Tajfun Man-yi zbliża się do elektrowni jądrowej Fukushima

Kategorie: 

Tajfun Man-yi - foto: MODIS/Worldview

Potężny tajfun Man-yi, który siłą odpowiada huraganowi 2 kategorii zbliża się do Tokio i elektrowni Fukushima. Spodziewany jest wiatr do 160 km/h i potężne ulewy do 200 mm deszczu.

 

Tajfun uderzył w Japonie już w poniedziałek. Ewakuowano 320 tysięcy mieszkańców w całym kraju. W mieście Kyoto miejscowa rzeka wyszła z brzegów powodując podtopienia popularnych miejsc turystycznych.

Zdjęcie tajfunu Man-yi wykonane w podczerwieni za pomoca satelity MTSAT - Źródło: NOAA/MTSAT

Niestety na przewidywanej drodze tajfunu znajduje się też Fukushima. Sytuacja panująca w usytuowanej tam elektrowni atomowej nie nastraja optymistycznie nawet bez dodatkowych atrakcji w postaci niszczycielskiego tajfunu. Problem może wywołać zwłaszcza duża ilość wody.

Tajfun Man-Yi, przewidywana droga przejścia - Źródło: JTWC

Pod żadnym pozorem nie wolno tam dopuścić do tego, aby teren zakładu zalało, dlatego nadmiary wody opadowej muszą być usuwane natychmiast do Pacyfiku, aby zminimalizować ryzyko napromieniowania dużej ilości dodatkowej wody. Szacuje się, że w tej operacji do oceanu zostanie przepompowane milion ton wody o niewielkim poziomie radioaktywności.

 

 

 

 

 

Źródła:

http://www.csmonitor.com/Environment/Energy-Voices/2013/0916/Typhoon-Man-yi-complicates-Fu...

http://photoblog.nbcnews.com/_news/2013/09/16/20519891-powerful-typhoon-man-yi-strikes-jap...

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika islamator

Bądźmy szczerzy... z tej

Bądźmy szczerzy... z tej elektrowni niewiele zostanie po przejściu takiego tajfunu. A już na pewno ze zbiorników skażonej wody. Czyżby Baba Vanga miała rację, gdy ostrzegała, że w 2013 półkula północna zostanie skażona i nie nadająca się do zamieszkania?

Portret użytkownika euklides

2010 - Trzecia Wojna

2010 - Trzecia Wojna Światowa, która rozpocznie się w listopadzie i zakończy w październiku, 2014 roku. Rozpocznie się dość typowo - od prowokacji i lokalnej wojny, gdzie zostanie użyta broń chemiczna (i/lub nuklearna).
PUDŁO
 
2011 - W wyniku opadu radioaktywnego północna półkula Ziemi będzie niemal pozbawiona fauny i flory. Następnie wrogowie zaczną chemiczną wojnę przeciwko pozostającym przy życiu Europejczykom.
PUDŁO
 
2014 - Większość ludzi (na półkuli północnej) zginie w wyniku raka i innych chorób skóry spowodowanych naprominiowaniem i chemikaliami.
Przecież już w 2011 północna półkulka została pozbawiona flory i fauny.
2016 - Europa prawie w całości wyludniona.
No przecież już była w 2011 i w 2014.
2018 - Chiny stają się potęgą światową. Wydobycie ropy naftowej się kończy.
To Chiny nie są na półkuli północnej? Zacznij myśleć krytycznie!
 

Portret użytkownika flyleaf

islamator napisał:Bądźmy

islamator wrote:
Bądźmy szczerzy... z tej elektrowni niewiele zostanie po przejściu takiego tajfunu. A już na pewno ze zbiorników skażonej wody. Czyżby Baba Vanga miała rację, gdy ostrzegała, że w 2013 półkula północna zostanie skażona i nie nadająca się do zamieszkania?

jak najbardziej miała racje...

Skomentuj