cóż… Oni często mylą serialowego aktora z graną przez niego postacią.

Portret użytkownika dziiadek ze wsi

Dokładnie tak. A tu pojawił

Dokładnie tak. A tu pojawił się nowy szlomo który twierdzi że problem żydowski w Polsce jest czymś marginalnym zupełnie teraz nieistotnym i nieważnym. A prawda jest dokładnie odwrotna to żydy od 30 lat bez dnia wytchnienia doklejają polakom ośle uszy i już zdaje się ze nadchodzi moment by podpalić osłu ogonek. Przypadkiem w tym samym momencie pojawia się szlomo i mówi że to jest problem ale w sumie mało ważny. Chyba z 5 agent który ostatnio ujawnia się, dekonspiruje i zaczyna krecią robotę. https://www.youtube.com/watch?v=XX20WKyed9o

Portret użytkownika Kimbur

Polskojęzyczni filmowcy i

Polskojęzyczni filmowcy i polskojęzyczne media przekonali Polaków, że należy powszechnie używać języka wulgarnego, co na tym forum bardzo widać. A może te wulgarne wypowiedzi piszą polskojęzyczni obywatele, ale nie Polacy?
Czy nie potrafią Polacy przekazywać swoich myśli językiem kulturalnym?

Portret użytkownika lipka

A ty nie należysz do tego

A ty nie należysz do tego narodu? Systemu broni nadzorca, który ma wszystko w swoich rękach, nadzoruje partie, które zmieniają tylko nazwy i tasują się jak figury w kartach a hasła wciąż te same. Ten system istnieje nie tylko w tym kraju ale w każdym, elity to powinni być ludzie dający pracę i tworzący kręgosłup każdego kraju czyli przemysł i rozwój oraz prawi obywatele działający na rzecz swego kraju, ale elitami stali się ludzie notorycznie kłamiący i sprzedający swój kraj legalnie lub po cichu czyli politycy mający immunitety i ustalający sobie partyjne dopłaty z budżetu na swą kłamliwą działalność. Czym różni się była pzpr od obecnych partyjek? Niczym, rozbili się na frakcje ale są tą samą partią tylko pod różnymi hasłami. Tak jest na całym świecie, globalizacja związała systemy w jeden pęczek by nadzór był łatwiejszy. 

Strony

Skomentuj