Naukowcy odkryli, że mózgi graczy są zsynchronizowane podczas gry online

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Naukowcy z Uniwersytetu w Helsinkach odkryli, że fale mózgowe dwóch graczy grających razem online były zsynchronizowane, nawet jeśli sami gracze znajdowali się w różnych pokojach. Badanie zostało opublikowane w periodyku Neuropsychology.

 

Kiedy dwoje ludzi komunikuje się w prawdziwym świecie, doświadczają synchronizacji neuronowej. Naukowcy uważają, że ułatwia to empatię i współpracę podczas komunikacji twarzą w twarz. Okazało się, że podobny proces zachodzi podczas wspólnej gry online.

 

Psychologowie przeanalizowali fale mózgowe kilku par ludzi, którzy grali razem w wyścigi. Uczestnicy przebywali w osobnych, dźwiękoszczelnych pomieszczeniach. Podczas eksperymentu okazało się, że fale mózgowe dwojga ludzi grających razem online są zsynchronizowane. Ten eksperyment pokazał również, że synchronizacja w pasmach częstotliwości alfa i gamma prowadzi do zwiększonej wydajności w grze.

 

Autorzy badania uważają, że społeczne interakcje online mogą aktywować podstawowe mechanizmy empatii, co może prowadzić do poprawy relacji społecznych w świecie rzeczywistym poza grami.

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Nomen - Omen

W tym kontekście można by

W tym kontekście można by powiedzieć, że jest to jakby tworzenie "energetycznej platformy"... umożliwiającej manifestacje sił duchowych... przez co najmniej dwie osoby, uznające te same zasady i dążące do tego samego celu... w której przejawia się "adorowany duch"...

Może ktoś bardziej zorientowany napisze coś więcej... Temat jest ciekawy...

Portret użytkownika spokoluz

To jest szkolenie debili aby

To jest szkolenie debili aby tak jak w grach szli i dali sie zabijać w imię dymogównokracji bo ma się tam nie tylko kilka żyć ale grę zawsze można zacząć od nowa:)

Takich debili , którzy wierzą w to w realu jest wielu ale rzeczywistość chyba ich zaskoczy , że nie ma możliwości zacząć gry od nowa w realu. Powiadają , że głupich nie sieją tylko się rodzą a dopiero potem mają sprany mózg nieśmiertelnością i rajem "na ziemi" , w której zostają pochowani w imię walki za hegemona , który im zrył beret wiedzą z ksiunszek w imię boga przez niektórych zwanym jehową.

słowian dobrej woli jest więcej -słowiański wiec , słowiański zew , słowiański duch , słowiańska krew !

Portret użytkownika spokoluz

cyt. Kiedy dwoje ludzi

cyt. Kiedy dwoje ludzi komunikuje się w prawdziwym świecie, doświadczają synchronizacji neuronowej. Naukowcy uważają, że ułatwia to empatię i współpracę podczas komunikacji twarzą w twarz.

cyt. Autorzy badania uważają, że społeczne interakcje online mogą aktywować podstawowe mechanizmy empatii, co może prowadzić do poprawy relacji społecznych w świecie rzeczywistym poza grami.

Debilni nałkofce - skoro to działa w świecie prawdziwym , rzeczywistym pełnoskalowo to po ch..j poprawiać to podobnym procesem , który tylko podstawowe relacje , za pomocą gier online poprawia w świecie rzeczywistym ? Nie ma to jak spierd..ić coś co działa zastępując to gównem - ale gówno jest pod kontrolą i ukierunkowane w odpowiednią stronę.

słowian dobrej woli jest więcej -słowiański wiec , słowiański zew , słowiański duch , słowiańska krew !

Portret użytkownika Q.

Co chcesz od tych naukowców ?

Co chcesz od tych naukowców ? Przecież to nie oni każą ludziom rozmawiać przez telefon, internet czy cokolwiek innego. Sami tego chcą. Oni tylko zauważyli, że rozmowa zdalna wywołuje podobny efekt jak na żywo. Czemu wyrażasz się na forum internetowym a nie w rzeczywistości ? Bo nie masz wyboru.. 

Portret użytkownika spokoluz

Tak , masz rację jednak może

Tak , masz rację jednak może skróciłem trochę komentarz - chodzi o ten fragment  Autorzy badania uważają, że społeczne interakcje online mogą aktywować podstawowe mechanizmy empatii, co może prowadzić do poprawy relacji społecznych w świecie rzeczywistym poza grami.

Jest to narzędzie do skierowania empatii tam gdzie normalnie byłby sprzeciw czyli programowanie w celu ochrony siebie za czyny , których się dopuszczają a które normalnie byłby odrzucane i skierowny jest przeciw tym podłym czynom gniew i złość.

słowian dobrej woli jest więcej -słowiański wiec , słowiański zew , słowiański duch , słowiańska krew !

Skomentuj