Rosyjski rabin będzie rozmawiać z papieżem o nacjonalizmie w Europe

Kategorie: 

youtube.com

Pinchas Goldschmidt, Naczelny Rabin Moskwy, zamierza omówić z Papieżem Franciszkiem los europejskich Żydów, którzy są zmuszeni do opuszczenia swoich domów z powodu zagrożenia islamskim radykalizmem. 20 kwietnia br. weźmie on udział w spotkaniu z Papieżem jako członek delegacji Konferencji Rabinów Europejskich, donosi Tass.

 

 

 


„Mamy nadzieję, że wspólnie będziemy w stanie zażegnać zagrożenie islamskim radykalizmem, który dziś wisi nad całą Europę. Sprawą najwyższej troski jest los europejskich Żydów. Wielu ludzi  teraz opuścić swoje domy z powodu ekstremistów" – powiedział rabin.

Goldschmidt powiedział, że dziś chrześcijanie i Żydzi są „ sojusznikami w pokojowych stosunkach między narodami i religiami. Erę konstruktywnego dialogu między Watykanem i europejskimi Żydami traktujemy, dzięki Franciszkowi, z najgłębszym szacunkiem" - dodał.

 

Rabin powiedział, że udział rosyjskich rabinów i liderów społecznych w Watykanie pozwoli również omówić  „obecne stosunki między Rosją i Zachodem. Przeżywamy ciężkie czasy, a Kościół katolicki i społeczność żydowska może użyć środków, mających na celu poprawę sytuacji”.


Spotkanie z Głową Kościoła Katolickiego przygotowywane jest od ponad rok. Będzie w nim uczestniczył naczelny rabin Rzymu, Francji, Belgii, Niemiec i Anglii - członkowie Konferencji Rabinów Europejskich.

 


 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika GrgZx

W projekcie cywilizacji

W projekcie cywilizacji ziemskiej nie bylo zydow. Pojawili sie przypadkiem 6000 lat temy w wyniku pewnej katastrofy. Ni jak tu nie pasuja, a ziemia nie pasuje do nich, dlatego musza z atd odleciec.

Portret użytkownika Zenek ;)

Z serii WSZYSTKIE KOLORY

Z serii

WSZYSTKIE KOLORY SEMICKIEGO "ZJ**A" WRZESZCZĄCEGO "MORDUJ GOJÓW":

https://i0.wp.com/nowapolska-w-internecie.pl/wp-content/uploads/2015/03/00009.jpgOn NAPRAWDĘ mówi to NA SERIO kruchtowe filonazistowskie BAŁWANKI znoszące im w pocie czoła swoje łapówki (datki) za GÓWNOWARTE ODPUSTY i inne diabelskie świecidełka.... Krew nienarodzonych słowiańskich dzieci w ampułkach to NAJLEPSZY JUDAISTYCZNY AMULET.... Jeden włoski żyd w swojej książce o RYTUALNYCH MORDACH ŻYDÓW NA CHRZEŚCIJAŃSKICH DZIECIACH to opisał za co go inni "bogobojni" żydzi z miejsca WYKLNĘLI za ZDRADĘ TAJEMNIC ICH RELIGII, TYCH PRAWDZIWYCH a nie demo z telawizji.... która ma kazane jak i inne media GLORYFIKOWAĆ PUSTYNNY NAZIZM i jego "krzewicieli" (patrz art "Zabić Szwecje" tu na portalu).....

Portret użytkownika Tata Buki

Izrael się wyludnia to muszą

Izrael się wyludnia to muszą jakoś "zachęcić" tych ustawionych z Europy swych barci w wierze na zadupia pustyni z możliwością kąpieli w morzu słonym. Czyli brak chętnych na kibuce, ale jak ich postraszą to może paru przybędzie. Zresztą jak dalej będą prowadzić taki tryb nienawiści do całego Świata, to nie będzie gdzie im uciec, ponieważ gdzie nie pojadą tam będą ich mordować tubylcy dla sportu.
I może być tak jak to zrobili Rzymianie w tym mjejscu góra w Masada tłumiąc ostatnie powstanie Żydów. Otoczyli, sieka, krew i znikąd pomocy, w końcu samobójstwo tych u góry.

 
O zburzeniu Pierwszej i Drugiej Świątyni Jerozolimskiej nie wspomnę.
 
Jak dalej będą tak robić, a historia lubi się powtarzać i może nabrać światowego rozmachu.
 
Ps. Fotki pochodzą chyba z ich stron internetowych, bo nie mam czasu szukać w necie pierdół Smile

Portret użytkownika odważniak

Odczytuję to tak: bo

Odczytuję to tak: bo islamiści nas straszą (ale że sami ich zbroimy to ciii), to musimy się przenieść tam, gdzie nie ma islamistów, czyli do Polski, a że w Polsce barany wszystko łykają co pierdnie biały papcio, to trzeba z nim gadać. Resztę urobią nasze (w sensie wys.rane) media papkowe.

Portret użytkownika nalepka

Pejs będzie lobbował za

Pejs będzie lobbował za prywatyzajcą.... Skąd My to znamy?

CRUSADERS - co prawda to prawda. Ale to celowe zagrywki "polskich" mediów.  Często jest tak że pokazują tylko nasze podwórko, tak jakby reszta świata nie istniała lub nie działo się na nim nic szczegulnego. 
Pejsate-syjonistyczne tałatoajstwo dba o "trzodę" żeby ta nie myślała za wiele.
Pozdrawiam.

Portret użytkownika Pola2

Tomasz26 - "żydowskim

Tomasz26 - "żydowskim papieżem" napisałeś. A to ci dopiero nowiną. Franciszek żydem. Przypominam ci,  że żydzi zwalczają katolików a wspierają wszelkiej maści komuchòw. Stoisz więc z nimi po tej samej stronie. 
 

Portret użytkownika vici

Rabin z moskwy jeśli się nie

Rabin z moskwy jeśli się nie czuje bezpiecznie to szybciudko powinien udać się do Israela. Tam napewno mu będzie dobrze. Tylko żeby całej Moskwy ze sobę nie zabrał, to jednak dziedzictwo Słowian! Ale dobrze by było gdyby zabrał ze sobą wszystkich swoich ziomków. Już tak dużo szkód narobili w europie, że wreszcie można by zacząć żyć normalnie i normalnie się rozwijać. Bardzo prosimy rabina i jego naród o opuszczenie europy!

Skomentuj