Etiopia i Chiny zawieszają loty Boeingów 737 MAX

Kategorie: 

Źródło: Boeing

Wczorajsza katastrofa lotnicza samolotu etiopskich linii lotniczych typu Boeing 737 Max 8 spowodowała śmierć 157 osób z 32 narodowości w tym Polaków. Konsekwencją tego wypadku było wstrzymanie lotów tych samolotów przez Etiopię i Chiny.

 

Po wczorajszej katastrofie, linie lotnicze Ethiopian Airlines uziemiły flotę pozostałych 4 samolotów Boeing 737 Max 8, która znajdują się w ich użytkowaniu. Poinformowano że są to dodatkowe względy bezpieczeństwa, ponieważ nadal nie ustalono przyczyny tego wypadku lotniczego. Wcześniej decyzję o uziemieniu 60 Boeingów 737 Max znajdujących się w użytkowaniu w chińskich liniach lotniczych, wydał tamtejszy odpowiednik Urzędu Bezpieczeństwa Lotnictwa.

 

Warto przypomnieć że w październiku 2018 roku doszło do bardzo podobnej katastrofy samolotu Boeing 737 Max należącego do indonezyjskich linii lotniczych Lion Air. Samolot lecący z Dżakarty na Sumatrę, spadł do morza zaraz po starcie. Wtedy zginęło 189 pasażerów i członków załogi. Badania wypadku wykazały, że jego przyczyną mogło być uszkodzenie wskaźnika prędkości samolotu.

W kwestii wczorajszego wypadku nie można zapominać, że lotnisko w Addis Abebie gdzie doszło do wczorajszej katastrofy, znajduje się na bardzo dużej wysokości, ponad 2,3 tysięcy metrów. To dlatego, że stolica Etiopii znajduje się na Wyżynie Abisyńskiej. Niesie to za sobą pewne komplikacje dla ruchu lotniczego ponieważ na tak dużej wysokości panują nieco inne warunki atmosferyczne, jak bardziej rozrzedzone powietrze, dlatego starty i lądowania na tym lotnisku są dość wymagające i znajdują się tam bardzo długie pasy startowe liczące niemal 4 kilometry długości.

 

Samoloty typu Boeing 737 Max to już czwarta generacja najpopularniejszego samolotu średniego zasięgu na świecie. Maszyna zbudowana przez koncern Boeing ma za zadanie zastapić poprzednią wersję popularnego 737. Samolot, który rozbił się w Etiopii to Boeing 737 Max 8 czyli odpowiednik wcześniejszego Boeinga 737-800. Od 2017 roku 8 maszyn typu 737 MAX 8 używa również nasz narodowy przewoźnik LOT, a 3 sztuki zostały zamówione jako samoloty rządowe.

 

 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Medium

Najbardziej widocznym

Najbardziej widocznym ostatnim krokiem w tej tajnej wojnie było zestrzelenie w niedzielę etiopskiego samolotu Boeing 737. Źródła Mosadu mówią, że samolot został zdalnie porwany a jego pasażerowie, w tym 19 urzędników ONZ, zostali zabici w ramach próby zakłócenia konferencji ONZ mającej na celu położenie kresu ubóstwu i zniszczeniu środowiska w Afryce.

Jednak zdalne porwanie tego samolotu wydaje się być naprawdę głupim posunięciem Chazarów i prawdopodobnie doprowadzi do bankructwa Boeing Corporation. Dzieje się tak ponieważ po raz drugi od czterech miesięcy samolot Boeinga został rozbity za pomocą zdalnego sterowania przez mafię chazarską. Chiny, Ethiopian Air (największa linia lotnicza w Afryce) i Kajmany uziemiły wszystkie Boeingi 737 a inne linie lotnicze i kraje z pewnością będą podążać za nimi, dopóki zdalnie sterujący porywacze nie zostaną pozbawieni kontroli nad Boeingiem.

