W Japonii opracowano zrobotyzowane ręce, które mogą pomóc pracownikom fizycznym

Kategorie: 

Źródło: Kadr z YouTube

Grupa japońskich naukowców wymyśliła wynalazek, który z pewnością ma potencjał, by przyspieszyć wykonywanie pracy. Dodatkowe, robotyczne ręce zostały nazwane przez swoich twórców MetaLimbs. Co ciekawe, urządzenie jest kontrolowane poprzez stopy i kolana osoby noszącej.

 

Czujniki sprzętu są montowane na kolanach i palcach u stóp, co umożliwia rejestrację ich ruchów. Dzięki temu można kontrolować zarówno stawy rąk, jak i ich palce. Dzięki temu MataLimbs pozwala na szczególnie dokładne chwytanie przedmiotów.

Twórcy wyjaśniają, że stworzone przez nich dodatkowe ręce miały być pierwotnie wykorzystywane jedynie w pozycji siedzącej. Jednak podczas przeprowadzonych testów okazało się, że sprzęt sprawdza się również w pozycji stojącej.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet


Komentarze

Portret użytkownika Realista12321456

Po tych okropnych 6

Po tych okropnych 6 miesiącach rządów Donalda Trumpa ja jako zwolennik Nacjonalistycznych ruchów marzę o tym aby prezydentem USA była Clinton.Błędy i chęć doprowadzenia do III wojny światowej przez Zaczesanego białego pejsatego żyda można wymieniać bez liku:

1.Czy ktoś z was znalazł źródło dowodów na to ze Asad użył broni chemicznej z Idlib ? no właśnie USA też takich dowodów nie mają , a pomimo to zmobardowały żołnierzy Asada walczących z ISIS.

2.Czy nadal wierzycie że do wyborów Szatanów Zjednoczonych nie mieszała się Rosja? Były szef CIA pod przysięgą zeznał że Rosja miała swój udział w wyborach.

3.Czy doprowadzenia do konfliktu zbrojengo na półwyspie koreańskim , to jest to o czym zwolennicy Pejsa marzą ? czy prowokowanie Chin umieszczając THAAD na południu jest czymś normalnym.

4.Czy normalna jest sytuacja w której zięć pejsa będący tak samo pejsem , wyjeżdża do Iraku , z chęcia doprowadzenia tam do pokoju ? tyle lat niszczenia i jeden mały blondynek chce doprowadzić do pokoju ,śmiechu warte.

5.Czy oskarżanie Clinton o chęć doprowadzenia do III wojny światowej , jest czymś fair wobec swoich wyborców w momencie kiedy samemu chce się taką wojnę rozpętać ?

6.Czy to przypadek że niecałe 2 tygodnie po spotkaniu Źydowkiego blondyna z królem Arabii Saudyjskiej,zmuszono kraje zatorki Perskiej do zerwania stosunków dyplomatycznych z Katarem oskarżając Katar o to że wspiera ISIS ? 

7.Czy to przypadek że ISIS wozi się Toyotami wyprodukowanymi w Szatanach ? że posiada Abramsy wyprodukowane z Szatanach?

PS.Impeachement to jest w tej chwili najlpesze wyjście jakie się może zdarzyć USA i całemu światu.

Skomentuj