Naukowcy odkryli nieznaną wcześniej warstwę ochronną w ludzkim mózgu

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Badając ludzki mózg, grupa naukowców, złożona ze specjalistów z kilku krajów, odkryła nową warstwę tkanki ochronnej. Pełni funkcje ochronne i przypomina niezbędną i cienką błonę, której grubość nie przekracza kilku komórek - wynika z badań opublikowanych w czasopiśmie Science.

 

 

Membrana znajduje się pomiędzy dwiema innymi warstwami ochronnymi. W rezultacie liczba warstw tkanki chroniącej mózg osiągnęła cztery. 

 

Naukowcy sugerują, że za pomocą tej tkanki mózg jest chroniony przed infekcjami i stanami zapalnymi. Ponadto warstwa ochronna bierze udział w usuwaniu produktów przemiany materii z mózgu, na przykład toksycznych białek, które są związane z chorobą Alzheimera. Białka te są również czynnikami sprawczymi innych chorób neurodegeneracyjnych. 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika spokoluz

Jeżeli bakterie uodparniają

Jeżeli bakterie uodparniają się na antybiotyki , szczury na toksyny to mózg może jak najbardziej tworzyć warstwy ochronne przed - np. smogiem elektro-magnetycznym lub innym zagrożeniom .

Ponoć człowiek jak szczur - przystosuje się do każdych warunków .

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Skomentuj