Tajfun Phanfone stwarza poważne zagrożenie dla Japonii

Kategorie: 

Tajfun Phanfone- Źródło: ISS

Tajfun Phanfone, który uformował się na Pacyfiku, znacznie się powiększył i jest już przynajmniej trzeciej kategorii. Zgodnie z oczekiwaniami, w ten weekend będzie on stanowił poważne zagrożenie dla Japonii.

 

Prędkość wiatru w centrum tajfunu wynosi nawet do 50 metrów na sekundę, a w porywach do 70 metrów na sekundę. Według prognoz Agencji Meteorologicznej Japonii, w ciągu najbliższych kilku dni, Phanfone będzie się nadal poruszał w kierunku północno-zachodnim.

Prawdopodobna ścieżka przejścia tajfunu Phanfone

Jest przynajmniej kilka scenariuszy odnośnie tego jak zachowa się tajfun. Prawie na pewno spowoduje on wysokie fale pływowe i opady w południowej i wschodniej Japonii. Burza może również spowodować poważne zakłócenia dla gęsto zaludnionych obszarów Środkowej i Wschodniej Japonii, w tym dla Kyoto, Kobe, Osaki, Nagoi i Tokio. Według innego scenariusza, ulewne deszcze uderzą na wyspę Kiusiu i zachodniej części wyspy Honsiu.

Tajfun Phanfone w podczerwieni - źródło: NASA

Zagrożone jest też rozgrywane w ten weekend Grand Prix Japonii w Formule 1 na torze Suzuka. Organizatorzy mają nadzieje, że jakoś uda się rozegrać chociaż część wyścigu, ale możliwe są różne opcje z odwołaniem wydarzenia włącznie.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

"Nie warto umierać starym, warto umierać zadowolonym z życia" - Ja Wink

Skomentuj