Los Angeles zagraża potężne podwodne trzęsienie ziemi

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Amerykańscy geofizycy ostrzegają przed niepokojącym stanem dna morskiego nieopodal Los Angeles i San Diego. Analizując jego stan, naukowcy doszli do wniosku, że aktywność sejsmiczna tego obszaru może spowodować potężne trzęsienie ziemi, którego siła wyniesie nie mniej niż 7 punktów w skali Richtera.

 

Zdaniem ekspertów, prawdopodobieństwo wystąpienia trzęsienia ziemi wynosi 30-40 %. Jedno z najstraszniejszych trzęsień ziemi w historii Stanów Zjednoczonych miało miejsce w 1906 roku w San Francisco. Siły natury pozbawiły wówczas życia około 3 tysiące osób.

Przyczyną tego typu zjawisk jest słynny uskok transformacyjny San Andreas, którego długość wynosi aż 1300 kilometrów. Geolodzy doszli do wniosku, że w obrębie obszaru uszkodzenia istnieją cztery płyty, które stale na siebie nachodzą.

 

Póki co czas wystąpienia trzęsienia ziemi pozostaje nieodgadniony, jednak samo zagrożenie staje się obecnie jednym z głównych problemów związanych z bezpieczeństwem mieszkańców Los Angeles.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika Leon

Nie mówimy tu o końcu świata,

Napisy.Nie mówimy tu o końcu świata, ale kataklizm,który jest przewidziany powinien już wystąpić i nie dotyczy on tylko Los Angeles,ale obydwu ameryk.Płyta tektoniczna Pacyfiku obecnie nachodzi na płytę amerykańską co spowoduje zepchnięciem obu ameryk do poziomu magmy, a tsumami dotknie całego globu jest to informacja z pierwszej ręki przekazana przez Williama Tompkinsa.

https://youtu.be/i-nNM9rS-04?t=4365

Skomentuj