Najpotężniejszy od dziesięcioleci tajfun zagroził południowej Japonii

Kategorie: 

Tajfun Neoguri - Źródło: ISS

Japońscy meteorolodzy ostrzegają, że tajfun Neoguri, który uderzył już w wyspę Okinawa, może być bardzo niebezpieczny gdy dojdzie do gęściej zaludnionej części kraju. Sytuacja jest poważna, bo siła tego tajfunu jest porównywana z tą jaką osiągnął huragan Katrina.

 

Na wyspie Okinawa przeprowadzono liczne ewakuacje. Znajdująca się tam baza amerykańska dokonała znaczących realokacji swoich samolotów, które zostały przeniesione na Guam i na Filipiny. Tajfun Neoguri cały czas zyskuje na sile i w porywach wiatr osiąga prędkość 260 km/h. Towarzyszy temu też znaczne wzburzenie oceanu, który zalewa wybrzeże 14 metrowymi falami. W niektórych miejscach donoszono nawet o 30 metrowych falach.

Władze ostrzegają mieszkańców południowej części kraju i wzywają do zabezpieczenia domów oraz nie wychodzenia z nich w czasie uderzenia żywiołu. Japan Meteorological Agency (JMA) twierdzi, że tajfun Neoguri będzie nieco tylko słabszy od tajfunu Haiyan, który zabił tysiące Filipińczyków. Podczas uderzenia na Okinawę wiatr wiał ze stałą prędkością 180 km/h.

Na Okinawie nie ma elektrowni jądrowej, ale na wyspie Kiusiu (Kyushu) trzeciej co do wielkości w archipelagu japońskim są dwie i obie znajdą się w obrębie działania tajfunu. Jednak przedstawiciele Kyushu Electric Power Co, operatora tych elektrowni, twierdzą, że są przygotowani na stawienie czoła takiemu huraganowi. Procedury awaryjne zakładają nawet czasowe wyłączenie reaktorów. Elektrownia Fukushima znajduje się na szczęście po drugiej stronie kraju i nie przewiduje się tam znaczącego wpływu ze strony tajfunu Neoguri.

Oko tajfunu Neoguri - źródło: ISS

Rocznie Japonię atakuje od dwóch do czterech tajfunów, które zwykle powstają w okolicy Filipin. Jednak nie spotyka się ich w lipcu, nie jest to sezon na te zjawiska, co powoduje, że jest on dodatkowo nietypowy.


 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: lecterro
Portret użytkownika lecterro

Komentarze

Portret użytkownika Medium

Nie ufam mu, ale jego

Nie ufam mu, ale jego doniesienia ładnie uzupełniają obraz wydarzeń poprzez wieści z podziemnego nurtu.
Czy on chazarski? Może. W każdym razie potomek polskiego dyplomaty... Wink
No i jeszcze: może swoi go odrzucili przez jego postawę, pomyślałaś o tym?

