Góra lodowa wielkości Londynu odrywa się od Antarktydy

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Według strony internetowej British Antarctic Survey (BAS) od Antarktydy oderwała się duża góra lodowa. Wielki blok lodu ma powierzchnię porównywalną z Londynem.

 

 

Ogromna góra lodowa ma 1550 kilometrów kwadratowych czyli jest prawie wielkości Londynu z przyległościami. Blok lodu odłamał się od szelfu lodowego Brant Ice Shelf o grubości 150 metrów. Incydent, do którego doszło w ubiegłą niedzielę, był drugim poważnym pęknięciem góry lodowej w tej części kontynentu w ciągu ostatnich dwóch lat.

 

Na lodowcu, od którego oderwała się góra lodowa, znajduje się stacja badawcza. Znajdujący się tam naukowcy poinformowali, że obszar ich rozmieszczenia nie został naruszony. Według naukowców lodowiec ma złożoną strukturę, a konsekwencje oderwania się mogą być nieprzewidywalne.

Wszelkie zmiany w lodowcu są regularnie monitorowane przez specjalny zautomatyzowany system. Glacjolog z British Antarctic Survey, Dominic Hodgson, nazwał incydent częścią naturalnego zachowania szelfu lodowego Brant. Profesor podkreślił, że nie ma to związku ze zmianami klimatycznymi.

 

Specjaliści będą nadal śledzić ruch nowej góry lodowej, która później zostanie nazwana przez US National Ice Center.

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika syriues

Mam pytanie

Mam pytanie

Czy wasza strona jest również po to,by badać zachowania populacyjne?

Ja zauważyłem podwyższenie agresji.

Takze mysle,że strony internetowe, to jest więcej niż myślimy.

Portret użytkownika axell69

Pranie mózgów  i  splatanie 

Pranie mózgów  i  splatanie  wiedzy w jeden algorytm . ZnZ   emituje niemal nonstop  arty  o chorobach , nieszczęściu ludzkim , gadajacych dłowach i innych durnotach  dla  gawiedzi  katolickiej  i  hazarskiej 

Od wczoraj nie działa  , albo mi nie działa   https://www.klubinteligencjipolskiej.pl/    jedna  z niewielu stron piszących prawdę  bez żądania  zapłaty jak ZnZ które  za swoje kłamstwa nurtu głównego  jednak kce szekli .....  tam sie nie pierdzielili   z  zaklinaniem  nazw  własnych bo  żyd  to żyd , holokaust  owszem  był ale nie tak się to powinno nazywać   że żydów wg. czerwonego krzyża  wymorodowano   miedzy  800 000 a 1 100 00  a nie jak pierdolą   6 mil.   

ZnZ  spadło  na  napletki  , bo   własciciele  tej strony  bardzo chcą nadal  żyć ponad stan  i zrobią każdą  rzecz dla żydowskiej sprawy  by  utrzymać swój status  jestestwa  , Admin  to tylko   przesunie twoją  agonię   .....  zrozumiesz  to gdy oberwiesz  , zgodnie z zydowską ceremonią , nóż w plecy i kopa w jaja dostanie  sTalinn  gdy wasze poty spłyną  do nicości  , cóż  kazdy  wybiera swoją drogę   i odwrotu nie  ma . Słowianie  to nie katole  i nawracania /przebaczania   tuż  przed końcem tej historii zydowskiej  nie będzie .

"Płaskoziemcy łączą wysiłki  na całej kuli  Ziemskiej"  - znalezione w sieci xD

Portret użytkownika Emeryt

"Ma złożoną strukturę" - woda

"Ma złożoną strukturę" - woda 99,9%.

Konsekwencje to wysyp artykuł9w o grze lodowej!!! Wy w XXI wieku nawet filmiku jak się odrywa niemmacie????? Ciężko było kamerkę postawić po uj tam siedzicie!!!! Dodam że tam teraz lato więc idealne warunki do filmowania a kamerkę mogliście Smolarkiem zasilić aby się nie wyładowała!!!! Niby naukowiec a yełop!!!

