Facebook chce zbudować interfejs mózg-komputer abyśmy porozumiewali się z pomocą myśli

Kategorie: 

Źródło: Flickr/amy leonard/CC BY-ND 2.0

W niedalekiej przyszłości Facebook przestanie być zwyczajnym serwisem społecznościowym. Firma chce wprowadzić innowacje, które jeszcze niedawno wydawały się być domeną literatury fantastyki naukowej. Powołana przez Marka Zuckerberga grupa Building 8 pracuje nad interfejsem mózg-komputer, który jak sama nazwa wskazuje pozwoli połączyć nasz mózg z komputerem.

 

Na stronie na Facebooku można przeczytać, że korporacja poszukuje doświadczonego inżyniera, który będzie pracował nad 2-letnim projektem, w ramach którego powstanie specjalny interfejs. W pierwszej kolejności, korporacja chce zapewnić ludziom możliwość podłączenia swoich mózgów do komputerów oraz do platformy społecznościowej, a zatem również do internetu.

 

Nowa technologia zapewni nam nowe rozwiązania. Pojawi się między innymi możliwość zamieszczania komentarzy lub prowadzenia dyskusji z innymi użytkownikami wyłącznie z pomocą naszych myśli. Mowa o odczytywaniu bioelektrycznej aktywności mózgu, dlatego tradycyjna myszka i klawiatura staną się zbędne.

 

Niemal identyczny projekt rozwijany jest przez znanego miliardera Elona Muska. On również chce abyśmy mogli podłączyć nasze mózgi do komputerów i internetu, lecz jego celem jest możliwość rozwijania naszych umiejętności umysłowych i połączenia się ze sztuczną inteligencją. W tym celu powstała firma Neuralink.

 

Jednak nowa technologia wiąże się również z nowymi zagrożeniami. Możliwość odczytywania fal mózgowych każdej osoby sprawi, że ludzie staną się jeszcze bardziej narażeni na inwigilację. Facebook pracuje nad narzędziem, które zapewni korporacji wgląd w nasze umysły. To z pewnością posłuży korporacji do zamieszczania zindywidualizowanych reklam a w przyszłości być może pozwoli nawet zhakować i poznać nasze myśli.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Nazwisko lub pseudonim

"Pojawi się między innymi

"Pojawi się między innymi możliwość zamieszczania komentarzy lub prowadzenia dyskusji z innymi użytkownikami wyłącznie z pomocą naszych myśli."

Już widzę jak pejsbuk odmyśluje do jakiegoś gościa:
To co pomyślałeś nie spełnia naszysch standardów! Ponieważ jest to dopiero pierwsze ostrzeżenie - nasz zespół 10 cenzorów będzie wspólnie śpiewał ci do mózgu "hawa nagila" przez następny tydzień. Jeżeli nie zmienisz myślenia - nasz zespół przesyłał ci będzie znowu przez tydzień obrazy obrzezania. Jeżeli i po tym nie staniesz się prawidłowo myślącym człowiekiem - nasz zespół będzie ci przesyłał wybrane fragmenty filu "sala samobójców". Szalom!

Portret użytkownika am

facebok te ścierwa blokują

facebok te ścierwa blokują nawet wklej i oby te żydomasońskie ścierwo Chiny , Rosja albo KIm zozje..ł . Tego żydomasońskiego syfu nie da się wyinstalować i pozbyć się swoich danych. 

To żydomasońska aplikacja stworzona po to by kontrolować ludzkość.

Portret użytkownika daro

 Nie chcę i nie pozwolę

 Nie chcę i nie pozwolę zabrać sobie DARU wolnej woli.

http://romannacht.blogspot.com/                                                             

  To, co było, jest tym, co będzie, a to, co się stało, jest tym, co znowu się stanie: 

więc nic zgoła nowego nie ma pod Słońcem - dowiadujemy się z Księgi Koheleta.

POLACY mogą SAMI zmienić swoją, niewolniczą rzeczywistość, podobnie jak obecnie utrzymującą się zimową pogodę…
Dość zgody na straty i zezwolenia na wybryki ukrytej władzy, KTO nie z NAMI tego dosłownie zmieciem najwyższą, istniejącą MIŁOŚCI energia!
Obecna aura jest częścią życzeniowego algorytmu globalnej władzy jako kary dla Lachów. Utrzymuje się, tworząc długotrwałe konsekwencje ponieważ Lachy dalej łaskawie dla niej, mentalnie śpią !
Jednak RAZEM możemy szybko zmienić utrzymującą się upierdliwą aurę i skundloną rzeczywistość pozwalając przyjść WIOŚNIE . Jak zapytacie ? Niezmiennie MAGIĄ Z NASZYCH SERC stworzonych na BOSKIE podobieństwo.
Jednocześnie tym sposobem ukarzemy ( destrukcją życiowej energii ) WSZYSTKICH TYCH, którzy swymi podstępnymi działaniami NAM źle życzą .
Jak to zrobić? Bardzo prosto i PROSZĘ zapamiętajcie SOBIE ten sposób, aby WSPÓLNIE! MÓC trzymać OD NAS Z DALA wszelkie złe i źle życzące NAM siły. WYSTARCZY chwilę WYCISZYĆ SIĘ W SOBIE i zacząć EMANOWAĆ Z SERC MIŁOŚCIĄ, OPIEKUŃCZOŚCIĄ, SOLIDARNOŚCIĄ ZE WSZYSTKIMI NATURALNYMI STWORZENIAMI ZAMIESZKUJĄCYMI NASZĄ PLANETĘ. To trwać ma minimum 20-30 minut i najlepiej powinno BYĆ regularnie powtarzane, o jednej porze między np. 19 a 20 zamiast oglądania TV wiadomości (które, to są ICH ,działającą destrukcyjnie na NAS). Dobrze wybrać sobie tzw. miejsca mocy – STARE STRZELISTE KATEDRY, OŁTARZE i tam wyciszyć umysł i działać tylko ENERGIĄ SERCA MIŁOŚCI EMANOWANĄ DO WSZYSTKICH NATURALNYCH, ŻYWYCH ISTOT – SYNÓW i CÓREK TEJ ZIEMI.
POLACY  jeśli pragniecie zmienić swoją negatywnie odbieraną rzeczywistość zapraszam, efekt tego doświadczenia będzie ( NAWET JUŻ JEST - część z nas już to robi ) doprawdy PIORUNUJĄCY (naturalnie zależny od WASZEGO odzewu), doprawdy już zauważalny również dla naszych zawoalowanych, nie uznających NASZYCH PRAW wrogów.''

Portret użytkownika Nazwisko lub pseudonim

Z wrodzonym sobie optymizmem

Z wrodzonym sobie optymizmem muszę stwierdzić, że za dwadziescia lat ludzie będą w takim bagnie, że z tęsknotą będą marzyli choćby o takim świecie jak w matrixie, a obce cywilizacje będą straszyły dzieci Ziemią tak jak tutaj straszy się piekłem.
 

Portret użytkownika BigStan

Jeżeli czytacie Państwo

Jeżeli czytacie Państwo najnowsze powieści SF ( choćby Star Carrier ) to coś podobnego już jest opisywane, tylko z dużym poszerzeniem tematu, czyżby zaczęto nas przyzwyczajać do nadchodzących zmian ?

Z jednej strony duże ułatwienie, z drugiej jakież to pole do popisu dla tych co chcą trzymać palec na "spuście" i mieć pod kontrolą większość populacji. Żyjemy w czasach gdy SF zaczyna stawać się realem.

Strony

Skomentuj