Przewiduje się, że rok 2023 będzie najcieplejszy w historii

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Świat stoi w obliczu bezprecedensowego kryzysu klimatycznego, w miarę jak temperatury w dalszym ciągu rosną do alarmującego poziomu. Według badań przeprowadzonych przez profesor Qingxiang Li z Uniwersytetu Sun Yat-sena rok 2023 będzie najcieplejszym rokiem w historii. Badanie, oparte na globalnym chińskim zbiorze danych Merged Surface Temperatura 2.0 (CMST 2.0), pokazuje, że maj tego roku został już uznany za najcieplejszy miesiąc w historii.Po przeanalizowaniu danych CMST 2.0 naukowcy odkryli , że pierwsza połowa 2023 r. była trzecią najgorszą temperaturą od rozpoczęcia pomiarów, zaraz za latami 2016 i 2020. W kwietniu średnia globalna temperatura powierzchni mórz osiągnęła rekordowy poziom, a w czerwcu średnia globalna temperatura powietrza na lądzie osiągnęła najwyższy poziom, dzięki czemu maj był najgorętszym miesiącem w historii średnich globalnych temperatur powierzchni.

 

W badaniu prognozuje się również, że do drugiej połowy 2023 r. temperatury na świecie będą nadal rosły, do czego przyczynią się takie czynniki, jak El Niño i powszechne pożary. W lipcu tego roku odnotowano już bezprecedensowy wzrost zarówno średniej globalnej temperatury powierzchni morza, jak i średniej globalnej temperatury lądu, bijąc wszystkie dotychczasowe rekordy.

 

Profesor Lee ostrzega, że ​​jeśli obecne trendy się utrzymają, rok 2023 może być dopiero początkiem. „Biorąc pod uwagę obecną trajektorię i wyniki prognoz krótkoterminowych El Niño, a także niezwykle pozytywną fazę wielodekadowej oscylacji Atlantyku, która ma silny wpływ na globalne temperatury powierzchni, oczekuje się, że rok 2023 będzie najgorętszym rokiem w historii” – dodał. powiedział. „Co więcej, w 2024 r. na powierzchni Ziemi mogą wystąpić jeszcze wyższe temperatury”.

 

Nie można przecenić wartości zbioru danych CMST 2.0. Opracowany przez grupę profesora Lee, jest jednym z najbardziej kompleksowych zbiorów danych referencyjnych na temat temperatur powierzchni Ziemi. Łączy dane dotyczące temperatury gruntów pochodzące z ponad stu lat i nowoczesne badania, dostarczając bezcennych informacji klimatologom i decydentom. Ten zbiór danych podważył także koncepcję „przerwy w globalnym ociepleniu” w ciągu ostatniej dekady i został poszerzony o dane dotyczące temperatury w Arktyce.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika axell69

"Przewiduje się" - słowo

"Przewiduje się" - słowo kluczowe  które  związuje   ciemne przesłanie   podprogowe   - Admin   nasz to   specjalista w tych   tematach 

Powiadam wam ze na Costa del Sol   jest tego roku   zimniej niż    kiedykolwiek  ," przewiduje się" że będzie to najzimniejsze  lato w Andaluzji ,   ale do  szeczy    samej       bo w istocie   lub sednu sprawy  Andaluzja  to najcieplejszy  kawałek Europy   , co nie ?, ale nie w tym roko . Mimo że wakacje dla turystów     były całkiem udane   to  ani  wiosna  i ani   jesień  andaluzyjska   nie  potwierdza   kłamst  szydowskich mediów   jak i szydowskichzmiannaziemi - jest dużo chłodniej  , powiem inaczej   , jest zimno mimo że ciepło   w porównanu do warunków  panujących  w Polsce ..\   sam nie rozumiem  tego  że  tu wchodzę  i komentuję   ,  na jakiego  kutasa  >> też   nie wiem  . Wiem  jedynie że   bredni i   szydowskiego skomlenia    o  datek   nie dzierżę 

zdrawka   dla   sypatycznych  SłowiańskoMyślących 

"Płaskoziemcy łączą wysiłki  na całej kuli  Ziemskiej"  - znalezione w sieci xD

Portret użytkownika Emer

Jasne w maju jeszcze

Jasne w maju jeszcze rozpalalem w piecu bo w domu było zimnawo. W czerwcu pojechałem na wakacje i czerwiec i lipiec nad Bałtykiem był wyjątkowo kijowy. Nocami podmarzaliśmy! Raz było nawet 9 stopni! Sierpień taki sobie bez szału. Za to teraz wrzesień przepiękny. Dodam że na Mazowszu posłucha a nad morzem pokazywali! Czasami musieliśmy się wstrzeliwac w okno pogodowe aby na spacer po plaży pochodzić. Oddając jednak sprawiedliwość ciepłe i gorące dni też były. Takie pomieszanie, 2022 gorąc, 2021 gorąc jeszcze większy.

Portret użytkownika Drwal

Dokładnie! Gdzieś około 10

Dokładnie! Gdzieś około 10 maja wychodziłem o północy na dwór i było -5, a przy gruncie jeszcze zimniej. W ogóle wiosna do czwartego tygodnia maja była bardzo zimna. Po prostu jak się chce jakąś ideologię wcielić w życie to choćby kot napaskudził na dywan, oszołomy będą szukali w tym dowodów swojej racji.

Portret użytkownika wiktor wektor

Mylisz tendencję globalną z

Mylisz tendencję globalną z obserwacją lokalną czyli subiektywną. Ocieplenie klimatu ziemi (czyli całej planety) nie oznacza, że wszędzie zrobi się cieplej. Znaczy to że średnia arytmentyczna temperatur ze wszystkich miejsc jest teraz większa. 

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika syriues

U mnie po gradobiciu

U mnie po gradobiciu sierpniowym zakwitły kolejny raz kasztany,to znak ze zblizaja sie tropiki.mnie tam noe przeszkadza.zmiany zawsze są burzliwe.

Takze cytuje ie martwcie się, że mowia o wojnach,to musi przeminąć. "

I przeminie trn caly chłam parszywej obludnej skowyczacej obludnicy.

 

Portret użytkownika Lommmo

Kto powie że pamięta tak

Kto powie że pamięta tak ciepły wrzesień  to kłamie. U mnie rosną  nowe młodziutkie mięciutkie cukinie na kotleciki wege.  Absolutnie nie pamiętam  aby wcześniej wyrósł drugi zbiór. A winogrona urosły  wielkie o pyszne duże jak importowane ale smak nawet lepszy.  

Portret użytkownika S

" W badaniu prognozuje się

" W badaniu prognozuje się również, że do drugiej połowy 2023 r. temperatury na świecie będą nadal rosły "  - to fajnie, bo skoro mamy już drugą połowę 2023 i wiemy, że było zimniej (globalnie) niż rok temu, to wiemy również gdzie można wsadzić sobie te "przełomowe" badania. Ja się zaczynam zastanawiać, czy ktoś grozi zamknięciem ZnZ jeśli nie będzie zamieszczal propagandowych bredni globalistów? Bo te "klimatyczne" i "spalinowe" artykuły są tu ostatnio tak głupie i zakłamane, że Greta byłaby dumna ....

Strony

Skomentuj