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika oswiecony77

wam sie wydaje sluchajac w

wam sie wydaje sluchajac w zyciu codziennym ludzi ba nawet tutaj ze jestescie wyjatkowi najmadrzejsi ectera itp Dla nich jestescie tylko zwyklym nieswiadomym bydlem na rzez niczym nie rozniacym sie od krowy czy konia Tylko z mercem i willa hehe Wojny byly non stop zarazy dziesiatkujace cala ludzkosc Tylko glupi jest slepy

Psalm 18.29  „Ty zaiste zapalasz pochodnię moją; Pan, Bóg mój, oświeca ciemności moje

Portret użytkownika axell69

Poczuła sie samotna i udała w

Poczuła sie samotna i udała w drogę do  wielkiego  demokratycznego  wspaniałego świata obierając kierunek na UK  , jednak nim dopłynie  do celu  zostanie  zbadana przez green peace  a świadkowie wielkich przemian dziejowych pierdolną jej na bokach  tęcze a  inne debile  zrobią jej fiuta   lub i   macicę ze  śniegu , przypałęta się obleśny   pastor vel ksiądz z kropidłem  by ksztu udzielić  po czym zaciągnie na plebanię  podjarany  nieruszanymi  genitaliami , resztę tej historii już znacie  ale podpowiem , prałata przeniosą  do innej prałatni  a  ekolodzy dogłoszą kolejną fazę  ocieplania klimatu ,rychły koniec   gotówki  ale  nadmiar  robactwa , podpowie Klaus Szwab , które  nalezy  wpierdalać jak paluszki  z czym absolutnie zgadza się  Vatican  i inne bractwa  złowieszcze  a wszystko to   dzieje się za przyzwoleniem Waszym  i  nacji  handlowej . Wszelkie dyskusje z telewizorem  , radiem gazetą  i internetem  , na ten temat  , są  nieuzasadnione i niewskazane , gdyż to co dzisiaj  widzicie  na własne gały    dzieje się  od setek lat   i zaczeło się  tam gdzie wszystkie drogi prowadzą z tym ze od  od lat  50ych ubiegłego wieku    drogi do Rzymu  mają  pewną namacalną drogę  objazdową . 

Biedny ten wielki lodo wiec , oderwany od rzeczywistości , realiów życia  jakie znał .pozbawiony  własnej pleminnej  historii  i  rodziny , skończy  jako dodatek  chłodzący   w jakimś Mc dondziu lub kfc  ewentualnie  w Lidlu  

"Płaskoziemcy łączą wysiłki  na całej kuli  Ziemskiej"  - znalezione w sieci xD

Portret użytkownika oswiecony77

28 A od drzewa figowego

28 A od drzewa figowego uczcie się przez podobieństwo! Kiedy już jego gałąź nabiera soków i wypuszcza liście, poznajecie, że blisko jest lato.   zmiany klimatu przyspieszaja ale nie od dzialalnosci czlowieka no moze 5 % 8 A czwarty wylał swą czaszę na słońce:
i dano mu władzę dotknąć ogniem ludzi.
9 I ludzie zostali dotknięci wielkim upałem,  https://wiadomosci.onet.pl/swiat/ufo-wystrzelilo-pociski-w-slonce/glvx8tf   Chyba nikt mi nie powie ze byskawicznie mu ucieka dzien za dniem [czas]  

Ewangelia Mateusza 24:22 NBG

A gdyby nie zostały skrócone owe dni, nie zostałaby uratowana żadna cielesna natura; ale z powodu wybranych zostaną skrócone owe dni.   

Psalm 18.29  „Ty zaiste zapalasz pochodnię moją; Pan, Bóg mój, oświeca ciemności moje

Portret użytkownika SurvivorMan

Naturalne zmiany klimatu

Naturalne zmiany klimatu oczywiście miały na Ziemi miejsce wiele razy i nie ma powodów by twierdzić że nie będzie kolejnych, ale różnica jest taka, że zawsze (może poza takimi gwałtownymi zjawiskami jak upadek wielkiego meteorytu) trwały one setki, tysiące a nawet miliony lat... A nie k..wa kilka-kilkanaście dziesięcioleci Głupek
Sama masowa wycinka naturalnych płuc Ziemi, czyli lasów deszczowych, powoduje takie zmiany klimatu, że te Twoje 5% można sobie włożyć między bajki, a dokładnie na półeczkę, gdzieś między mitologią biblijną (na którą się powołujesz) a mitologią płaskiej Ziemi Dirol

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika BG-OG

"A ŚWIESTAK SIEDZI I ZAWIJA W

"A ŚWIESTAK SIEDZI I ZAWIJA W SREBERKA". WYSTARCZY POGOOGLOWAĆ.

