Rządzący planują kolejne działania zmierzające do likwidacji gotówki

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Zmiany w polskim systemie finansowym zbliżają się wielkimi krokami. Pieniądz w formie gotówki jest stale wypierany przez karty płatnicze, ale to nie wystarcza władzy, która najwyraźniej motywowana jakąś tajną agendą, konsekwentnie dąży do likwidacji gotówki. Jak zapowiedziano w Davos, posiadanie gotówki straci sens, a pieniądze będą funkcjonować głównie w wersji online. Dzięki temu rząd będzie miał pełną kontrolę nad wydatkami obywateli i uszczelni system podatkowy, kosztem prywatności. Może to też stworzyć serię pokus dla rządu aby jeszcze bardziej dokręcać śrubę, na przykład pozwalając lub zakazując kupienia określonych dóbr. W takim układzie wprowadzenie kartek reglamentujących zakup nawet nie będzie trzeba wprowadzać.

 

Co roku pętla na szyji obywateli coraz bardziej się zacieśnia. Od 2024 roku w Polsce mogą zacząć obowiązywać nowe drakońskie limity używania gotówki, a nie wszyscy są tego świadomi. Projekt nowych przepisów nie jest jeszcze obowiązujący, ale jego wprowadzenie wydaje się coraz bardziej realne. Nie brakuje jednak przeciwników tego pomysłu, którzy wskazują na negatywne konsekwencje wprowadzenia limitów.

 

Zgodnie z propozycją, limit dla osób fizycznych miałby wynosić 20 000 złotych. W praktyce oznacza to, że przy zakupie samochodu czy innego drogiego przedmiotu, nie będzie można dokonać transakcji gotówkowej. W takiej sytuacji konieczne będzie wykonanie przelewu, co pozwoli Urzędowi Skarbowemu na monitorowanie takich transakcji. Dla firm, limity mają zostać obniżone z 15 000 złotych do 8 000 złotych.

 

Przeciwnicy limitów próbują uniemożliwić wprowadzenie tych przepisów, argumentując, że są one niekorzystne dla obywateli, a korzystne jedynie dla banków, które zarabiają na każdej transakcji. W konsekwencji, gotówka traci na wartości i stopniowo znika z obiegu.

 

Choć płacenie kartą jest wygodne i łatwe, wprowadzenie limitów na korzystanie z gotówki może mieć negatywne skutki. Obawy dotyczą nie tylko ograniczenia swobody obywateli, ale także naruszenia prywatności i ingerencji w życie demokratyczne. Jeśli takie zmiany wejdą w życie, może to być kolejny krok w kierunku większej kontroli nad obywatelami.

 

Miejmy nadzieję, że początek nowego roku nie przyniesie tego rodzaju zmian. Ważne jest, aby bronić polskiej gotówki i sprzeciwiać się takim limitom, które mogą wprowadzać niekorzystne regulacje i ograniczać wolność obywateli.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Wiktor Wektor

A włodarze z brukseli planują

A włodarze z brukseli planują "odebrać" polsce cześć terytorium w myśl dyrektywy przewidującej że obszary leśne mają zostać objęte nadzorem i "ochroną" władz centralnych UE, gdyż jak oni uważają polacy nie są w stanie właściwie chronić swoich lasów i nimi zarządzać. NWO pełną gębą tak się właśnie objawia - było tak a będzie inaczej.. 

Portret użytkownika eㅤuklides

Kiedy to państwo polińskie

Kiedy to państwo polińskie odebra Polakom to co sobie wypracują i co do nich należy wszystko jest cacy. Kiedy większy bandyta odbiera mniejszemu bandycie to nagle jest płacz.... Otóż jeden i drugi bandyta zwóci z nawiązką to co ukradł! I dopiero będzie płacz patologii, która nie rozumie co znaczy nie czynić drugiemu co tobie nie miłe....

„Dopóki nie staną się świadomi, nigdy się nie zbuntują, a dopóki się nie zbuntują, nie mogą stać się świadomi”.
-George Orwell, 1984

Portret użytkownika axell69

A możesz rozwinąć   ten temat

A możesz rozwinąć   ten temat ?? 

Może napiszesz coś  więcej ??

Co masz na  myśli ??

Jakich  elemtów  swojej psyhiki urzywałaś  by   zadawać takie pytanie godne Milicji Obywatelskiej ??

PS 

To tak w skrócie telegraficznym , więc kto tu jest szowinistą paranoidalnym  Wścibska  Babo 

„Dopóki nie staną się świadomi, nigdy się nie zbuntują, a dopóki się nie zbuntują, nie mogą stać się świadomi”.
-George Orwell, 1984

„Dopóki nie staną się świadomi, nigdy się nie zbuntują, a dopóki się nie zbuntują, nie mogą stać się świadomi”.
-George Orwell, 1984

Portret użytkownika spokoluz

czytać potarfią ale nie

czytać potarfią ale nie rozumieją tego co czytają - taki sposób nauczania aby móc przeczytać ale nie zrozumieć tekstu czytanego.

Dlatego kacapy odchodzą od nowoczesnego modelu nauczania i wracjają to tego po 1945 roku aby wyłowić inteligentnych. Jest znana na całym świcie i nawet zachodnim tzw. kacpaska metoda nauczania matematyki bradzo popularna w usranii , gdzie adepci tej szkoły zdobywają zawsze 1 miejsca w konkursach matematycznych - matematyka jest wykładnią nauk logiczniego rozumowania.

Należłoby tylko poszerzyć naukę o inne modele metematyczne - 12 , czy 15 czy 16 stkowy.

A matematyka powinna zostać oparta na modelu naturalnym czyli nam najbradziej bliskim.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Strony

Skomentuj