Voyager znalazła się na progu przestrzeni międzygwiezdnej

Kategorie: 

 

Naukowcy poinformowali w poniedziałek, że wysłana ponad 30 lat temu sonda kosmiczna Voyager znalazła się w punkcie, w którym ustaje wiatr słoneczny i oddziaływania magnetyczne zaczęła swą wędrówkę w przestrzeni międzygwiezdnej.

 

Nie jest do końca wiadome, kiedy posiadający napęd atomowy Voyager przełamie tą barierę. Naukowiec z NASA, Ed Stone twierdzi, że to może być kilka miesięcy albo kilka lat.

 

Poruszając się po obwodzie Drogi Mlecznej, Słońce generuje wiatr naładowanych cząstek poruszających się we wszystkich kierunkach. Przed samym Słońcem, wiatr solarny jest skompresowany niczym fale na przodzie płynącego okrętu z tym, że poruszającego się w plazmie emanującej spoza Układu Słonecznego.

 

Cząsteczki słoneczne są kierowane w dół i w górę oraz za Słońcem, co powoduje, że powstaje jakby warkocz kometarny z plazmy. Obszar wokół Słońca, w którym dominującą siłą jest wiatr słoneczny nazywamy heliosferą. Heliopauzą nazywamy granicę miedzy heliosferą i przestrzenią międzygwiezdną.

 

Żaden ziemski statek kosmiczny nie opuścił jeszcze Układu Słonecznego, więc Voyager 1 leci przez niezbadane terytorium pomiędzy oddziaływaniem wiatru słonecznego i międzygwiezdnego.

 

Ostatnie dane z Voyagera 1 pokazują, że pojazd jest w regionie stagnacji. Naukowcy używając znajdujących się na pokładzie sondy urządzeń badających naładowane cząstki stwierdzili, że poziom wiatru słonecznego jest bardzo niski a jego podmuchy chaotyczne. Voyager znajduje się aktualnie 17 miliardów kilometrów od Ziemi.

 

Źródło: http://www.spaceflightnow.com/news/n1112/06voyager/

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Stanley

No cóż, znasz inną

No cóż, znasz inną cywilizację, żeby mieć porównanie? Może na Gliese 581g albo Kepler 22-b? W skali wszechświata WSZYSTKO wydaje się małe, albo nieskończenie małe - o ile wszechświat jest nieskończenie wielki, a może nie jest? Może to tylko akcja jak z seksmisji? W sumie skąd możemy wiedzieć co jest poza naszą atmosferą jak tylko żerujemy na info dostarczanym Nam przez tych wrednych naukowców?

Portret użytkownika Danuta Ignatiuk

The civilization of the

The civilization of the Maya Indians of South America (Yucatan,in Guatemala, Bolivia, Peru, Honduras) was r.przed 10,000 BC2000 years of our era, that is 12,000 thousand years ago.And now that we have for 2011, add another 11 years, it means that modern man with his artificial civilization came intoexistence 13,000 years for 11 years! Here is my bowdiscovered 13-Cheap satanic machine, that now govern ournarodami.Tak so present the third millennium of our era does not bode no good.Danuta Ignatiuk-23 November 2007. 

Portret użytkownika Gość

Ludzie, gdzie Wy teraz

Ludzie, gdzie Wy teraz robicie podstawówki i jak to się dzieje, że zdajecie do następnej klasy??? Jak można pisac po polsku "majom"?? Co to [cenzura] jest??MAJĄ (Ą to taka litera polskiego alfabetu!!). Myślę, że Admin nie powinien publikować komentarzy, których treść wskazuje na "jedynkowego ucznia" jako autora. Bo ktoś z takim intelekmet nic nie wnosi. Sorry.

Portret użytkownika Makrela

Drogi Gościu, trzeba być

Drogi Gościu, trzeba być tolerancyjnym nawet dla analfabetów. Nie ma sensu z tym walczyć, bo tacy ludzie i tak nie zrozumieją, że taka pisownia wybitnie źle o nich świadczy. To ich sprawa, jak chcą być przez innych postrzegani. Jeśli odpowiada im bycie internetowym tumanem (bez obrazy oczywiście) to będą pisać i zachowywać się tak, a nie inaczej. Są nawet tacy, którzy nie dość, że piszą jakby w życiu w szkole nie byli, to jeszcze bawi ich, kiedy ktoś na to zwraca uwagę, czują się wtedy ważni, ot, tacy cwani prowokatorzy.Takie czasy, takie pokolenie. Takie i podobne zachowania trzeba po prostu olewać. Jak razi nas taka pisownia, to nie czytajmy takich komentarzy, nie komentujmy ich, nie zwracajmy uwagi na tłumoków.