 

"Obecnie w Europie jest tak ciepło, jak było niegdyś w Średniowieczu. Jednak w końcówce XIII w. stało się coś, co na długo - aż do połowy wieku XIX - zmroziło niemal całą północną półkulę. Okres ten jest nazywany Małą Epoka Lodową (w skrócie MEL). Pojawiła się nagle, między 1275 a 1300 rokiem, ale nie minęła szybko. Aż na kilkaset lat północna półkula, od Grenlandii i Islandii aż po Alpy, znalazła się w obszarze gwałtownego ochłodzenia. Dało się to odczuć zwłaszcza zimą. Lodowce Alp i Norwegii powiększyły się znacznie – ponad połowę w stosunku do dzisiejszych rozmiarów – zniszczyły wiele miast i osad ludzkich. Zimą kanały Holandii, a także londyńska Tamiza, pokrywały się grubym lodem, po którym można było bez problemu chodzić i jeździć na łyżwach (co uwiecznili na swoich płótnach tacy mistrzowie jak Breugel czy van Goyen). Wcześniej, przed XIII wiekiem, było znacznie cieplej i mieszkańcy Anglii czy Holandii nie znali sportów zimowych."

WYŁUSZCZĘ CI BO POMINIESZ NIEWYGODNE FAKTY

"Pojawiła się nagle, między 1275 a 1300 rokiem,"  - CZYLI 25 LAT.

P.S POLECAM MUZEUM MORSKIE W GDYNI, WYSTAWA "JAK POWSTAŁ BAŁTYK" "

"W CIĄGU OSTATNIEGO MILONA LAT , OBSZAR PÓŁKULI PÓŁNOCNEJ WIELOKROTNIE POKRYWAŁ LĄDOLÓD .....**

 

Portret użytkownika oswiecony77

A nie k..wa kilka-kilkanaście

A nie k..wa kilka-kilkanaście dziesięcioleci??? chyba nie powiesz ze zimy byly takie cieple teraz jak sprzed  20 lat temu [zima trwala prawie 5 miesiecy sniegu czasami po pas i mrozy siarczyste]  A slonce takie agresywne ze opala w godzine od kilku lat  i  wysychaja rzeki jeziora  wody gruntowe[chemitrals dziala probuja cos odbic nie pomaga :)  AA moze jednak nie pamietasz bo dwadziescia lat temu panie filsofie zmiankowy poprostu sie urodziles ???  czy biblia jest mitologia hmm odkryto arke noego sa skorupiaki morskie na mont everest Szkielety olbrzymow piramidy sprzed potopu duzo mowic Doucz sie szczeniaku I wchodz pozniej ze mna w merytoryczna dyskusje Jak ja cos mowie ze sie zmienia to tak jest Siedzieliscie w domu na covidzie mowilem ze dupy nie ruszycie rok wczesnie no i ta wojna 13 lat temu mowilem o niej 33 razy powtarzalem ze bedzie Bo takich tumanow jak wy w w iekszosci przywiazanych do matrixa ciemnosc chce wysadzic z pociagu pedzacego w inna rzeczywistosc   30 A sługę nieużytecznego wyrzućcie na zewnątrz - w ciemności! Tam będzie płacz i zgrzytanie zębów"

Psalm 18.29  „Ty zaiste zapalasz pochodnię moją; Pan, Bóg mój, oświeca ciemności moje

Portret użytkownika Endymion

Stosujesz prostacką

Stosujesz prostacką manipulację; piszesz prawdę, aby uwarygodnić się, po tym wrzucasz półprawdę i kłamstwo. Nie trzeba mieć doktoratu z psychologii, aby was trolle rozszyfrować. Byliście dobrzy 10 lat temu na Onecie, Świat się zmienia, ludzie mądrzeją, a wy nienadążacie! Przyucz się do jakiegoś przydatnego zawodu, jak operator koparki ręcznej, czy menager czystych podług.. was trolle zaraz SI wywali z roboty, ponieważ zbyt głupi jesteście i nienadążacie za wzrostem intelektu społeczeństwa.

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Strony

Skomentuj