Portret użytkownika dzidzia

A oto potworne oblicze

A oto potworne oblicze dzisiejszego świata rodem z orwella (tak się przygotowuje artykuły, uczcie się):
Ludzki koszt mistrzostw piłki kopanej
Podczas gdy świat ogląda Mistrzostwa Świata Fifa 2014, ludzie protestują przeciwko wielkim kosztom oraz łamaniu praw człowieka przez policję i siły bezpieczeństwa, które bronią tej korporacyjnej inwestycji.
Ludzie w Brazylii są, co zrozumiałe, sfrustrowani kosztem Mistrzostw Świata, szacowanym na 14 mld $. Jeśliby porównać koszt Mistrzostw Świata z wydatkami publicznymi, wynosi on 61% funduszy przeznaczonych na edukację lub 30% funduszy przeznaczonych na opiekę zdrowotną. Firmy prywatne, z sektora usług, budowlanego, przemysłu, są głównymi beneficjentami tego przedsięwzięcia finansowanego z pieniędzy publicznych. Należy także dodać koszty przymusowych eksmisji ludzi ze slumsów oraz z ich własnych ziem, w celu budowy stadionów i miejsc parkingowych.[1]
Ponad milion Brazylijczyków protestowało przeciwko kosztom mistrzostw, cięciom budżetowym, wzrostowi kosztów świadczeń socjalnych, przymusowym eksmisjom i innym naruszeniom praw człowieka.
Państwowe służby bezpieczeństwa rozbiły wszelkie manifestacje w całym kraju wymierzone przeciwko mistrzostwom. Co najmniej tuzin ludzi zostało zabitych, a setki zostało aresztowanych. Pierwszego dnia mistrzostw, aresztowano 47 osób, policja strzelała do obywateli gumowymi pociskami, a medycy opatrywali rannych. Siły bezpieczeństwa zostały oskarżone o zabójstwa ubogich i bezdomnych, w tym dzieci, w celu „posprzątania” faweli przed rozpoczęciem mistrzostw. Aby usprawiedliwić okrutną napaść, rząd federalny zainicjował legislację kryminalizującą wszelkie protesty przeciwko Mistrzostwom Świata Fifa 2014 jako „terroryzm”, skazanym ustalając wyroki od 12 do 30 lat więzienia.[2]
Państwo rozmieściło ponad 200 000 żołnierzy, uzbrojonych w taką broń jak: izraelskie drony, niemieckie czołgi przeciwlotnicze, rakietowe systemy przeciwlotnicze rozmieszczane na dachach budynków w celu obrony mistrzostw przed protestującymi. Niesławna amerykańska brygada najemnicza Blackwater znana ze swej roli w amerykańskiej okupacji Iraku, rzekomo pomaga w zapewnianiu bezpieczeństwa na mistrzostwach.
Koszty finansowe oraz społeczne takich wydarzeń jak mistrzostwa świata w piłce nożnej czy olimpiady są ogromne.
Podczas olimpiady w Londynie w 2012 r. 10 000 policjantów i 13 000 żołnierzy, więcej niż całe brytyjskie siły w Afganistanie, wraz z okrętami na Tamizie, myśliwcami, systemami obrony rakietowej ziemia-powietrze, zostało rozmieszczonych w celu ochrony imprezy wartej 11 mld $. Tymczasem dwa miliony ludzi pozostawało bez pracy, 27% dzieci żyło w biedzie, budżety socjalne zostały przyciśnięte. 11 mld $ pojawiło się znaczącym kosztem ludzi pracujących [paskudne określenie - ”ludzie pracujący”, to po prostu ludzie, obywatele, sąsiedzi..., w przeciwieństwie do polityków, cwanych biznesmenów z układami i elit przeróżnego sortu – Romanus Minutus].[3]
Igrzyska olimpijskie w Soczi kosztowały oszałamiające 51 mld $, mimo że 18 mln Rosjan żyje w biedzie, a zarobki pracowników sezonowych wynoszą mniej niż 2$/h.
W roku 2022 Mistrzostwa Świata Fifa zawitają do Kataru, a już zmarły setki pracowników migrujących wznosząc niezbędną infrastrukturę. Ponad 400 Nepalczyków i 700 Hindusów znalazło się wśród ofiar. Warunki pracowników-imigrantów przypominają niewolę. Robert Booth wyjaśnia dla Guardian: „Robotnicy pracują przy 50°C, pracodawcy przytrzymują wypłaty przez kilka miesięcy, zabierają paszporty uniemożliwiając odejście, nie dostarczają bezpłatnej wody pitnej. Dochodzenie wykazało występowanie chorób i głodu wśród pracowników żyjących w warunkach przeludnienia i bez żadnej higieny. Trzydziestu Nepalczyków uciekło i schroniło się w ambasadzie Nepalu, a następnie upuściło kraj – twierdzili, że nie otrzymali wynagrodzenia”. Międzynarodowa Konferencja Związków Zawodowych szacuje, że dwunastu robotników ginie co tydzień, a od początku tej „imprezy” zginęło już 40 000.[4]
Społeczne i finansowe koszty tych międzynarodowych korporacyjnych imprez powinny być zwalczane przez ludzi na całym świecie, w tym samym czasie gdy miliony są zmuszane do pozostawania bezrobotnymi i gdy odmawia się ich podstawowym potrzebom. Demokracja eroduje, środowisko naturalne jest niszczone, na całym świecie wszczyna się wojny [a my tymczasem obejrzyjmy sobie meczyk...].
 
[1] http://www.forbes.com/sites/kenrapoza/2014/06/11/bringing-fifa-to-brazil-equal-to-roughly-61-of-education-budget/
[2] http://revolution-news.com/the-story-of-resistance-to-fifas-war-on-brazilian-people-video-blog/
[3] http://www.theguardian.com/sport/2012/mar/12/london-olympics-security-lockdown-london
[4] http://www.theguardian.com/global-development/2013/sep/26/qatar-world-cup-migrant-workers-dead
5 VII 2014r.
autor: T. J. Petrowski
źródło: http://www.globalresearch.ca/the-human-cost-of-the-fifa-world-cup/5390001
przygotował: Minutus
http://ussus.wordpress.com/2014/07/07/ludzki-koszt-mistrzostw-pilki-kopanej/
 
Tak się robi igrzyska dla pospólstwa, żeby mu zapewnić "rozrywkę" i odciągnąć od ważnych spraw, a przy okazji zaprezentować trochę masońskich symboli.

Portret użytkownika ssAk

ta fifa winna korupcji to

ta fifa winna korupcji to szczyt głupoty się dzidz trzyma protestować indianie protestują nontop to cię nie zainteresowało ta w brazyliji k,korupcja nie istnieje i takie idiotki też nie no fifa powinna się bdołożyć do działań wojennych ale tu dla pukla kl,ków bez sensownie rosnących na bez sensownej istotce to bez różnicy bo nie widzi różnicy miedzy wojną a sportem (jaki by nie był|)puknij się w twarz i napisz coś co będzie twojim przemyśleniami a nie wyrzutami jakiejś  zurnalistki na zlecenie to są hieny najemne i wojenne przed wojenne powodzenia w a\nalizie policz słupki soondażowe musowo rzetelną możesz podjąć się działań oraz prognozą wierze w ciebie bardziej niż w lewndowskiego ,nie wiele ale ..no nie wiele czuj czuj czuwaj
 

Strony

Skomentuj