Portret użytkownika NIKT

A jesli sa tacy goscie ktorzy

A jesli sa tacy goscie ktorzy mieszkaja od dziesiecioleci na obczyznie, maja wiedze ale coraz wieksze problemy z pisownia polska, to takich tez olewac ? Olewac takich, pomimo ze moga COS WAZNEGO wniesc, przekazac ? A jesli sa tacy , ktorzy z roznych powodow nie mogli chodzic do szkoly a maja ogromna wiedze z ksiazek i opowiadan, lub wlasnych przemyslan i doswiadczen, obserwacji.... takich tez olewac ? A jesli ktos wogole nie ma pochodzenia polskiego ( takich jest duzo ) a ucza sie jezyka polskiego ( prywatnie ) ( znam takich ) i wchodza na polskie strony internetowe, na polskie fora.... takich tez olewac ???

Portret użytkownika Stanley

Tak, tak. Oczytani,

Tak, tak. Oczytani, wybitni... analfabeci? Potężna wiedza z "książek i opowiadań" oraz "obserwacji" czegoś co nigdy nie było napisane w moim ojczystym języku? Chyba ten mega inteligent z RPA dałby radę opanować podstawy języka polskiego (fonetycznie wybredne ogonki ąę), aby przekazać nam te jego, wspaniałe i krytyczne dla egzystencji, wnioski gdyby jego "książki i opowiadania" były jednak napisane po polsku? Nachodzi zatem wniosek: koleś nie dość, że nie jest z Polski  to jeszcze nie czyta po polsku, ale namiętnie dyskutuje na tym forum? Dysleksja i dysortografia stały się bardzo popularne jakieś 10 lat temu i zostały bardzo "wyrozumiale" przyjętę przez MEN itp. Teraz widać jak ta "serdeczność" się objawia... pytanie czemu ktoś z ministerstwa tak olewczo podszedł do tematu poprawnej pisowni i wypowiadania się?  ci co mieshkajom od dziesiemcioleci na opczyzinie i olewajom jenzyk polzki i swojom polskom rodzinem w polzce i majom mega waszne warzym staniem inwormacje po prozdu cienszko srosumiejzi i jaki to ma senz jak i tak wienkrzosc takih postuf jezd pizana pszez nazdoladtuf? acha kliknij mego linka na fejsie!!!!!!!!!!!!11111111111111!!!!!!!!!!1 pliiiiiiiiiiiiizzzzzzzzzzzzzzzz!!!!!!!!!!!11111111111111111111

Portret użytkownika NIKT

Znam czlowieka ktory pisac i

Znam czlowieka ktory pisac i czytac nie potrafi, jest ale madrzejszy niz my wszyscy razem wzieci !
Sa muzycy i kompozytorzy ktorzy wogole nut nie znaja !
Kilku z nich sa swiatowej slawy.

Dziekuje za uwage.

PS :

Chodzi mi o OLEWANIE, bo moim zdaniem nie powinno sie NIKOGO OLEWAC.

Portret użytkownika qqwwee

Tak Voyager jest już dosyć

Tak Voyager jest już dosyć daleko od Ziemii,że mogły się nim zainteresować obce cywilizację.

Mam pytanie czy w planach był powrót Voyagera na Ziemię.Bo jeśli nie to naukowcy z NASA poraz kolejny pokazują jakimi są frajerami wysyłając w odległy kosmos "wytwór ludzki..."

Portret użytkownika Dżyszla

Jakie pola? Sonda ma

Jakie pola? Sonda ma zasilanie atomowe, które było przewidziane na dość długo. Jednak "zniknięcie" sondy wiązało się - w ówczesnym rozumowaniu - z brakiem możliwości na odebranie sygnałów. Technologia poszła jednak tak szalenie do przodu, że bez problemu wciąż można odbierać ten slabiutki sygnał, jaki dociera.Myślę, że ciekawe byłoby wypuszczenie drugiej sondy tym samym szlakiem w roli retransmitera. Jednak nikt nie daje gwarancji, że Voyager nie ulegnie uszkodzeniu, więc druga misja byłaby marnowaniem pieniędzy...

--------------------------------------------------------------------------------Jedynym więzieniem z którego nikt nas nie może uwolnić ,to to w którym możemy sami zamknąć nasz umysł. Strzeżcie się paranoi!

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem