Sonda Voyager-1 prawdopodobnie opuściła Układ Słoneczny

Kategorie: 

Źródło: NASA

W dniu wczorajszym pojawiła się informacja, że pierwszy ziemski pojazd kosmiczny opuścił Układ Słoneczny. Próbnik należy do NASA i nazywa się Voyager-1. Od dłuższego czasu pojawiały się pogłoski, że sonda opuści w końcu heliosferę, czyli obszar oddziaływania Słońca. Dane docierające z Voyagera przekazały w końcu informacje wskazujące na to, że obszar bezpośredniego oddziaływania promieniowania słonecznego i jego grawitacji został pokonany.

 

Sonda międzyplanetarna Voyager-1, należąca do NASA rozpoczęła swoją podróż 35 lat temu. Od jakiegoś czasu dochodziły informacje, że próbnik przekracza krańce heliosfery. Teraz NASA twierdzi, że sonda znalazła się już poza nią. Można, więc powiedzieć oficjalnie, że obiekt utworzony przez ludzi po raz pierwszy wyleciał z Układu Słonecznego.

 

Dowodem na to, że sonda nie znajduje się już w naszym systemie planetarnym a co najważniejsze w obszarze oddziaływania Słońca, są właściwości wodoru i helu, uzyskane z czujników sondy. Naukowcy twierdzą, że mogą one być charakterystyczne dla przestrzeni międzygwiezdnej. Kolejny dowód, jak mówią eksperci, to dramatyczne zmniejszenie oddziaływania na jednostkę naładowanymi cząstkami ze Słońca. W tym samym czasie, odnotowano gwałtowny wzrost galaktycznego promieniowania kosmicznego.

 

Mimo tych rzekomych dowodów naukowcy nadal nie są w stanie ustalić ze stuprocentową pewnością, że sonda osiągnęła przestrzeń międzygwiezdną, czy też może znalazła się w jakieś przestrzeni pośredniej, znajdującej się poza Układem Słonecznym, ale wciąż jeszcze nieznanej ludzkości. Sonda porusza się tam gdzie nigdy jeszcze nie dotarł żaden inny pojazd, dlatego wszystko, z czym się spotyka nie ma precedensu.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika GodzinaW

  Zapraszam do włączenia się

 
Zapraszam do włączenia się do akcji.Polega ona na wyemitowaniu spotu reklamowego przed głównym wydaniem wiadomości w tvp.Spot pokaże stan Państwa pod rządami peło.Zbieramy fundusze na to za pomocą wejść na stronkę i kliknięć w reklamy na niej.Akcja obije się echem w reżimowych mediach.Pomagajcie i dołączajcie nic Was to nie kosztuje a możemy zrobić coś wielkiego dla Polski.Najwyższa pora stanąć do walki z tym bagnem!
www.bzdetywsieci.pl

Portret użytkownika GodzinaW

  W jedności

 
W jedności siła!Pokazujecie,że potrafimy razem wiele!Od 2 dni istnieje blog,na którym umieściliśmy reklamy.Całkowity koszt z ich klikania i wyświetlania przeznaczamy na akcję.Chcemy umieścić bilbordy i plakaty w miastach informujące jak zniszczoną Polskę mamy dzięki złodziejskim rządom!Wspierajcie nas,dołączajcie klikajcie to Was nic nie kosztuje a my już wkrótce ugryziemy twardy beton z wiejskiej!
www.bzdetywsieci.plW jedności siła!Pokazujecie,że potrafimy razem wiele!Od 2 dni istnieje blog,na którym umieściliśmy reklamy.Całkowity koszt z ich klikania i wyświetlania przeznaczamy na akcję.Chcemy umieścić bilbordy i plakaty w miastach informujące jak zniszczoną Polskę mamy dzięki złodziejskim rządom!Wspierajcie nas,dołączajcie klikajcie to Was nic nie kosztuje a my już wkrótce ugryziemy twardy beton z wiejskiej!
www.bzdetywsieci.pl

Strony

Skomentuj