https://meditation539.com/?p=9093 

Portret użytkownika Odważniak

Jeden jutuber codziennie

Jeden jutuber codziennie sprawdza wulkany, trzęsienia, fracking, ekstrema pogodowe i takie tam info, ktore go zaciekawi, przegląd. Gościu zauważa dużo wypadków malych samolotów w usa kilkanascie w tym roku, gada, że jakieś anomalia magnetyczne będą coraz więcej zrzucać z nieba. Nazywa się Evolutionary Energy Arts - ładnie mówi i nie robi yyyyyy jak nasi niestety, tyle, że info z drugiej półkóli.

 https://m.youtube.com/watch?v=x4q2kieQ-cY

 

A w Krakowie wiało 50kmh wczorajszej nocy. Ostro. Pogoda przenajdziwniejsza. Gołębi nie wywiało. Za to wiało, jakby za wszystkie grzechy wyciętych w pień tysiącletnich dusz zbawienie nadchodziło. Uwolnione dusze drzew trzęsą światem, wcielili się w wiatr świadkowie historii, strażnicy rozdroży uwolnieni, orientacyjne punkty spotkań setek pokoleń zamordowane teraz psocą, rozbiegli się głosić prawdę. Już kaczki nie mogą pokazać kaczątkom, tam, koło Wielkiego Arcydrzewoniusza skręć w lewo, to dolecisz do rodzinnego gniazda, w prawo wyżerka. Arcydrzewoniusza jakiś kretyn z motorową piłą uwolnił z setek lat trwania, zajętego bezsłownym kodowaniem odwiedzin istot związanych z okolicą, teraz obudzony gwałtem nabrał szybkości wcielając się w tornado, zaczął gadać. Przedwczorajsza najdziwniejsza marcowa burza, jakby ponad chmurami smoki skaczące po impulsach piorunowych, od tej prędkości, grzmiały ze świstem. Takich grzmotów jeszcze nie było. Nie pojedyńcza gama najnormalniejszej burzy typu slychac z daleka, jak masz fart to uslyszysz bardzo glosno toczenie beczek i nawet trzaśnie elektrycznie z trzy razy aż się poczuje, nie, nie taka, każdy grzmot jakby na senat efszesnatek niespiesznie jechały odziane w huzarskie pióra zdziwione smoczy. Ze świstem wydziawionych gał. I elektryczne trzaski jakby poziome mniej wzruszające serce, bardziej oczy, ogólnie jakby rozjaśniające myśli, że będzie co ma być, albo nie będzie i może będzie inaczej, gdy zechcę, ale proszę o łaskawość jako bezpośredni świadek zamieszania obserwator, przedwczoraj było, jakby rozpędzały się smoki łapiąc pazurem błysku i podciągając katapultowały się niespieszno, tłocznie, naddźwiękowo piszcząc. Jakby ufoki wracały do swoich zakątków po udanej konferencji na Wawelu i właśnie nad Wisłą łapały się elektrycznej żyłki płynącej z kopców, wpinały się do sieci poziomych piorunów z błyskiem. Pomalutku, ostatnie pomachanie przez okno i jak z fifki wybite, tyle, żeby wybić sypią skały z wielkiego wora do kotła i tak się tłucze rynną, z momentu wziuuu w nadprędkość. Grzmotoświsty tłumnie, paradą płynęły w różnych kierunkach, tuż nad głową w chmurach. Ciekawe dokąd?

Portret użytkownika Odważniak

Jeden jutuber codziennie

Jeden jutuber codziennie sprawdza wulkany, trzęsienia, fracking, ekstrema pogodowe i takie tam info, ktore go zaciekawi, przegląd. Gościu zauważa dużo wypadków malych samolotów w usa kilkanascie w tym roku, gada, że jakieś anomalia magnetyczne będą coraz więcej zrzucać z nieba. Nazywa się Evolutionary Energy Arts - ładnie mówi i nie robi yyyyyy jak nasi niestety, tyle, że info z drugiej półkóli.

 https://m.youtube.com/watch?v=x4q2kieQ-cY

Skomentuj