W kwietniu 2014 odnotowano globalny wzrost ilości silnych trzęsień ziemi

Kategorie: 

Źródło: USGS

Aktywność sejsmiczna to coś co zawsze zaskakuje. Ludzkość nie umie jeszcze przewidywać trzęsień ziemi, ale skrupulatnie je rejestruje. Okazało się, że w kwietniu trzęsienia ziemi występowały szczególnie często.

 

Małe trzęsienia ziemi występują co kilkadziesiąt minut i to przez całą dobę. Średnie i duże wstrząsy sejsmiczne są jednak dosyć rzadkie. Zwykle mamy jedno lub dwa takie zdarzenia miesięcznie.

 

Kwiecień 2014 był nietypowy pod względem sejsmicznym nie z powodu całkowitej ilości trzęsień, ale z powodu nagromadzenia wstrząsów znacznie silniejszych o magnitudach powyżej 6,5 stopni w skali Richtera. W sumie w ciągu miesiąca było ich aż 13. Było też 5 ostrzeżeń przed tsunami, dlatego trzeba dużo dobrej woli, żeby nie widzieć w tym czegoś godnego przynajmniej uwagi.

1 kwietnia, M8.2, północne Chile

3 kwietnia, M7.8, północne Chile

12 kwietnia, M7.6, Wyspy Salomona

13 kwietnia, M7.7, Wyspy Salomona

19 kwietnia, M7.8, Wyspy Salomona

Amerykański USGS wykonał nawet bardzo ciekawą animację przedstawiającą wszystkie znaczące zdarzenia sejsmiczne, do których doszło w czasie kwietnia 2014r. Wszystko zaczęło się 1 kwietnia od bardzo silnego trzęsienia w Chile, a potem doszło do całej serii silnych trzęsień ziemi w obrębie Pacyficznego Pierścienia Ognia, ale i na Atlantyku.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika polkapl

Wiedza zawarta w Wedach o

Wiedza zawarta w Wedach o tysiące lat wyprzedza historie opisane w Biblii. Wedy - to opowieść o prastarej, wysokorozwiniętej cywilizacji istniejącej na Ziemi w czasach prehistorycznych. Wreszcie Weda - traktuje o dawnych ludach żyjących w zamierzchłych czasach na Arktydzie (?), które w związku ze zmianami klimatu migrowały na północne terytoria Starej Rusi.
Wedy mówią, że we Wszechświecie Boga Ramhi istnieje ogromna ilość boskich światów umieszczonych na różnych poziomach Wszechświata. Człowiek może przejść do nich jeżeli tylko będzie kierował się mądrymi prawami i wybierze Złotą Drogę Duchowości. Wedy odkrywają kosmiczne tajemnice o dawnych walkach jasnych sił Niebiańskich Gmachów z planety Makoszy w Wielkiej Niedźwiedzicy, planety Rad z Oriona i planety Rasa z gwiazdozbioru Lwa z ciemnymi mocami kosmicznego mroku.
Wspominają także, iż była stworzona ochronna granica, dzieląca Niebieskie Gmachy Białoboga i Podniebne Gmachy Ciemności Czarnoboga, a przebiegająca przez nasz System Słoneczny.
Wedy opowiadają, iż około 150 tys lat temu Wajtmara - ogromny statek kosmiczny uległ uszkodzeniu, w skutek czego zmuszony został do awaryjnego lądowania na planecie Ziemia, które nastąpiło gdzieś w okolicach tajemniczego lądu zwanego Arktyda. Na okręcie przebywało około 2 tysięcy istot, przedstawicieli czterech kosmicznych rodów pochodzących z planety Ingard, układu gwiezdnego Dienieboła z gwiazdozbioru Lwa. Nowa planeta bardzo przypominała rozbitkom ich daleką ojczyznę, dlatego postanowili zostać na planecie, którą nazwali Midgard. Wajtmara zaś po naprawach odleciała w otchłań kosmosu.
Kosmiczni rozbitkowie byli wysokimi, białoskórymi humanoidami,  o wzroście około dwóch metrów, różniący się między sobą jedynie kolorem oczu i włosów:

  • D'Aryjczycy - stalowe oczy i białe włosy
  • H'Aryjczycy - zielone oczy i jasnoblond włosy
  • Światorusy - niebieskie, chabrowe oczy  i ciemnoblond włosy
  • Raszeny - jasno-piwne oczy i ciemnoblond włosy.

