Zdaniem klimatyczych alarmistów do 2030 roku temperatura na Ziemi wzrośnie o 1,5 stopnia Celsjusza

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Klimatolodzy przewidują, że temperatura na Ziemi wzrośnie o 1,5 stopnia Celsjusza z 50% szansą na utrzymanie lub zwiększenie obecnego poziomu emisji gazów cieplarnianych. W 2022 roku ustanowiono kolejny rekord. Poinformowało o tym biuro prasowe Uniwersytetu w Exeter.

 

W grudniu 2015 r. podpisano porozumienie paryskie w sprawie walki z globalnym ociepleniem. W jej ramach uczestniczące kraje zobowiązały się do dobrowolnej redukcji emisji CO2 w nadchodzących dziesięcioleciach, aby utrzymać średni roczny wzrost temperatury na poziomie około 1,5-2 stopni Celsjusza.

"W tym roku ustanowimy nowy rekord antropogenicznej emisji dwutlenku węgla, pomimo konieczności ustanowienia odwrotnych rekordów. Pewne pozytywne zmiany wciąż się dzieją, ale uczestnicy Konferencji Klimatycznej ONZ muszą pilnie podjąć działania, jeśli chcemy uniknąć 1,5 stopnia wzrost temperatur Celsjusza i więcej” – powiedział Pierre Friedlingstein, profesor Uniwersytetu w Exeter (Wielka Brytania), cytowany przez służby prasowe uniwersytetu.

 

Wielu klimatologów zakłada, że ​​cel ten nie zostanie osiągnięty, gdyż w tym celu ludzkość będzie musiała zredukować emisje do zera lub nawet zacząć usuwać dwutlenek węgla z atmosfery. Oprócz tego kraje uczestniczące w porozumieniu opracowują plany przyspieszonej odbudowy lasów i innych naturalnych ekosystemów aktywnie absorbujących CO2 z atmosfery.

 

Naukowcy odkryli, że kluczowy cel Porozumienia Paryskiego może się nie udać już w tej dekadzie, pomimo wszystkich podjętych działań. Naukowcy doszli do takiego wniosku w trakcie mierzenia, jak zmienił się poziom emisji gazów cieplarnianych w 2022 roku. Jak stwierdzili klimatolodzy, wskaźnik ten kontynuował szybki wzrost, który rozpoczął się w zeszłym roku. Osiągnęła 40,6 mld ton CO2, czyli o 1% więcej niż przed rokiem. Jednocześnie naukowcy stwierdzili, że ilość emisji CO2 związana ze spalaniem paliw kopalnych wzrosła o około 5,1% w stosunku do roku 2020.

 

Sugeruje to, że obecna niestabilność gospodarcza i sytuacja epidemiologiczna nie przeszkodziły w ożywieniu i gwałtownym wzroście wykorzystania węglowodorów w przemyśle i energetyce. Zdaniem naukowców liczba ta jest obecnie bardzo zbliżona do rekordowych poziomów z 2019 r. Jeśli ten poziom emisji zostanie utrzymany lub zwiększony, profesor Friedlingstein i jego współpracownicy przewidują, że istnieje 50% szans, że temperatura na Ziemi wzrośnie o 1,5 stopnia Celsjusza już w tej dekadzie.

Ocena: 

1
Średnio: 1 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Taaa...

Czy nikogo nie dziwi, że

Czy nikogo nie dziwi, że zawartość CO2 w powietrzu to 0,04% , nie cztery procent tylko cztery setne procenta!!!! załóżmy że ludzkość odpowiedzialna jest za 30% czyli wychodzi 0,012%. Ludziom wszystko da sie wmówic trzeba tylko odpowiednio długo powtarzać, chociaz ostatnio wystarczy raz w tv powiedzieć...

 

Portret użytkownika axell69

W sumie  fajny  artykuł ,

W sumie  fajny  artykuł , czyta się znakomicie , wpada w myśli   i robi swoją robotę czyli  zastraszania ciąg dalszy . Tego typu informacje znakomicie   kładą podwaliny   , kamień węgielny , pod  upadek   tej  szydowskiej propagandy  jak i  nieuchronny  koniec  stron  takich jak i ta. Czy będziemy tęsknić za ZnZ  ??   ja nie będę  ,  byłem na  IM  które padło  , jestem i tu świadkiem kolejnego  marnotrawstwa   zasobów ludzkich zdrowo myślących - właściciel   i admin tej upadającej strony  wybrał  plan  doskonale promujący  brak informacji lub  jej zakłamywanie  , rzetelność  i uczciwość  to już zabytki  minionych czasów . Dlaczego tak myślę   ??  jest tu wielu  ludzi którzy sądzą że  przez brak moderacji ta strona  jest wolna od szydkiewek i cenzury , jest zupełnie inaczej   .... niby piszemy co chcemy  , tak, wszystko ląduje w koszu lub w folderze "bez cenzurki" . Arty  jakie tu pokazują się są tym samym  co kilka lat  wcześniej   można było poczytać   na onecie lub wp itd.   . tallinn  bredzi   [email protected]  zajmuje się reklamą  ukrytą w post artach , rotszild  niby pisze  długaśne artykuły  w któych prawda ukryta   jest  jeszcze głębiej niż  można by było się spodziewać  , magister inschtalator  prowadzi kampanię  przed wyborczą z ramienia  kurii  i pis  a admin   prowadzi zbiórkę   kasy na utrzymanie  .  Wszystko inne to  kompletna  zakłaman  bzdura  tuszowana   takimi banitami jak  zjebani  @ba   wiertara na chazara putler kaput i wielu wielu innych jeszcze  których nie mam chęci wymieniać 

Miłej  niedzieli  

 

Portret użytkownika Hannto

Widzę że nikomu z tych

Widzę że nikomu z tych mądrali do łba nie wpadnie że w obecnym momencie właściwszym wyjściem jest przystosowanie się, a nie zapobieganie czemuś co i tak by się stało naturalnie. Zresztą jak oni chcą ratować klimat, ziemie czy co tam jeszcze jak nawet nie są zdolni do uratowania samych siebie jakby coś się stało? Najpierw niech zaczną od siebie a potem myślą o całej reszcie.

Portret użytkownika euklide⁣s

Dajcie już spokój z tym co

Dajcie już spokój z tym co bredzą polityczne dziwki kilmatyczne po libacjach alkoholowych. Już chyba wolę Świadków Jehowych z ich kolejnymi końcami świata, bo przynajmniej ich temperatura końca świata jest stała....

Portret użytkownika w......y

Koszty jedzienia marnej

Koszty jedzienia marnej jakosci, energi, podatki,niekontrolowane przeplywy ludnosci, brak mieszkan,wyniszczanie srodowiska naturalnego itd itd itd. To juz jest i niech tym sie zaczna martwic alarmisci klimatyczni. Zmiany klimatu byly, sa i beda niezaleznie od czlowieka.

Skomentuj