Naukowcy uważają, że naszej cywilizacji grozi "globalna systemowa katastrofa"

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Najnowsze badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu w Oksfordzie w celu identyfikacji potencjalnych zagrożeń dla cywilizacji ludzkiej, uznają, że "awaria całego systemu, spowodowane przez zniszczenie struktury sieci" jako jeden z dwunastu głównych zagrożeń.

 

Raport przygotowany dla Global Challenges Foundation wymienia światowy kryzys gospodarczy, sztuczną inteligencję oraz nanotechnologię, które obok wojny nuklearnej, katastrofy ekologicznej i erupcji superwulkanów uważane są, jako najważniejsze ryzyka zagrażające naszej cywilizacji. Fundacja powstała w 2011 roku i ma za zadanie finansowanie badań w dziedzinie zagrożeń dla ludzkości.

Oprócz uszkodzenia sieci powodującego upadek otaczającego nas systemu kontroli ludzkości, raport zwraca też uwagę na inne realne zagrożenia:

- Drastyczne zmiany klimatu
- Wojna nuklearna
- Globalna pandemia
- Zderzenie Ziemi z asteroidą
- Erupcja superwulkanu
- Katastrofa ekologiczna
- Biotechnologia
- Nanotechnologia
- Sztuczna inteligencja
- Złe globalne zarządzanie
- Inne nieznane czynniki

Nie na wszystko z tej listy mamy wpływ, ale na pewno jest wiele do zrobienia w zakresie oddziaływania ludzkości na środowisko naturalne. Raport ostrzega, że ​​"ekstremalne zmiany klimatyczne" mogą prowadzić do straszliwego głodu, masowych zgonów, upadku społecznego i migracji wskutek oddziaływania czynników, które mogą prowadzić nawet do zniszczenia cywilizacji.

Systemy ekonomiczne i polityczne na świecie, stoją w obliczu zagrożeń ze względu na swoją złożoność i wzajemnego powiązania. Naukowcy twierdzą, że konieczne jest dodatkowa praca badawcza, aby dowiedzieć się, które elementy globalnych systemów mogą się załamać i spowodować zniszczenie zachodniej cywilizacji jaką znamy.
 


Źródła:
http://www.goldcore.com/us/gold-blog/global-system-catastrophe-key-threat-human-civilization/
http://globalchallenges.org/wp-content/uploads/12-Risks-with-infinite-impact-full-report-1...
 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika conad

GDY W KRAJU ZAMORSKIM ŚNIEGU

GDY W KRAJU ZAMORSKIM ŚNIEGU DUŻO SPADNIE I NAWIĘKSZY WODOSPAD ZAMARZNIE
NA SŁOŃCU NATOMIAST KILKA WYBUCHÓW BĘDZIE I OSTATNIEGO ESESMANA Z AUSCHWITZ UBĘDZIE
DWA CYKLONY SPOTKAJĄ SIĘ NAD DALEKIM KONTYNĘCIE A W YELLOWSTON GRUCHNIE 
TO DOPIERO SMRODU BĘDZIE.........
 

Portret użytkownika N1KT

Jak najbardziej trafny ten

Jak najbardziej trafny ten eksperyment.
Pokolenie bezdusznych nie kochających samotnych pięknisi w tej chwili się dzieje... Lesbijstwo, gejostwo i inne dziwadła/odmiany kurestwa wszystko nienormalne. Nikogo nikt i nic nie obchodzi liczy się tylko kasa i ilość gadżetów - takie złudne szczęście które tak naprawdę szczęścia nie daje...
 
Jest taki fajny film z Planet + Masa krytyczna
http://www.planeteplus.pl/dokument-masa-krytyczna_41909
na chomiku można go ściągnąć...

Portret użytkownika charis

zacznie się od wydarzenia,

zacznie się od wydarzenia, które opisane jest jako : "naród wystąpi przeciwko narodowi, a rólestwo przeciwko królestwu"
 
W coraz bardziej połączonym świecie, zglobalizowanym takie wydarzenia o prawdopodobnie globalnym zasięgu - "naród przeciwko, narodówi, królestwo przeciwko królestwu" - zburzy obecne systemy. Stąd w wielu miejscach będzie głód i epidemie - rozkłądające się ciała, nie wywożone np odpadki, problemy w sieci wodociągowej - i pewnie inne czyniki przysłużą się temu. Ale to nie będzie końcem planety czy ludzkości - później (co najmniej kilka lat później) - świat oszukany zostanie m.in wielki dobrobytem i wielkimi cudami, znakami - które będą miały pozory biblijnych, ale będą tylko imitacją prawdziwych które nadeja później a nie będą rozpoznane przez kochających grzeszenie, pieniądze i bezbożny świat wraz z jego pożądliwościami, żądzami.
 
"Powstanie bowiem naród przeciwko narodowi i królestwo przeciwko królestwu i będzie głód, zaraza i trzęsienia ziemi miejscami. 8 Lecz to wszystko jest POCZĄTKIEM boleści. " - Ewangelia Mateusza 24:7-8 Uwspółcześniona Biblia Gdańska
Nie wiemy kiedy rozpocznie się początek boleści, może jeszcze dziś a może za wiele lat, ale gdybyście dożyli tych rzeczy późniejszych wydarzeń to nie róbcie głupstw - nie popełniajcie samobójstw, również innych nie krzywdźcie, nie kradnijcie, nie upadajcie na duchu, nie gońcie za grzechem. Podczas czarnego czwartu w 1929 roku wielu popełniło samobójstwo - zawaliła się giełda a bezbożni kochający pieniądze i służący im, załamali się gdy stracili obiekt swej miłości - podobnie będzie w przyszłości, ale skala będzie o wiele większa i nie będzie dotyczyła jedynie giełd.
Polecam zostać uczniem Stwórcy nieba i ziemi - Jezusa Chrystusa. Tylko uczniowie Chrystusa będą zbawieni, poza tym taka droga jest jedyną dobrą drogą w tym coraz ciemniejszym świecie.
gdy nadejdą wielkie wojny wtedy m.in na pewien czas załamie się system finansowy na świecie,- wiele osób będzie popełniać samobójstwa, wielu się załamie, ale wielu wybierze jedyną dobrą drogę i szczerze nawrócą się do Zbawiciela, ale po co czekać na czas chaosu, skoro nie wiemy czy dane nam będzie dożyć do końca dzisiejszego dnia, a po śmierci nie ma już wyboru, czyściec to oszutwo. Kto umre jako uczeń Chrystusa zmartwychwstanie w nym ciele do życia wiecznego.
Świat jest w coraz większym chaosie, coraz więcej ludzi idzie za grzechem który jest coraz większy i ma coraz większy zasięg - w tych kwestiach będzie tylko gorzej, aż do powrotu Zbawcy.
Natomiast m.in podczas rządów antychrysta będzie wielki dobrobyt ale i wielki grzech będzie panował na ziemi.
"Naród przeciwko narodowi, a królestwo przeciwko królestwu" to nie będzie jakaś lokalnna wojenka domowa,  albo lokalna wojenka między państwami - skoro jest to wymienione jako znak - to będzie musiało mieć to wielki zasięg i skutkować na cały świat

Skomentuj