Papież Franciszek oświadczył, że to NATO sprowokowało Rosję: „być może szczekanie NATO w pobliżu granic Rosji doprowadziło do reakcji Kremla"

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Papież Franciszek słynie z kontrowersyjnych wypowiedzi, które zwykle bardzo podobają się postępowcom. Tym razem cały zachodni postępowy świat zawył na pana Bergoglio ze złością. O co poszło? Podczas wywiadu jakiego Ojciec Święty udzielił włoskiemu dziennikowi Corriere de la Serra, papież oświadczył w kontekście wojny rosyjsko-ikraińskiej, że „być może szczekanie NATO w pobliżu granic Rosji doprowadziło do reakcji Kremla."

Kiedy papież wypowiadał się jak pracownik fundacji George'a SOrosa, wszyscy rozpływali się w zachwytach. Gdy wsparł nielegalną imigrację islamską do Europy, cmokano z zadowoleniem. Podobne wyrazy aprobaty pojawiły się gdy zaczął aktywnie wspierał segregację sanitarną i szczepienia przeciw COVID. Kiedy otwierał Watykan nawet dla zaciekłych aborcjonistów był określany jako "nowoczesny". Doszło do tego, że głosy krytyczne względem pana Bergoglio - pseudonim "papież Franciszek" - były sekowane przez algorytmy Google uważające to za "Treści Niewłaściwe". Dopiero teraz gdy idol lewactwa z Watykanu nagle przypomniał co było przyczyną rosyjskiej napaści na Ukrainę, rozpoczęło się światowe święte - nomen omen - oburzenie.

 

Papież stwierdził również, że patriarcha Moskwy i całej Rusi Cyryl "nie może stać się ministrantem Putina". Relacjonując swoją rozmowę wideo z przywócą Cerkwii Moskiewskiej, Cyrylem stwierdził: "Przez pierwszych 20 minut z kartką w ręku przeczytał mi wszystkie usprawiedliwienia wojny. Słuchałem go i powiedziałem mu: ja z tego nic nie rozumiem".

 

Podczas wspomnianego wywiadu dla włoskiej prasy, Papież Franciszek zadeklarował, że nie wybiera się do Kijowa, tak jak robią teraz wszyscy przywódcy, ale wyraził chęć spotkania z Władimirem Putinem. Jak przyznał Franciszek, wciąż czeka na odpowiedź Putina i obawia się, że "nie chce on tym razem spotkania".

 

Ocena: 

Średnio: 4.1 (19 votes)

Komentarze

Portret użytkownika Endymion

Ciekawie dzieje się, najpierw

Ciekawie dzieje się, najpierw Ławrow, teraz Papież wygłaszają niepoprawne politycznie tezy. Czyżby jakiś rozłam na scenie politycznej Świata? Oboje biją nie bezpośrednio, ale pośrednio w USrAel. Odejście od dolara w rozliczeniach międzypaństwowych spowoduje bankructwo USA, a to oznacza ich ucieczkę do przodu, czyli wojna. Izrael mający zbankrutowanego opiekuna bez możliwości pomocy militarnej zostanie zjedzony przez Iran i Hamas.
Obawiam się obserwując obecne wydarzenia, że biją werble wojenne, czy tam inne tamtamy.
Atak w Pakistanie na Chińczyków, to pewnie FalseFlag w celu zajęcia Chin problemami wojną przy granicy, ale to nie uda się, Chiny są pragmatyczne, poczekają jak wojna wykrwawi Zachód, Rosję, Bliski wchód i wejdzie jako "pokojowy" rozjemca ze swoją wielką nowoczesną armią. Japończycy są nieformalnie pod okupacją USA, nienawidzą ich od Hiroshimy i nigdy nie zapomną, myślę, że zostaną sojusznikiem Chin.

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika spokoluz

Zaczyna się dynamiczny

Zaczyna się dynamiczny galimatias powiązań kto z kim a kto przeciw komu , kto od kogo może więcej uzyskać i kto kogo może bardziej wydoić , czy lepiej będzie nam po tej czy tamtej stronie . Zaufania nie ma już nigdzie a co będzie zależy od obecnych poszczególnych rządów lub tych , którzy obalą ten czy tamten rzą w imię poparcia tego czy tamtego ( np. Pakistan najświeższy ). Ciekawe jak długo wytrzyma układ usman-bryt-isra-poli-ukra . W eu trzeszczy jak i w srato bo są poważne konflikty interesów i chęci utrzymania swoich gospodarek w jako takim stanie. Wykładnią będą zasoby żywnościowe i możliwość ich importu dla tych krajów , które mają deficyt żywnościowy. Głód może obalić wiele rządów i zmienić ich poltyczny kierunek . Chinole zrobili zapasy spożywcze i energetyczne na prawie 2 lata - jak długo potrwa zmiana geopolityki ? Poczekamy , zobaczymy.

słowian dobrej woli jest więcej -słowiański wiec , słowiański zew , słowiański duch , słowiańska krew !

Portret użytkownika Endymion

"Zaczyna się dynamiczny

"Zaczyna się dynamiczny galimatias powiązań kto z kim a kto przeciw komu"

dobrze to określiłeś, jest tyle nie wiadomych: Indie, Turcja, co zrobi Iran, a o Ameryce południowej nie można zapominać.

Moim zdaniem ten konfilkt lokalny ma się rozlać na Świat, gracze obserwują, mierzą siły na zamiary i kalkulują.

Załóżmy, że Turcja, Iran, Indie oraz Chiny wesprą Rosję przeciw USrAelowi; mamy gotowy scenariusz IIIWŚ i to dość prawdopodobny, a Argentyna z Meksykiem wykorzystają sytuację, aby dobić znienawidzonych anglosasów. Dzieje się, z tego powodu uważam, że Morawicek z Kalsteinem szykują się do ewakuacji.

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika Piotrek van Ike

Szykuje się nam wszystkim

Szykuje się nam wszystkim biblijny Armagedon , ale tym razem zainterweniuje Bóg,  ostaną się tylko ludzie prawi. 

Początek końca obecnego , światowego systemu polityczno- ekonomicznego poprzedzi upadek i zniszczenie " wielkiej nierządnicy,  odzianej w purpurę I szkarłat ( chodzi o Watykan) , zobacz Apokalipse Św. Jana rozdział 17 - serdeczności 

Portret użytkownika Endymion

Takie mam do Ciebie pytanie,

Takie mam do Ciebie pytanie, który ostatni papież nie był anty papieżem i nie był w mafii globalnej umoczony? Może jan VIII, papieżyca Joanna?

O Benedykcie z hitlerjugen i kremówce kryjącym pedofilię nawe nie pisz, proszę, abyś nie kompromitował się.. wczesniej Pius XXI oraz Pius XXII popierający faszyzm. Marcin V po bitwie pod Grunwaldem nałożył klątwę na Polaków, której Lolek Kremówka nie uchylił, ani poprzednicy!

Bergolio nie jest antypapieżem! Jest taki sam jak poprzednicy.

UDOWODNIJ, ŻE NIE, tylko w skrócie, własnymi słowami, a nie durnymi wklejkami, proszę..

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Strony

Skomentuj