Na Antarktydzie odkryto więcej prostokątnych gór lodowych

Kategorie: 

Źródło: NASA

Niedawno pisaliśmy o zaobserwowaniu góry lodowej o niezwykłym kształcie prostopadłościanu. Choć dokumentowano już wcześniej podobne przypadki, to zdjęcia przedstawiające górę lodową robią w sieci niemałą sensację. Okazuje się, że jest więcej takich gór, i co ciekawsze, znajdują się one bardzo blisko siebie.

Jeremy Harbeck, naukowiec z NASA, udostępnił zdjęcie, które podbiło Internet. Po tym jak cały świat zdumiał się nad niezwykłością prostokątnej góry, nowe zdjęcie Harbecka pokazało, że nie jest ona wcale taka wyjątkowa. Fotografia wykonana z pokładu samolotu przedstawia widok na jeszcze jedną prostopadłościenną górę lodową,, którą można zobaczyć za silnikami maszyny.

Obie góry o ciekawym kształcie powstały z tego samego lodowego giganta A68, który jest wielkości amerykańskiego stanu Delaware – ma ok. 6,5 tysiąca kilometrów kwadratowych. Co ciekawe, Jeremy Harbeck był bardziej zainteresowany właśnie górą A68. Nie przypuszczał, że Internautom o wiele bardziej do gustu przypadną prostokątne góry lodowe.

 

Oczywiście góry te nie zachowają swojego kształtu na zawsze. Ostre i równe krawędzie występują tylko u świeżo utworzonych obiektów. Erozja wietrzna i uderzenia fal z czasem upodobnią je do częściej spotykanych gór lodowych, co nie zmienia faktu, że mają one teraz swoje 5 minut.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika SurvivorMan

Zaraz pojawią się specjaliści

Zaraz pojawią się specjaliści od kosmitów, HAARP-ów i innych historii... Tymczasem nie ma żadnych powodów, by twierdzić że to nie jest formacja naturalna. A to że człowiek nie jest jakąś alfą i omegą na tej planecie i wciąż wie o niej i mechanizmach nią sterujących najwyżej kilka % całości, to problem człowieka... Nie trzeba zaraz doklejać do tego spisków, czarów czy religii.
Regularne kształty nie należą w przyrodzie do częstych, ale też nie są jakieś niemożliwe do osiągnięcia przez Matkę Naturę...


 

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika Czesiekh

Nie musz poincia o czym

Nie musz poincia o czym mówisz. To u nas gniazdka musieli usunąć, bo tam w środku prund szalau i myśmy myśleli, że to demony tam siedzo. Zawsze za takima rzeczyma siedzi diobeł panie, albo kosmity! To na pewno nie Matka Natura. Ona utwarza przeróżne, przedziwne organizmy na całyj planycie i takie, co siedzo w najbardziej niedostępnych dla człowieka mijscach. Ona reguluje wszystkie procesy, dzięki czemu jest symbioza miedzy życiem w oceanach, na ziemi i w atmosferze. To jakiem cudem tak potężny, inteligentny organizm miałby tworzyć tak regularne ksztauty? To na pewno rosjany, albo Yeti.

Skomentuj