Niebo w Japonii przybrało dziwny purpurowy kolor 

Kategorie: 

Źródło: Twitter

W ostatni weekend Japonia została zaatakowana przez tajfun Hagibis. Potężny żywioł wywołał wiele perturbacji i wymusił liczne ewakuacje. Okazuje się, że nadejście cyklonu zwiastowało niebo o bardzo dziwnym kolorze.

 

Wieczorne niebo przybrało kolory od jasnego różu do ciemnej purpury. Japończycy komentując to zjawisko zgodnie uznali, że jest to zapowiedź poważnego zagrożenia. Mieszkańcy Kraju Kwitnącej Wiśni mają w tym zakresie spore doświadczenie, ponieważ Japonia co roku musi się zmagać z kilkoma tajfunami. Jednak, jak twierdzą tamtejsi meteorologowie, tajfun Hagibis to było coś niezwykłego i tak silny i wielki cyklon nie wystąpił tam od 60 lat. 

Zwykle cyklony występujące na Pacyfiku mają kilkaset kilometrów średnicy. O potędze Hagibis świadczy to, że tajfun ten w pewnym momencie miał aż 1400 km średnicy! Hagibis w momencie wejścia na Japonię stał się odpowiednikiem atlantyckiego huraganu piątej kategorii. Wiatr w porywach wieje z prędkością ponad 300 km/h. Oficjalnie jest to drugi najsilniejszy cyklon jaki wystąpił na świecie w 2019 roku. 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro

loading...


Komentarze

Skomentuj