W Wedach historia powstania nowego państwa Arktydy umiejscawiana jest w okresie istnienia cywilizacji Atlantydy i Lemurii. Wajtmara kilkukrotnie przylatywała na ziemię Midgard z nowymi przesiedleńcami na pokładzie. Kosmiczni emigranci nazwali swój kraj Daaria, siebie zaś plemieniem Rasy - Asami, posiadającymi głęboką duchową wiedzą, którą przekazali im Gwiezdni Opiekunowie.
Około 112 tysięcy lat temu ziemię Midgard odwiedzili Dadźbóg (dający, obdarowujący) Tarch wraz z Boginią Tarą przywożąc i przekazując osadnikom mądrość przodków - zasady wspólnego życia, przedłużania rodu, hodowli jadalnych roślin i traw (zbóż) z nasion, które przywieźli ze sobą. Ponadto w tym czasie Dadźbóg przekazał Asom Wedy zwane Aryjskimi, które zostały spisane sanskrytem na płytach z metali szlachetnych
Mniej więcej 109 tysięcy lat temu w skutek naturalnych katastrof Ariowie zostali zmuszenie do wielkiej migracji. Ariowie rozdzielili się na trzy główne grupy: jedne plemiona udały się na kontynent Oceanu Atlantyckiego, inne zaś posuwały się na południowy wschód, w głąb Azji, jeszcze inne zaludniały równiny Syberii. W czasach starożytnych, w miejscu równiny zachodnio-syberyjskiej istniało lodowate morze, zaś bardziej na południe znajdował się półwysep Awanturnik. Około 30 tysięcy lat temu rasa Asów założyła miasto Asgard Daryjski. Asy głównie zajmowały się rolnictwem nazywając się ariami-oraczami. Jednakże w skutek kataklizmów naturalnych na około tysiąc lat państwo-miasto przestało istnieć, jednakże w ciągu kolejnych 500 lat Ariowie odbudowali swoje państwo. Powstało wielkie "Siedmiorzecze" - miasta i osady na brzegach rzek: Irtysz, Iszym, Toboł, Tara, Jenisej, Lena i Ob, które utworzył wielkie państwo kultury wedyjskiej.
W tym czasie Ziemię zamieszkiwały także inne kosmiczne rasy. Atlantydę zasiedliły rasy z Marsa oraz gwiezdnego systemu Liry - czerwona rasa pochodziła z Gmachu Ognistego Smoka (Żmija) - gwiazdozbiór Wężownika. Z Gmachu Wielkiej Niedźwiedzicy, planety Makoszy przybyli żółci ludzie, i założyli chińską rasę, wojna między narodami była nieuchronna, żółte rasy były przeciwne przeniesieniu się białych ludzi w rejony południowej Azji. Z Gmachu Ciemnej Pustki, gwiazdozbioru Smoka przybyli ludzie o czarnej skórze i zaludnili 13 planetę systemu słonecznego, jednakże tuż przed jej zniszczeniem przenieśli się na Midgard. Czarnoskórzy Drawidzi i Nagowie czciciele Ognistego Smoka zaludnili Afrykę oraz Indie, gdzie nie niepokojeni oddawali cześć i składali ofiary swym bałwanom.
Rusowie prowadzili wojny z Drawidami i protochińczykami, którzy zdecydowanie sprzeciwiali się rozprzestrzenianiu białej rasy po całym kontynencie eurazjatyckim. Plemiona Daryjskie Kapłana Anta emigrowały na Atlantydę. Pewne grupy przelatywały na wimanach, inne zaś przepłynęły ocean na wyspę Tule, a następnie dalej, na wyspy Atlantydy. Przeszło 15 tysięcy lat przeżyli Ariowie na Atlantydzie początkowo tocząc walki z Atlantami, później jednak nastąpiło pomieszanie niektórych plemion Arian z Atlantami.
[..........]
 
Na podstawie: http://www.znaxar.com

Portret użytkownika polakk

Lwów podpalili siedziby

Lwów podpalili siedziby wyborów Tymoszenko

W wyniku podpalenia częściowo zniszczony biurze nieruchomości.

Nie wiadomo, w nocy z 06 maja popełnił biurze podpalenie Lwowa regionalnej organizacji partyjnej W Ojczyzny, gdzie siedziba wyborczy kandydata na prezydenta Julii Tymoszenko, służba prasowa partii.

tłumaczenie ale do zrozumienia!!!

Portret użytkownika Medium

Animacja z jednego roku

Animacja z jednego roku niczego w zasadzie nie przedstawia - to wąziutki horyzont zdarzeń.
Widziałam inną animację, japońską, przedstawiającą wybuchy nuklearne od Hiroszimy do końca zimnej wojny. I chętnie zobaczyłabym ciąg dalszy Smile

Skomentuj