W Rosji reaktywują produkcje legendarnego samolotu IL-114

Kategorie: 

Projekt IL-114 został opracowany w ostatnich latach istnienia Związku Radzieckiego. Był nawet wdrażany, co wiązało się z wybudowaniem dwudziestu pięciu maszyn.

 

Ten mały samolot pasażerski, który może być wykorzystywany do różnych celów, jest unikalny w swojej konstrukcji do dnia dzisiejszego. W przeciwieństwie do dużych samolotów turbinowych, ten jest turbośmigłowy. IL-114 nie potrzebuje dużego lotniska do starów i lądowań.

 

Na pokład maszyna zabiera 64 osoby i jest przystosowana do pracy w trudnych warunkach. Pierwotnie przeznaczona była dla geologów, pracowników sektora naftowego, pasterzy i mieszkańców dalekiej północy. Teraz przyda się w wojsku, a także przy monitoringu środowiska. 

 

Pomimo swojej praktyczności i prostoty rzadki IL-114 nigdy nie był produkowany komercyjnie. Teraz ma się to zmienić.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Skomentuj